Як зробити льох на дачі своїми руками?
Поширити:
Погріб – ідеальне місце для зберігання продуктів. Якщо у вас ще немає такого важливого приміщення, спробуйте спорудити його самостійно. До того ж, це нескладно!
Для будівництва льоху знадобляться такі ж матеріали, як і при будівництві будинку, а також розрахунки його розмірів. Пам’ятайте, що не менш важливими є висота проходження ґрунтових вод та підбір будматеріалів.
Якщо дачне приміщення не обладнане підвалом, а льох необхідний, тоді є сенс збудувати його за межами основного приміщення. При цьому всі будівельні роботи краще проводити влітку.
Вибираємо місце для льоху
Насамперед потрібно визначитися з місцем розміщення майбутнього льоху та розробити його проект, нехай навіть схематичний. Краще розмістити льох на піднесенні для запобігання потраплянню до нього дощової та талої води.
Незалежно від того, які будматеріали ви будете використовувати, необхідно подбати про вологостійкість, гідроізоляцію та вентиляцію для забезпечення якісного мікроклімату. Якщо ви плануєте використовувати льох у темний час доби, або в нього погано потраплятиме сонячне світло, то варто передбачити підключення до електромережі.
Будуємо льох своїми руками
Основа льоху – котлован. Його глибина мусить бути щонайменше зростання людини, тобто. приблизно 2,5 м-коду з урахуванням висоти фундаменту.
Після того, як котлован виритий, необхідно встановити фундамент. Їм послужить шар щебеню, битої цегли або каміння, залитого розплавленим бітумом. Зверху встановлюється арматура та заливається цемент. Загалом висота фундаменту складе 50 см.
Наступний етап – встановлення стін товщиною 20-25 см. Основним будматеріалом для стін льоху можуть бути цегла та шлакоблок. За бажання можна скористатися цементом та опалубкою.
Необхідно передбачити отвори для вентиляції або одночасно вмонтувати вентиляційні труби. Для гідроізоляції приміщення можна використовувати будь-які відповідні засоби, це може бути мастика або багатошарова плівка.
Залежно від розробленого проекту необхідно організувати вхід у приміщення. Це може бути отвір у покрівлі або повноцінний вхід з низхідними ступенями. У другому випадку необхідно заздалегідь передбачити основу сходів під час встановлення фундаменту. На етапі, наступному після встановлення стін, слід викласти сходи або відлити їх із цементу, скориставшись опалубкою.
Наступний етап – встановлення даху. Найпростіший варіант для цього – бетонні плити. Для основи можна скористатися металевими швелера або балками, на які встановлюється арматура. Плиту OSB, яка стане стелею, потрібно закріпити під арматурою і встановити під нею опори, потім залити арматуру шаром бетону. Загальна товщина покриття – 25 см.
Після закінчення робіт з будівництва льоху на даху можна розташувати клумби. Для цього дах потрібно покрити шаром ґрунту. Також ґрунтом слід заповнити порожнечі між стінами льоху та котлованом, якщо такі залишилися.
Після спорудження покрівлі встановлюють двері. Для збереження оптимальної температури в льоху в будь-який час року потрібно встановити 2 двері з повітряною кишенею між ними. Крім того, двері слід утеплити.
На заключному етапі проводиться фінішне оздоблення стін, підключення електрики, встановлення стелажів та відсіків для необроблених продуктів. Необхідно також передбачити кілька відсіків для продуктів, які потребують спеціальних умов зберігання.
Тепер ви знаєте основні моменти будівництва льоху. Застосуйте наші поради на практиці – і вам вдасться спорудити сховище для овочевих та плодових культур.
Поширити: