Як отримати гарний урожай перцю: правила формування кущів
Поширити:
Після формування кущі потрібно підв’язати, щоб надалі під вагою важких плодів вони не схилялися на землю
Для гарного врожаю та великих плодів перцю потрібні не тільки добрива і полив. Кущі в середині літа розростаються, у них з’являються пасинки, і серед великої кількості листя буває зовсім не видно квітів. Рослина витрачає всі сили на нарощування зеленої маси замість розвитку плодів. Врятувати ситуацію допоможе правильне формування перців.
Для чого потрібно формування куща перцю:
- для розріджування крони, на якій виростає занадто багато листя і пасинків;
- для зниження навантаження на кущ, котрий може не впоратись із живленням всієї листяної маси;
- для збільшення врожайності та розміру плодів, які будуть отримувати більше поживних речовин;
- для спрощення догляду.
Які сорти перцю потрібно формувати
Деякі види перців прекрасно ростуть без формування: кущі не схильні до безконтрольного утворення пасинків і нарощування листя. Так, низькорослі, декоративні та чагарникові перці формування не потребують – наприклад, сорти «Феєрверк», «Намисто», «Оранж Вандер» та інші карлики. Урожайні високорослі перці для теплиць і відкритого ґрунту формування потребують, тому що у них потужний листовий апарат та інтенсивний тип зростання.
Схема формування перцю
Перець можна ростити в одне, два, три та навіть у чотири стебла. Якщо кущ потужний, коренева система добре розвинена, а ґрунт родючий, то йому вистачить сил для дозрівання врожаю на всіх пагонах. Більше 4 стебел залишати не рекомендується – урожай визріти не встигне, а зайва зав’язь буде гальмувати зростання плодів, що вже існують. При щільній посадці проріджування крони та видалення зайвих пагонів потрібно починати якомога раніше, щоб не було загущення кущів.
Формувати перець потрібно в суху погоду, щоб місця зрізу пагонів швидше затяглися. Якщо є ознаки захворювань, то процедуру відкладають і спочатку проводять обробку. Після поліпшення загального стану кущів можна приступати до формування.
Етапи формування перцю (для городу та теплиці схема однакова):
Крок 1. Як тільки розсада підросте, почне гілкуватися і з’явиться перша коронна квітка – її потрібно видалити. Це дозволить правильно сформуватися кущу і зав’язям, що з’явилися над розвилкою, вони будуть забезпечені повноцінним харчуванням.
Крок 2. Після того, як кущ сформує 3-4 бічні пагони, потрібно видалити всі зайві стебла, вискубати пасинки. Решта гілок – це основа куща, саме на них і буде зріти врожай.
Крок 3. Після появи безлічі квітконосів потрібно залишити не більше 20-25 зав’язей на рослині. Бутони, які ростуть в меживузлях, – видалити.
Крок 4. У другій половині літа кущ починає обростати пасинками знизу, їх потрібно своєчасно видаляти, щоб не відтягували на себе поживні речовини.
Крок 5. Після доростання плодів до стадії технічної зрілості листя під ними видаляється. Таким чином кущ поступово оголюється знизу.
Крок 6. На початку – у середині серпня потрібно прищипнути верхівки, щоб вони більше не росли вгору, а пустили всі сили на дозрівання плодів. Якщо цього не зробити, то врожаю буде менше, перчини не доростуть до потрібного розміру.
Догляд після формування перців
Після формування кущі потрібно підв’язати, щоб надалі під вагою важких плодів вони не схилялися на землю. Для цього можна використовувати звичайні міцні кілочки або підв’язати стебла до шпалери. Після цього рясно полийте кущі, а за два-три дні підживіть їх будь-якими комплексними добривами для пасльонових. Підживлення дасть поштовх до розвитку, і кущі швидко відновляться.
Джерело
Поширити: