Готуємо смачний багет: хрумкий зовні та м’який усередині

    Поширити:

    Сьогодні я розповім вам, як легко і просто зробити французький багет. Процес не складний і дуже цікавий. Готуйте разом із нами!

    ІНГРЕДІЄНТИ на 2 багети по 45 см:

    • 550 г борошна + трохи для присипання (я використовую звичайну пшеничну)
    • 370 мл води (27 ° C)
    • 12 г якісної солі (я використовую кошерну, морська теж підійде)
    • 5 г сухих дріжджів (я використовую звичайні, можна брати швидкодіючі або живі (збільшуйте у 2.5 рази))
    • + необхідно трохи рослинної олії для змащування форми

    ПРОЦЕС:

    Найзручніше замішувати тісто в глибокій чаші або мисці. Дріжджі додаємо на борошно і добре перемішуємо. У середині робимо невелике заглиблення. Додаємо туди сіль та вливаємо воду. Якщо використовуєте дріжджі у великих гранулах або свіжі, розмішайте їх у воді і додавайте разом з нею.


    Ложкою починаємо мішати тісто. Коли інгредієнти з’єднаються, продовжуємо шпателем чи руками. Від’єднуючи чверть тіста та поміщаючи його зверху. Доки все мука не з’єднається з водою. Тісто стане липким та вологим.

    Виймаємо тісто із чаші. Миємо її, витираємо насухо, руки змащуємо олією і злегка змащуємо ними чашу. Повертаємо туди тісто, формуючи колобок. Щільно закриваємо плівкою. Зверху – полотном і прибираємо у тепле місце. Я заздалегідь вмикаю в духовці лампочку і прибираю тісто туди. Зазвичай цього тепла достатньо, щоб дріжджі почали працювати.

    Через 30-40 хвилин або коли тісто збільшиться вдвічі, його потрібно трохи обім’яти. Робимо це так: піднімаємо край, трохи витягуємо і поміщаємо зверху, наче згортаючи конвертом. Так з усіх боків. Знову накриваємо тісто плівкою та рушником і знову прибираємо у тепле місце на 30-40 хвилин.


    Після повторюємо процедуру і залишаємо тісто в теплому місці (накритим плівкою та рушником) ще на 15 хвилин.

    Деко застилаємо папером для випічки. Присипаємо борошном. Стільницю також присипаємо борошном. Але дуже багато борошна в тісто додавати не варто.

    Викладаємо тісто на присипану стільницю, перевертаємо та ділимо на дві частини. Кожну частину підвертаємо з двох сторін, формуючи прямокутник, перевертаємо. Накриваємо плівкою та залишаємо на 10 хвилин.

    Формуємо багети. Пальцям розминаємо тісто прямокутник. Необхідно згортати тісто рулетом, але поступово, защипуючи кожен підворот основою долоні або пальцями. В ідеалі має вийти 3 підвороти. Перевертаємо «защипом» вниз і підгортаємо тісто в довгий багет (в ширину деко) – від центру до країв. Акуратно переносимо на лист. Можна спочатку перекотити на присипану борошном дошку (защипом вгору), а з неї – на лист (защипом вниз). Робіть так, як вам зручніше.

    Поміщаємо багети на лист на відстані. Між ними з паперу робимо складку-бортик. Такі ж складки-бортики робимо з обох боків, притримуючи їх з двох боків рушниками. Накриваємо зверху рушником. Добре збризкуємо його водою з розпилювача та залишаємо багети на 35-40 хвилин.

    Розігріваємо духовку до 250С. Вниз поміщаємо лист з гарячою водою. Багети потрібно випікати у дуже гарячій та вологій духовці.

    Коли тісто підійде. Розправляємо папір, присипаємо багети борошном і робимо на них діагональні надрізи. Відправляємо у духовку. Я випікаю 20 хвилин у звичайному режимі верх/низ, потім коли багети піднімуться і сформуються, включаю режим конвекції і продовжую випікати ще 20 хвилин до сильно рум’яного золотистого кольору. Важливо добре пропекти багети, щоб вони були хрусткими зовні.

    Дістаємо з духовки та переміщуємо на решітку. Даємо трохи відпочити (20 хвилин), а потім уже можна ламати та лопати. Само собою, особливо гарні багети у свіжому та ще теплому вигляді. Смачного!

    Поширити: