Рецепт зефіру на основі яблучного повидла

    Поширити:

    Відразу попереджаю любителів покритикувати – я роблю так, а чи правильно це , чи не правильно , мені не важливо, головне – все вдається, зефір відмінний! Я нікому цього не нав’язую . Кожен в праві обирати сам.

    Печу я для себе та для близького кола друзів давно. Чоловік та доня дуже люблять зефір.

    Давно хотіла спробувати зробити домашній (бо те, що продається в магазинах, як каже доця, то не зефір. Раніше не наважувалась, бо робити ручним міксером – то не для мене. А тут випала нагода з’явитись в моєму арсеналі такому гаджету, як Кеша. Ми з ним вже, майже, три роки. Люблю тебе, мій хороший! Дай Боже тобі довгих років життя та нашої плодотворної праці. Так от… Всі роблять зефір по-різному і виключно на фруктовому пюре. Вирішила експериментувати. А все через то, що живемо ми в дупці миру, і найближчий супермаркет та базар від нас за 25 км, здорово не наїздишся . Ось доводиться щось експериментувати .

    Так от… поки були свіжі ягоди та яблука – то супер для зефіру. Та все має можливість закінчуватися. І я подумала: «а чому б не спробувати з яблучного повидла?!» І ось випала нагода пекти торта з зефірним кремом. Недовго думаючи, беру повидло яблучне і – «впєрьод» 💪💪💪

    Робила вперше з домашнього яблучного повидла та міксувала до нього різні джеми – з порічок, аґрусу. Барвники ніякі не давала.

    Розрахунок відразу на 2 порції, чаша в мене 6,7 літрів, то дозволяє. Головне – все підготувати заздалегідь (пергамент чи коврик силіконовий , мішок з насадкою ), бо араг-агар швидко застигає і треба, щоб все було під руками заздалегідь .

    • 125 г яблучного повидла перебитого блендером (в мене без шкарлупок закрите) +125 гр джему порічок, чи будь якого іншого. Чи можна сиру полуницю, чи вишню уварити до стану густого пюре (в мене все добре з цукром)
    • 200 г цукру
    • 2 білки

    Все це починаю збивати , коли ставлю сироп на плиту . Збиваємо до стійких піків.

    Сироп:

    • 400-450 гр цукру
    • 10-12 г агар-агару (в залежності яка сила )
    • 150 мл води

    Ставлю на вогонь в сотейнику з товстим дном.

    УВАГА! В цей час вмикаю комбайн збивати білки з повидлом та цукром.

    Доводжу до кипіння спочатку агар-агар, одним махом засипаю весь цукор і тут починаю інтенсивно мішати, щоб агар не сідав на дно. Десь хвилині на третій даю в сироп 1/3 ч.л. лимонної кислоти, огонь не зменшую, варю приблизно 5 хв., без термометра , доки сироп не почне стікати ниточкою з лопатки ( стан такої собі “сопельки”) Як сироп готовий , зменшую оберти до середніх, одним махом виливаю сироп в яблучно-фруктову масу, добавляю оберти на всі і збиваю ще хв 2. Перекласти в мішок і відсадити на коврик чи пергамент. Залишити стабілізуватися мінімум 3-4 години, можна на ніч, потім склеїти половинки, обкачати в цукровій пудрі і насолоджуватись смакотою! Він виходить “афігєнний” !!!! Структура шикарна! Ламається ідеально! Єдине що в мене мінус – то немає гарної насадки саме для зефіра, та пакувальних коробочок. Головне – що виходить стабільний зефір.

    Пробуйте, хай Вам смакує. Діліться враженнями і хто ще робить на основі яблучного повидла зефір – діліться досвідом та секретиками в виготовленні зефіру.

    Автор у Facebook Татьяна Руденко. Стилістику автора збережено

    Поширити: