10 фантастичних фільмів про майбутнє, яке вже настало: що збулося, а що ні

  Поширити:

  Багато знаменитих фантастичних фільмів про майбутнє було знято досить давно, і їхнє майбутнє для нас вже стало справжнім і навіть минулим. Чи багато пророцтв творців цих стрічок справдилися?

  Ми взяли 10 фільмів, події в яких розгортаються у 21 столітті, та порівняли показаний там світ із реальним. Плюс у нас була одна умова: між роком створення фільму і часом, що показується в ньому, повинна бути дистанція не менше 10 років. Давайте подивимося, які фантастичні картини виявилися найближчими до істини.

  1. Той, що біжить по лезу (1982)

  Час, показаний у фільмі: 2019 рік

  Що справдилося: атмосфера нічних мегаполісів, зокрема присутність величезних цифрових рекламних екранів; всесвітня популярність східної кухні; відеодзвінки; голосове керування комп’ютерами.

  Що не справдилося: створення штучних людей, які не відрізняються від справжніх; масове використання літаючих машин; використання фотоапаратів миттєвого знімка Polaroid; позаземні колонії.

  2. Назад у майбутнє 2 (1989)

  Час, показаний у фільмі: 2015 рік.

  Що справдилося: винахід розумних окулярів; поява відеозв’язку а-ля Skype; поява планшетів; електронна система розпізнавання відбитків пальців; голограми; повсюдне використання дронів; ігри, керовані жестами. Також ще не надійшли в продаж, але вже існуючі черевики і літаюча дошка.

  Що не справдилося: поява літаючих машин; самовисихаючий одяг; продовження використання факсу; химерні футуристичні шати молоді.

  3. Острів (2005)

  Час, показаний у фільмі: 2019 рік.

  Що справдилося: винахід сенсорних столів-екранів.

  Що не справдилося: глобальна катастрофа та її наслідки; медичні мініроботи, що вживлюються в тіло людини; клонування людини (втім, тварини вже були успішно клоновані, може, й до людей-клонів залишилося недовго).

  4. Подорож на Місяць (1902)

  Час, показаний у фільмі: 2002 рік.

  Що справдилося: висадка людей на Місяці.

  Що не справдилося: спосіб подорожі до Місяця (корабель Ніла Армстронга та його колег не вистрілювався з величезної гармати); існування антропоморфних жителів Місяця, які взяли космонавтів у полон.

  5. Воїни світла (2009)

  Час, що показується у фільмі: 2019 рік.

  Що справдилося: спроби створення синтетичного кровозамінника. Насправді пошуки теж ведуться з метою знизити залежність людства від донорської крові.

  Що не справдилося: світова епідемія, що перетворила більшість людей на вампірів, і її наслідки.

  6. 6-й день (2000)

  Час, показаний у фільмі: 2015 рік.

  Що справдилося: відеодзвінки з комп’ютера (Skype з’явився лише 2003); безпілотні автомобілі; холодильники із сенсорними екранами.

  Що не справдилося: людські спогади можуть бути завантажені, збережені та відтворені; створення лазерних бластер; порнолограми; клоновані домашні тварини та можливість їх дистанційного керування за допомогою пульта; клонування людини.

  7. Космічна одіссея 2001 року (1968)

  Час, показаний у фільмі: 2001 рік.

  Що справдилося: планшети; відеозв’язок; екрани, вбудовані у спинки крісел у літаках.

  Що не справдилося: створення ІІ, наділеного емоціями та здатністю до творчості; анабіоз; орбітальна станція, що обертається.

  8. Людина, що біжить (1987)

  Час, показаний у фільмі: 2019 рік.

  Що справдилося: повальна популярність реаліті-шоу; використання фейкових новин для маніпуляції свідомістю людей; великі екрани у громадських місцях; квартири із системою голосового управління; можливість замовляти квитки через домашній комп’ютер; ведучі популярних шоу стають не просто знаменитостями — вони мають політичний та ідеологічний вплив на глядачів

  І ще один важливий пункт, яким грішать багато фільмів про майбутнє: ніякого футуристичного вбрання — мода в цілому не дуже змінилася.

  До речі, погляньте на перше фото: фільмом точно було передбачено використання брендових костюмів на учасниках шоу як реклама (тут adidas).

  Що не справдилося: тоталітарний режим у США; існування кривавих телешоу, які відволікають людей від внутрішніх проблем країни; нашийники, що вибухають, надягаються на найнебезпечніших ув’язнених; дротові телефони; використання касет; використання джетпаків.

  9. Корпорація «Безсмертя» (1992)

  Час, показаний у фільмі: 2009 рік.

  Що справдилося: освітлювальні прилади, що включаються автоматично; відеотелефони.

  Що не справдилося: технології, що дозволяють перенести розум людини зі старого тіла до нового; створення машини часу; танки із лазерною зброєю; безглузді футуристичні машини-краплі.

  10. Патруль часу (1994)

  Час, показаний у фільмі: 2004 рік.

  Що справдилося: нічого.

  Що не справдилося: автомобілі з автопілотом, керовані голосом; машина часу; можливість перегляду пopнo у віртуальній реальності.

  Поширити: