Дієві методи, які допоможуть позбутися фітофтори на картоплі та помідорах

    Поширити:

    Коли на плодах, листі й бадиллі помідорів та картоплі з’явилися коричневі плями, а потім вони стали чорними — це означає, що на рослині заселився грибок фітофтори.

    Щоб вберегти рослини від зараження фітофторозом, потрібно проводити профілактичні заходи завчасно, а не тоді, як рослина вже захворіла. Першу обробку на пасльонових культурах проводять перед цвітінням, другу та наступні на протязі всього вегетаційного періоду рослин через кожні два тижні.

    Перелік кращих методів боротьби з фітофторозом.

    Попіл.

    Попіл можна застосовувати деревний та з різноманітних рослин.

    Перед та після висадки рослин на постійне місце, в теплиці чи на городі, потрусіть деревним попелом землю чи міжряддя культур. Помідори, в період закладки плодів, дуже потребують калій, який знаходиться в попелі у великих кількостях. Тому, кущі ретельно обтрусіть попелом. Для позакореневого обприскування, попіл розведіть з водою та додайте небагато рідкого мила.

    Розчин йоду з молоком.

    Для знищення мікробів та прискорення росту пасльонових культур, кожні 14 днів обприскуйте їх таким розчином: 1 літр будь-якого молока розведіть у відрі води та додайте 15 крапель спиртової настоянки йоду.

    Сироватка з під сиру.

    На початку липня проведіть, через кожні 2-3 дні, обприскування розчином сироватки, у пропорції 1:1.

    Аптечні пігулки – трихопол.

    Український аналог трихополу – метронідазол, який можна придбати в аптеці. Розчином з 1 пігулки на 1 літр води, обприскайте рослини по листу кожні 14 днів.

    Домашній кефір.

    Літр кефіру залиште на два дні бродити. Потім розведіть у відрі води та обробляйте на протязі всього літнього сезону рослини раз на 14 днів.

    Морська сіль.

    Розчиніть у відрі води 1 склянку будь-якої солі та обробіть цим розчином овочі, але напередодні приберіть ушкоджені рослини.

    Часник та марганцівка.

    Візьміть часникові стрілки, листя та зубки у кількості 100 грамів. Подрібніть у будь-який спосіб, залийте часникову кашку склянкою води та залиште настоюватись 24 години. Потім процідіть, влийте у відро з водою, додайте 1 грам марганцівки та обробіть рослини через кожні 2 тижні. Норма витрат: 0,5 літра на рослину.

    Пекарські дріжджі. 

    Як тільки з’явились перші ознаки фітофторозу на рослинах, обробіть їх таким розчином: розчиніть у відрі води 100 грамів пекарських дріжджів.

    Хвощ польовий.

    Для підвищення імунітету помідорів та картоплі, приготуйте такий відвар: закип’ятіть на мінімальному вогні літр води, додайте 150 грамів свіжого польового хвоща або 100 грамів сухого та дайте покипіти пів години. Цей відвар додайте до 5 літрів води, остудіть до теплого стану та обприскуйте ним городні культури кожні 2 тижні.

    Джерело

    Поширити: