7 розкішних фільмів для перегляду наодинці з собою

    Поширити:

    Провести вечір віч-на-віч із собою і з чудовим фільмом, який переверне свідомість, змусить переглянути погляди або просто порадує око — завжди гарна ідея. Ось ми і зібрали 7 фільмів, які варто подивитися на самоті.

    Читець. Стівен Долдрі, 2008 рік

    Фільм режисера Стівена Долдрі знято за романом німецького письменника Бернхарда Шлінка. Сюжет охоплює майже 40 років життя головного героя. П’ятнадцятирічний Міхаель знайомиться з дівчиною, 36-річною Ханною. Різниця в одинадцять років зовсім не заважає спалахнути сильним романтичним почуттям. В один день Ханна зникає безвісти і з’явиться в житті Міхаеля лише через 8 років, але вже за інших обставин: він виявить її під час суду серед підсудних.

    Людина. Ян Артюс-Бертран, 2015 рік

    Три роки роботи, 2020 інтерв’ю 63 мовами та зйомки у 65 країнах. Фільм не розповідає нам про життя його героїв: тут тільки темне тло, невимовні пейзажі та абсолютно різні чоловіки та жінки з різних куточків світу, що відповідають на одні й ті самі 40 питань про сім’ю, щастя, багатство та життя. Вони говорять про бідність, корупцію, війну, гомосексуалізм, сенс життя і любові, звичайно.

    Краса по-американськи. Сем Мендес, 1999 рік

    Фільм нагороджений п’ятьма статуетками “Оскар”, у тому числі за найкращий фільм. Головний герой Лестер Бернем разом із своєю сім’єю живе у невеликому провінційному місті. Він переживає кризу середнього віку: у неї не ладнається на роботі, а від сім’ї залишилася лише назва. У дружини Керолайн роман, а самотня дочка Джейн закохана у сусіда, який встиг стати пацієнтом у психіатричній лікарні. Якось Лестер зустрічає подругу дочки — Анджелу, музу, заради якої він готовий змінювати життя. Але в момент, коли життя Лестера йде вгору, його вбивають. І мотив може бути у кожного із героїв.

    Коханці з Нового мосту. Леос Каракс, 1991 рік

    Французький фільм, дія якого розгортається на найстарішому в Парижі мосту Пон-Неф, де живуть головні герої — п’яниця Алекс і художниця Мішель, яка втрачає зір, яка пішла з дому. У них починається роман, але це хворе кохання. Одного разу Алекс бачить оголошення, в якому йдеться, що є спосіб вилікувати хворобу Мішель і що рідні її шукають. Щоб кохана не покинула його та не дізналася про оголошення, Алекс готовий піти навіть на злочин.

    Меланхолія. Ларс фон Трієр, 2011 рік

    Скандальна картина датського режисера Ларса фон Трієра. У центрі сюжету — дві сестри, дві абсолютні протилежності одна одній — Клер та Жюстін. Жюстін скоро стане дружиною, але вона впадає в депресію, а Клер залишається поряд з нею, намагається допомогти і всіляко підбадьорити сестру. Але чим ближче до Землі таємнича планета Меланхолія, яка загрожує знищити нашу планету, тим стрімкіше зростає тривога життєрадісної Клер, і тепер вона сама потребує підтримки. У фільмі багато хто помічає розповідь фон Трієра про власну депресію.

    Якби стіни могли говорити. Ненсі Савока та Шер, 1996 рік

    Фільм розповідає про трьох жінок, які протягом 40 років живуть в одному будинку в різний час, але їх поєднує одна історія – досвід аборту. Одна з них — медсестра Клер, яка вирішує зробити аборт за часів, коли його було заборонено. Друга історія — про подружню пару, яка має вже чотири дитини, і, щоб уникнути труднощів, дружина хоче зробити аборт. Третя героїня – молода студентка Крістін, яка завагітніла від професора.

    Здрастуйте, мене звуть Доріс. Майкл Шоуолтер, 2015 рік

    Головній героїні Доріс за шістдесят, але вона не зустріла чоловіка мрії. Доля дає шанс, і на роботі з’являється новий співробітник Джон, значно молодший за неї. Доріс відвідує семінар з самодопомоги, намагається знайти в соціальних мережах профіль Джона і дізнатися про нього. У той час як героїня вже представляє їх разом із обранцем, Джон лише хоче влаштувати особисте життя свого дядька.

    Поширити: