10 нових українських фільмів, які залишають сильний емоційний післясмак

  Поширити:

  Щоб бути максимально ефективним в тилу і мати сили працювати задля спільної перемоги, психологи радять час від часу відволікатися від стрічки новин і деструктивних думок. 

   Style пропонує провести цей час за переглядом сучасних українських фільмів, які справді варті вашої уваги.

  «Жива ватра»

  Рік: 2015

  Жанр: документальний

  Режисер: Остап Костюк

  Фільм розповідає про трьох чоловіків різних поколінь, які живуть в українських Карпатах. 82-річний Іван одиноко доживає свій вік, 10-річний Іванко починає життя з чистого аркуша у школі-інтернаті в райцентрі, а 39-річний Василь займається господарством. Та настане весна й усі троє піднімуться в гори вслід за вівчарським покликанням, яке дедалі важче виконувати в сучасному світі.

  «Кіборги. Герої не вмирають»

  Рік: 2017

  Жанр: воєнна драма

  Режисер: Ахтем Сеїтаблаєв

  Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки ворога, який прагне отримати одну з ключових точок для базування й перекидання військ.

  Командир захисників аеропорту із позивним «Серпень» говорить побратимам, що вони можуть піти звідти перед ворожим наступом, але ті вирішують залишитися. «Серпень» за це називає їх «кіборгами».

  «Вулкан»

  Рік: 2018

  Жанр: комедія-драма

  Режисер: Роман Бондарчук

  Лукас вирушає на адмінкордон із Кримом у складі моніторингової місії ОБСЄ. Після дивних збігів обставин, він опиняється у містечку на півдні України, де зустрічає місцевого дивака, на ім’я Вова. Поволі Лукас занурюється у світ української провінції, життя у якій видається йому абсолютно відірваним від будь-якої логіки.

  «Гуцулка Ксеня»

  Рік: 2019

  Жанр: мюзикл

  Режисерка: Олена Дем’яненко

  В основу літературного сценарію фільму лягло лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича. Події розгортаються у 1939 році. До радянської окупації західноукраїнських земель залишаються лічені тижні.

  Тим часом у карпатське селище Ворохта приїжджають українські емігранти, щоб знайти наречену молодому Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою.

  «Черкаси»

  Рік: 2019

  Жанр: воєнна драма

  Режисер: Тимур Ященко

  Два хлопці з Чернігівщини – Мишко та Лев – служать на військовому кораблі ВМС України «Черкаси», розташованому на базі в кримському озері Донузлав. Працівники корабля товаришують з російськими моряками. Та все змінюється, коли РФ окуповує півострів. Екіпаж «Черкас» вирішує чинити опір.

  «Атлантида»

  Рік: 2019

  Жанр: драма, антиутопія

  Режисер: Валентин Васянович

  Фільм переносить глядача у недалеке майбутнє. Надворі 2025 рік, Україна перемогла у війні з росією і тепер мусить розбиратися з її наслідками. Території деокупованого Донбасу визнані непридатними для проживання. На тлі цілковитого спустошення зароджується нове кохання.

  «Додому»

  Рік: 2019

  Жанр: драма

  Режисер: Наріман Алієв

  У кримського татарина Мустафи помирає первісток Назім. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після окупації Криму, щоб повернути молодшого додому, а старшого – поховати на батьківщині за мусульманськими традиціями.

  «Мої думки тихі»

  Рік: 2019

  Жанр: трагікомедія

  Режисер: Антоніо Лукіч

  Молодий звукорежисер-фрілансер Вадим отримує замовлення: він має записати звуки тварин української фауни. Можливо, це його шанс назавжди залишити «незручну Україну» і переїхати до Канади, якомога далі від проблем. Допомагає Вадимові виконати замовлення його матір Галина, яка за характером є повною протилежністю свого сина.

  «Погані дороги»

  Рік: 2020

  Жанр: воєнна драма

  Режисерка: Наталка Ворожбит

  Фільм розповідає п’ять реальних історій жителів Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидва боки лінії розмежування. Це історії про кохання, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних.

  «Стоп-Земля»

  Рік: 2021

  Жанр: драма

  Режисерка: Катерина Горностай

  У центрі сюжету опиняється інтровертна старшокласниця Маша. Почуватися комфортно в колективі їй допомагають друзі Яна та Сєня, а також однокласник Саша, у якого таємно закохана головна героїня. Маша розуміє: якщо вона не зізнається хлопцеві у своїх почуттях, то ніколи не дізнається, чи взаємні вони.

  Поширити: