Найпростіший і найефективніший спосіб розмноження орхідей

  Орхідей багато не буває! З цим погодиться кожен квітникар. Але не поспішайте вирушати в магазин за покупкою нових екземплярів для своєї колекції, розмножити орхідеї просто в домашніх умовах. Один із найпростіших та найефективніших способів розмноження орхідей — за допомогою квітконосів у пластикових пляшках.

  Зріжте квітконос гострим стерильним інструментом.

  Квітконос слід вибирати так, щоб на ньому було кілька сплячих бруньок. Обов’язково обробіть зріз перекисем водню, це допоможе запобігти захворюванням рослини. Акуратно зчистіть з бруньок луску, яка захищає їх.

  Зріжте шийку пластикової пляшки. Помістіть зрізане шийку всередину пляшки і налийте трохи води. Оберніть підготовлений квітконос мохом сфагнум і помістіть у пляшку.

  Обприскайте мох водою. Пляшку накрийте харчовою плівкою. За допомогою зубочистки зробіть у плівці численні отвори. Поставте пляшку у тепле місце з температурою близько 25 градусів.

  Приблизно через місяць саджанець орхідеї досягне оптимальних розмірів для пересадки. Зріжте частину квітконоса. Місце зрізу обробіть перекисом водню.

  Зріжте дно пластикової пляшки і проробіть отвори в нижній частині.

  Наповніть ємність мохом і помістіть саджанець усередину. Регулярно обприскуйте його.

  Після того як коріння розростеться орхідею можна буде пересадити на постійне місце.

  Джерело