Чому в’януть листя у орхідеї? Реанімуємо улюблену рослину
Поширити:
Орхідея, безумовно, була і залишається одним з найулюбленіших квітів багатьох фанатів домашніх рослин. І тому особливо боляче дивитися, як чудовий квітка починає втрачати колишню красу, його листя в’януть, жовтіють, сохнуть і стають млявими. Що ж послужило тому причиною? Чому в’януть листя у орхідеї і втрачають тургер? Давайте розглянемо найбільш часті помилки на практиці.
Насамперед слід визначити причину, по якій у орхідеї в’януть листя. Найперша і проста — це природний процес. Якщо у орхідеї в’януть лише нижні листки, а інші залишаються соковито-зеленими, щільними, наповнені вологою, значить, орхідея просто скидає стару листя, щоб у майбутньому наростити нову. Не поспішайте видаляти ці листки: вони все ще містять поживні речовини для рослин. Орхідея сама їх скине, коли прийде час.
Зовсім інша ситуація, коли у орхідеї в’януть поголовно все листя. Вони сохнуть, жовтіють, стають млявими, як ніби порожніми всередині і вже не такими щільними, як раніше. Причин може бути кілька. Перша: орхідея знаходиться в комфортній для неї середовищі. А саме: температура в приміщенні дуже висока (більше 25 градусів), а також є підвищена сухість повітря. Реанімація буде простий: перенести рослину у більш вологе і прохолодне місце, а також помірно поливати і регулярно обприскувати рослину з пульверизатора.
Якщо рослина перебувала у цьому стані досить довго (жовті мляві листя), ймовірно, вже встигли відбутися деякі негативні процеси, а саме — у орхідеї почали висихати або, навпаки, гнити коріння (якщо ви її переливали). В цьому випадку потрібно дістати рослину з горщика, звільнити від кори, в якій вона перебувала, і уважно оглянути кореневу систему. Якщо ви бачите, що деякі коріння повністю гнилі або мляво сухі, обрізайте їх гострим ножем, а зріз посипайте корицею. Однак важливий нюанс: якщо на цьому корені є хоча б невеликий «живий» ділянка, такий корінь обрізати не можна, тому що він як і раніше приносить орхідеї необхідні поживні речовини. Обрізання коренів сама по собі — стрес для рослини, і тому треба по-максимуму зберегти коріння, якщо на них є хоча б якийсь «живий» ділянку. Після обрізки рослину слід пересадити в нову кору і перенести у вологе приміщення з температурою 20-25 градусів, щоб орхідея могла «ожити», оговтатися після перенесеного стресу і спокійно наростити коріння.
Ще одна причина млявості листя — достатньо розвинена коренева система. У середньому, орхідею потрібно пересаджувати раз в 2-3 року. Якщо ви бачите, що коріння вже вийшли далеко за межі квіткового горщика, безсумнівно, це знак до пересадки квітки.
Регулярне кроплення з пульверизатора та достатній, але не рясний полив допоможуть рослині «ожити» і, з часом, знову радувати вас чарівними пишними квітами.
Поширити: