Червень: терміново викопуємо цибулини тюльпанів!

  Поширити:

  Багато садівників не знають коли треба викопувати тюльпани, а деякі взагалі не морочаться і ніколи цього не роблять. Правда, потім тюльпани у них «вироджуються»: квіти дрібніють, з кожним роком їх стає все менше, а потім і зовсім кудись зникають. Тож чи потрібно викопувати тюльпани і коли це робити? Багато садівників садять тюльпани в спеціальні кошики.

  Однозначно викопувати тюльпани треба щороку. На цю нескладну роботу йде трохи часу, зате мої тюльпани не вироджуються і щороку я можу міняти місце посадки. Ідеальний час для викопування тюльпанів – початок червня. У цей час їхнє листя вже пожухло, але ще не відійшло і можна знайти місце посадки, не пошкодивши цибулини при викопуванні.

  Якщо бадилля від цибулини не відокремилося, дайте їй «дозріти» в прохолодному приміщенні

  Що потрібно для викопування тюльпанів:

  • трохи вільного часу;
  • садові рукавички;
  • вила (можна взяти і лопату, але нею можна завдати багато травм цибулинам);
  • два ящики для викопаних цибулин (один для дорослих, інший — для діток);
  • препарат Максим;
  • ручка чи маркер;
  • папір – підписати сорти.

  Підсохлі цибулини сортуємо та кладемо на зберігання

  Отже, знаходимо місце посадки тюльпанів та викопуємо їх, намагаючись не пошкодити цибулини тюльпанів. Увага: бадилля, якщо воно саме не відвалилося, поки не видаляємо! Обтрушуємо від землі. Всі викопані цибулини складаємо в ящики, підписуємо сорти і відносимо в приміщення, що добре провітрюється – сушитися на два-три дні. За цей час всі поживні речовини, що залишилися в бадиллі, перейдуть у цибулину і тільки тоді можна її прибрати.

  Після того, як цибулини тюльпанів просохнуть, можна приступати до сортування. Дітки тюльпанів необхідно відібрати окремо. Якщо ви помітили, що ваші тюльпани хворіли або побачили на цибулинах підозрілі плями, обробіть їх у препараті Максим і ще раз просушіть цибулини. Тепер можна укладати цибулини на зберігання. Я їх зберігаю в коморі в паперових пакетах із отворами. Кладовка у мене добре провітрюється і цибулини тюльпанів чудово зберігаються до посадки. Кожен пакет підписую назвою сорту. За такого підходу пересортиці тюльпанів у мене майже не буває.

  На початку вересня приступаю до посадки тюльпанів у ґрунт.

  Поширити: