Цікава наука – українською! 10 найкращих фільмів для дітей, що пояснюють складні питання просто

  Поширити:

  Незвичайний проект організував вчитель однієї з рівненських шкіл, намагаючись вирішити проблему браку якісного наочного матеріалу для своїх учнів.

  Віталій Шевчук викладає фізику та астрономію. Без якісного наочного матеріалу тут не обійтись, але науково-популярних фільмів українською мовою в мережі не так багато. «Так виникла ідея створення україномовного науково-популярного каналу. Російськомовних каналів є досить багато, у тому числі й таких, що є авторами власних роликів», – розповідає педагог.

  Український проект стартував з перекладу та озвучення роликів відомих і популярних у світі каналів: MinuteEarth, AsapScience, MinutePhysics, Stated Clearly, TED, TED-Ed, Veritassium та інших. Перші три ролики пан Віталій локалізував разом з дружиною – вдома і у досить спартанських умовах.

  «На початку навчального року розповів про ідею своїм учням. Тоді проект отримав назву «Цікава наука», – відзначає Віталій Шевчук. – Проект некомерційний. Відео поширюються на Youtube-каналі проекту згідно принципів Fair Use, що передбачає відсутність монетизації та вказівку на авторів та першоджерела. Згодом плануємо створювати і власний науковий контент для школярів, студентів, учителів та усіх, хто бажає отримувати інформацію про науку українською мовою».

  Український контент пропонує найцікавіші відео з тих, що руйнують стереотипи про «нудну науку» та просто пояснюють досить складні наукові питання. Деякі з них дивіться нижче.

  Звідки беруться нові віруси [Stated Clearly]

  Чому під землею гаряче?

  Чому весь пісок однаковий?

  Будова клітини

  Що з’явилося раніше: курка чи яйце?

  Як ваш телефон змінює вас?

  Що таке метаболізм?

  Що таке еволюція?

  Наскільки великим є Всесвіт?

  Що таке ДНК і як вона працює?

  Джерело

  Поширити: