Фільми про Україну: ТОП-15 стрічок, які повинен побачити кожний

    Поширити:

    Зібрали найбільш правдиві фільми про Україну, які допоможуть зануритися в події минулого і зрозуміти складний шлях українців до свободи.

    Війна з росією відкриває болючі рани в душі кожного з нас. Але цей біль, на жаль, є не новим – впродовж поколінь наші люди зазнають всіх жахливих наслідків «братської любові». Ми повинні добре знати нашу справжню, не перекручену московськими ідеологами історію.

    Переглядайте ці документальні та художні стрічки і завжди пам’ятайте: ми повинні вистояти і вистоїмо!

    1. «Соловей співає» (2019)

    Документальний фільм, який монументально досліджує мовне питання в нашій країні. Автори стрічки заглиблюються в історичні передумови багаторічної русифікації та насаджування спротиву до носіїв української мови.

    2. «Код нації» (2014)

    Цей унікальний дослідницький проект відкриває основні риси нашої національної ідентичності. Після перегляду ви зрозумієте глибинну ментальність українців, яка дозволяє нам бути саме такими, якими ми є.

    3. «Хто ми? Психоаналіз українців» (2021)

    Автори фільму позиціонують його як колективний психоаналіз українців, який дозволяє зрозуміти ментальні особливості нашого народу. Чому ми живемо, створюємо сім’ї, працюємо і заощаджуємо саме таким чином? Що не дозволяє нам вийти на новий рівень розвитку? Відповідь на ці запитання – у колективних психологічних травмах від трагічного минулого.

    4. «Крути 1918» (2018)

    Історичний фільм, який розповідає про відважне протистояння молодих українських курсантів «Вільного козацтва» значно переважаючим силам більшовиків. Події відбуваються в січні 1918 року під Крутами – саме тоді 400 українських студентів впродовж кількох годин стримували чотиритисячне військо «совєтів».

    5. «Голод – 33» (1991)

    Перший художній фільм про страшний Голодомор 1932-33 років, який показує події очима однієї родини. Тоді в результаті штучно створеного голоду загинуло понад 4 мільйони українців, а головною метою Сталіна було придушення національно-визвольних повстань.

    6. «Вишневі ночі» (1992)

    Події стрічки відбуваються наприкінці Другої світової війни в одному із містечок Західної України. Німці на той час вже вийшли з міста, але там знаходилися радянські війська і панувала напружена атмосфера. На цьому тлі розгортається трагічна історія кохання місцевої жительки Олени та лейтенанта НКВС Славка, який працює під прикриттям.

    7. «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-41 років» (2010)

    Документальний фільм, створений на основі спогадів свідків та архівних документів. Стрічка розповідає про прихід радянської влади на Західну Україну перед початком Другої світової війни. Внаслідок цього з карти світу зникли цілі держави.

    Завдяки використанню сучасних технологій та нового підходу фільм нагадує художній, а в певних сценах знялися професійні актори.

    8. Серіал «І будуть люди» (2020)

    Драматичний серіал у форматі саги, який розповідає про життя звичайних українців через призму буремного ХХ століття. Війна, революція, радянська влада, яка винищувала все українське – все це показано у цій телестрічці. Кожна серія присвячена окремому персонажу.

    9. «Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom» (2015)

    Фільми про Україну неможливо уявити без цієї документальної стрічки, знятої спільно українськими, британськими та американськими митцями. Вона розповідає про ще одну сумну сторінку в історії України – протести на Майдані Незалежності в Києві 2013-14 років, під час яких загинули десятки наших співвітчизників.

    10. «Кіборги» (2017)

    Українська військова драма, яка розповідає про реальні події вересня 2014 року. Відважні українські військові, «кіборги», впродовж кількох місяців мужньо тримали оборону Донецького аеропорту – ключового об’єкту для російських загарбників.

    11. «Ціна правди» (2019)

    У 1933 році британський репортер Гарет Джонс прибуває до СРСР, де дізнається про жорстку цензуру, репресії та голодомор. Ризикуючи власним життям, він здобуває важливу інформацію і згодом розкриває світові правду про весь жах сталінського режиму.

    12. «Спадок нації» (2016)

    Згадуючи найкращі фільми про Україну, неможливо оминути увагою цю документальну стрічку про українську вишиванку. У ній переплітаються дві площини: етнографічна та людська.

    Фільм розповідає не лише про мистецтво української вишивки та розмаїття технік і орнаментів, але й про складні історії людей, пов’язані з цим скарбом нації.

    13. «Поводир» (2014)

    Художній фільм, який показує події в УРСР 1932-33 років, напередодні й під час Голодомору. В центрі сюжету – сліпий бандурист Іван Кочерга, який подорожує в супроводі американського хлопчика Пітера.

    Підлітка переслідує представник радянських спецслужб, а Іван, незважаючи на свою сліпоту, намагається його врятувати.

    Стрічка висвітлює реальні трагічні події, які відбулися в Харкові у 30-х роках – тоді більшовиками було розстріляно спеціально влаштований з’їзд українських кобзарів.

    14. «Черкаси» (2019)

    Стрічка розповідає про окупацію Криму російськими військами у 2014 році. В центрі сюжету – двоє друзів, які служать на кораблі «Черкаси», а згодом опиняються заблокованими в морі. Незважаючи на складну ситуацію, екіпаж корабля чинить спротив окупантам.

    15. «Гіркі жнива» (2017)

    Історична драма, яка розповідає про історію кохання під час Голодомору 1932-33 років в Україні. Молодий художник Юрій намагається врятувати свою кохану Наталку від голоду, штучно влаштованого сталінським режимом.

    Фільм знятий канадським режисером і став першою англомовною стрічкою про Голодомор.

    Прообразом головної героїні стала мати режисера, яка в пошуках порятунку дійшла із Харкова до Львова.

    Ці фільми про Україну повинен переглянути кожний з нас. Лише так ми зрозуміємо всю глибину страждань нашої нації, і лише пам’ятаючи про це, ми зможемо змінити на краще наше майбутнє. Зберігайте статтю в закладки і діліться нею з друзями!

    Джерело

    Поширити: