Моя улюблена літня смакота! Рецепт домашнього шампанського з аґрусу

  Поширити:

  Класичне шампанське виготовляють з винограду, а на батьківщині цього шипучого напою, в провінції Шампань, його готують з певних сортів за власною рецептурою.
  Але дуже смачне ігристе вино можна зробити в домашніх умовах і з інших садових ягід, наприклад з аґрусу, тим більше що свій винний виноград вдається виростити далеко не кожному, особливо якщо клімат регіону не має до вирощування цієї теплолюбної культури.

  Рецепт чудесного домашнього шампанського з аґрусу можна знайти в книзі «Велика ілюстрована енциклопедія консервування для розумних ледарів» Галини Кизими.

  З зеленого і жовтого аґрусу вийде ігристе вино красивого золотисто-солом’яного кольору, з темних сортів – рожевий напій.

  Шампанське з аґрусу – звичайнісінька шипучка. Подібний напій можна готувати практично з будь-яких ягід, фруктів і навіть зі зрілих томатів.

  Порада: для шампанського з аґрусу беріть добре дозрілі ягоди – зелені або вже переспілі не підійдуть.

  Для шампанського потрібно:

  • 3 кг немитого аґрусу,
  • 2 кг цукру,
  • 5 л води.

  Пляшки та пробки для домашнього шампанського підготуйте заздалегідь (промийте їх і гарненько просушіть)

  Рецепт приготування

  1. У десятилітровий бутель всипте ягоди, цукор і залийте воду. Ви, напевно, вже звернули увагу, що в цьому рецепті не використовуються дріжджі. І це неспроста: винні бактерії, з допомогою яких відбувається процес бродіння, завжди живуть на ягодах малини, полуниці, аґрусу, винограду (зберігаються вони й на родзинках). Якщо ягоди вимити, то бактерії будуть знищені, і доведеться класти в вино дріжджі, але смак напою в цьому випадку погіршується.

  2. Потім необхідно спорудити гідрозатвор: надіньте на шийку гумову рукавичку або накрийте його поліетиленовою плівкою, закріпленою гумкою. Надлишок вуглекислого газу буде виходити, а кисень надійти в бутель не зможе, а тому і не відбудеться закисання вина. Бродіння напою має тривати приблизно 45 днів при температурі не нижче + 24˚С (при температурі нижче + 20˚С бродіння не відбувається).

  3. Після того як напій перебродить, за допомогою гумової трубки злийте вино в пляшки з-під шампанського, добре їх закоркуйте і покладіть в холодильник горизонтально.

  4. А тепер вам доведеться трохи почекати: шампанське з аґрусу буде готове через 4 місяці.

  Домашнє шампанське з аґрусу зріє протягом чотирьох місяців. Напій настигне якраз до новорічного столу

  Якщо ви бажаєте отримати «шампанське» красивого золотисто-солом’яного кольору, вибирайте зелені та жовті ягоди. З темних сортів вийде рожеве ігристе вино.

  Поширити: