10 мальовничих місць в Карпатах, які допомагають відпочити тілом та душею

    Поширити:

    Можна відправитися по місцях зйомок кінострічки “Тіні забутихпредків”, до озера озера “Гірське око” або попити “мінералки” в “Українській Швейцарії“.

    Карпати – це не тільки мальовничі гори, густі ліси, немислимі природні ландшафти, але і м’який клімат у поєднанні з цілющими властивостями мінеральних джерел.

    Східниця

    Невелике селище і курорт на Львівщині, де лікує сама природа. Унікальність Східниці і в тому, що це єдине місце в Європі, де на одній території знаходиться близько 40 джерел з різним типом лікувальних мінеральних вод.

    Сколе

    Районний центр на Львівщині, який розмістився на берегах річки Опір. Тутешні гори вкриті реліктовими ялицево-буковими лісами, які насичують повітря фітонцидами, що знищують бактерії.

    Верховина

    Це найвищі гори Карпат і найколоритніший народ – гуцули. Селище лежить на висоті 620 метрів над рівнем моря, в межах гірського масиву Чорногора, який об’єднує Говерлу, Петрос і Піп Іван.

    Через Верховину протікає одна з найкрутіших річок Чорний Черемош. Якщо завітаєте сюди влітку – вам обов`язково запропонують сплав по річці на байдарках, або надувних човнах.

    Ворохта

    Відомий курорт, який знаходиться у верхів’ї річки Прут, на північних схилах лісистих Карпат. В селищі знаходиться пам’ятка дерев’яної гуцульської архітектури 17-го століття – церква Різдва Богородиці. Цікавим об’єктом є й арочні залізничні мости (віадуки), зведені тут в XIX столітті.

    Косів

    Один з найвідоміших карпатських курортів, який розмістився біля підніжжя буковинських Карпат. Сприятливий клімат Косова, невелика і чиста річка Рибниця і відсутність промислових об`єктів – ідеальні для зеленого туризму.

    Особливою популярністю користується Косівський базар, відомий далеко за межами Гуцульщини. Тут можна знайти багатющий вибір керамічного посуду, килимів, вишиванок, виробів із заліза, шкіри та хутра.

    Пилипець

    Це село в Закарпатській області більш відоме як гірськолижний курорт, але і влітку там є чим зайнятися.

    Через село протікає річка Плошанка, поруч з якою знаходиться один з найбільших і наймальовничіших водоспадів у Карпатах – Шипіт.

    Солотвино

    Селище на правому березі річки Тиса, більш відоме як лікувально-оздоровчий курорт. Родзинка Солотвино – унікальні соляні озера. Вода в них дуже солона і корисна для лікування захворювань нервової системи, радикулітів, плевритів, артритів, захворювань шкіри.

    Шаян

    Невеликий курорт в Хустському районі на Закарпатті. Село лежить на лівобережжі річки Тиси. Завдяки м’якому клімату і лісистим горам це селище називають “Українською Швейцарією”. Але основною фішкою курортного селища є мінеральні води, що за складом дуже схожі з “Єсентуки”, “Нарзан” і “Боржомі”.

    Синяк

    Село в Мукачівському районі Закарпатської області, яке отримало таку назву через колір мінеральної сірководневої води, яка б’є з тутешньої землі майже на кожному кроці. Синяк з усіх боків оточений лісистими Карпатами, де ростуть бук, ялина, ялиця і водиться багато тварин.

    Путила

    Районний центр на південному сході Чернівецької області – наймальовничішій частині Буковини, яку називають Путильщиною. Це ідеальне місце як для ледачого, так і активного туриста. Якщо перші обмежаться прийомом кисневих ванн , то другим сам Бог велів зайнятися верховою їздою, скелелазінням, відправитися на рафтах, або байдарках вниз по річці Путилі або Черемошу.

    Поширити: