10 нових українських фільмів, які залишають сильний емоційний післясмак
Поширити:
Щоб бути максимально ефективним в тилу і мати сили працювати задля спільної перемоги, психологи радять час від часу відволікатися від стрічки новин і деструктивних думок.
Style пропонує провести цей час за переглядом сучасних українських фільмів, які справді варті вашої уваги.
«Жива ватра»
Рік: 2015
Жанр: документальний
Режисер: Остап Костюк
Фільм розповідає про трьох чоловіків різних поколінь, які живуть в українських Карпатах. 82-річний Іван одиноко доживає свій вік, 10-річний Іванко починає життя з чистого аркуша у школі-інтернаті в райцентрі, а 39-річний Василь займається господарством. Та настане весна й усі троє піднімуться в гори вслід за вівчарським покликанням, яке дедалі важче виконувати в сучасному світі.
«Кіборги. Герої не вмирають»
Рік: 2017
Жанр: воєнна драма
Режисер: Ахтем Сеїтаблаєв
Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки ворога, який прагне отримати одну з ключових точок для базування й перекидання військ.
Командир захисників аеропорту із позивним «Серпень» говорить побратимам, що вони можуть піти звідти перед ворожим наступом, але ті вирішують залишитися. «Серпень» за це називає їх «кіборгами».
«Вулкан»
Рік: 2018
Жанр: комедія-драма
Режисер: Роман Бондарчук
Лукас вирушає на адмінкордон із Кримом у складі моніторингової місії ОБСЄ. Після дивних збігів обставин, він опиняється у містечку на півдні України, де зустрічає місцевого дивака, на ім’я Вова. Поволі Лукас занурюється у світ української провінції, життя у якій видається йому абсолютно відірваним від будь-якої логіки.
«Гуцулка Ксеня»
Рік: 2019
Жанр: мюзикл
Режисерка: Олена Дем’яненко
В основу літературного сценарію фільму лягло лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича. Події розгортаються у 1939 році. До радянської окупації західноукраїнських земель залишаються лічені тижні.
Тим часом у карпатське селище Ворохта приїжджають українські емігранти, щоб знайти наречену молодому Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою.
«Черкаси»
Рік: 2019
Жанр: воєнна драма
Режисер: Тимур Ященко
Два хлопці з Чернігівщини – Мишко та Лев – служать на військовому кораблі ВМС України «Черкаси», розташованому на базі в кримському озері Донузлав. Працівники корабля товаришують з російськими моряками. Та все змінюється, коли РФ окуповує півострів. Екіпаж «Черкас» вирішує чинити опір.
«Атлантида»
Рік: 2019
Жанр: драма, антиутопія
Режисер: Валентин Васянович
Фільм переносить глядача у недалеке майбутнє. Надворі 2025 рік, Україна перемогла у війні з росією і тепер мусить розбиратися з її наслідками. Території деокупованого Донбасу визнані непридатними для проживання. На тлі цілковитого спустошення зароджується нове кохання.
«Додому»
Рік: 2019
Жанр: драма
Режисер: Наріман Алієв
У кримського татарина Мустафи помирає первісток Назім. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після окупації Криму, щоб повернути молодшого додому, а старшого – поховати на батьківщині за мусульманськими традиціями.
«Мої думки тихі»
Рік: 2019
Жанр: трагікомедія
Режисер: Антоніо Лукіч
Молодий звукорежисер-фрілансер Вадим отримує замовлення: він має записати звуки тварин української фауни. Можливо, це його шанс назавжди залишити «незручну Україну» і переїхати до Канади, якомога далі від проблем. Допомагає Вадимові виконати замовлення його матір Галина, яка за характером є повною протилежністю свого сина.
«Погані дороги»
Рік: 2020
Жанр: воєнна драма
Режисерка: Наталка Ворожбит
Фільм розповідає п’ять реальних історій жителів Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидва боки лінії розмежування. Це історії про кохання, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних.
«Стоп-Земля»
Рік: 2021
Жанр: драма
Режисерка: Катерина Горностай
У центрі сюжету опиняється інтровертна старшокласниця Маша. Почуватися комфортно в колективі їй допомагають друзі Яна та Сєня, а також однокласник Саша, у якого таємно закохана головна героїня. Маша розуміє: якщо вона не зізнається хлопцеві у своїх почуттях, то ніколи не дізнається, чи взаємні вони.
Поширити: