10 вартісних фільмів, сюжети для яких були підказані реальним життям
Поширити:
Чому так відбувається? Як змогла пережити людина та чи інша подія свого життя? Невже загалом у житті так буває? Такі питання зазвичай виникають після перегляду фільмів, що ґрунтуються на реальних подіях.
Це життя. Чиєсь реальне життя. Хоча часом вона може виявитися гіршою від того ж фентезі. Сьогодні такі фільми у нашій добірці.
Невинний/The Wronged Man, 2010 США
22 роки – саме стільки боролася за справедливість та життя одного хлопця помічниця адвоката Пріссі Грегорі. Її підопічний — темношкірий хлопець Келвін Вілліс, чоловік та батько, засуджений довічно за вбuвcтвo та зґвaлтувaння 12-річної дівчинки. Сама Пріссі — самотня мати, для якої боротьба з системою стає сенсом всього її життя і іноді ставить під загрозу стосунки з близькими, у тому числі з сином.
Але щиро вірячи в невинність Келвіна, Пріссі завзято продовжує роботу над справою, навіть коли у того буквально опускаються руки. І, як ви вже здогадалися з назви фільму, її діяльність дасть плоди. У головних ролях: Джулія Ормонд та Махершала Алі, який цьо року отримав «Оскар» за роль у фільмі «Місячне світло».
Сурогат/The Sessions, 2012 США
“Сурогат” – незалежна трагікомедія, що стала відкриттям п’ять років тому. Тоді картину високо оцінили кінокритики, а на фестивалі «Санденс» знімальна група отримала десятихвилинні овації. Ідея зняти фільм у режисера та сценариста Бена Льюїна виникла після прочитання есе письменника та журналіста Марка О’Брайєна під назвою «У пошуках інтим-сурогату».
Сам Марк, переживши в дитинстві поліомієліт, на все життя залишився прикутим до ліжка. Розуміючи, що життя його буде не тривалим, він вирішив втратити цноту, вдавшись до послуг інтим-сурогату. М’який гумор, сильна історія, сильна акторська гра — критики в один голос твердили, що фільм гідний і «Оскара». Але хоча головну кінопремію «Сурогат» не отримав, натомість отримав кілька інших нагород, безліч номінацій, а головне — визнання глядача.
Сельма/Selma, 2014 США
Ця драма присвячена подіям руху у 1965 році за права чорношкірих у США та важливу роль однієї людини в ньому — Мартіна Лютера Кінга. А невелике містечко Сельма увійшло в історію як місце, де відбувся найжорстокіший і кровопролитний марш. Попри масові арешти, побиття, залякування, темношкіре населення, як і раніше, стояло на своєму за право бути почутими, за право голосу.
У «Сельмі» знялися Опра Вінфрі, Тім Рот, Кьюба Гудінг-мол. Фільм став третьою ігровою картиною в кар’єрі режисера Ави Дюверней і був добре прийнятий критиками та відзначений номінаціями кінопремій, зокрема, на «Оскар». Однак Дюверней не була номінована як режисер, через що кіноакадемія абсолютно справедливо була піддана різкій критиці з боку преси та глядачів.
Нобл/Noble, 2014 Ірландія, В’єтнам, Великобританія
Ім’я головної героїні цього фільму Крістіна Нобл навряд чи скаже вам щось. Це тому, що свою благодійну діяльність із порятунку дітей вона розгорнула у 1989 році у В’єтнамі, через 14 років після крoвoпрoлuтнoї вiйнu. Дитинство самої Христини, проведене в Ірландії, було дуже непростим. Після cмeртi матері їй повідомили, що решта братів і сестер загинула, а її саму відправили до притулку.
Бігши, вона стала жертвою зґвaлтyвaння і через деяке народила дитину, яку усиновили анонімно проти її волі. Пізніше Крістіна вийшла заміж, народила трьох дітей, але неодноразово зазнавала нacильcтвa з боку чоловіка. Її мрією було допомагати людям, і саме В’єтнам став тією країною, де знайшла своє покликання, заснувавши фонд допомоги дітям. “Нобл” – це історія про милосердя, про призначення і про неймовірно сильну жінку, про яку ви, швидше за все, не знали. До сьогодні.
Кінець туру/The End of the Tour, 2015 США
У 1996 році в США вийшла одна з найгучніших книг в історії повоєнної американської літератури — тисячосторінковий роман «Нескінченний жарт», а його творець Девід Фостер Уоллес відразу став знаменитістю, навколо якого здійнявся рій шанувальників і журналістів. Серед них виявився і молодий журналіст Rolling Stones Девід Ліпскі, який мав підготувати матеріал про тур письменника.
Книга Ліпські про цю п’ятиденну меланхолійну, філософську і трохи кумедну подорож-інтерв’ю побачила світ через пару років після сyiцuдy самого Уоллеса, який весь цей час страждав від глибокої депресії. А сам фільм, по суті, є екранізацією цієї книги.
З міркувань совісті/Hacksaw Ridge, 2016 США, Австралія
Про вiйнy біографічних фільмів знято чимало, але ця історія особлива, тому що герой, про якого йдеться в «З міркувань совісті», йшов на вiйнy не вбuвaтu, а рятувати людей, присягнувшись, що з релігійних міркувань ніколи не торкнеться зброї. Звали його Десмонд Досс.
У картині, знятій Мелом Гібсоном, показані і знущання з Десмонда в армії, де його ніяк не бажали прийняти за свого, тому що він відмовлявся вчитися стріляти, і його любовна історія, і його подвиг у битві за Окінаву, коли він особисто врятував 75 осіб . Сам фільм уже увійшов до топів найкращих фільмів останніх років і взяв кілька престижних кінонагород, у тому числі «Оскар» за найкращий звук та монтаж.
Пазманський диявол/Bleed for This, 2016 США
Тема спорту — благодатний ґрунт для зйомок біографій. У центрі сюжету “Пазманського диявола” – історія Вінні Пацієнці, американського професійного боксера. Наприкінці 80-х він вигравав один бій за іншим, але в 1991 році аварія, перелом шиї і вирок лікарів поставили хрест на кар’єрі боксера.
Незважаючи на вердикт медпрацівників, Вінні потай відвідував зал і ринг, і згодом повернувся не лише до нормального життя, а й у спорт. У головній ролі Майлз Теллер, яким багатьом запам’ятався за чудовим фільмом «Одержимість», де він грав молодого барабанщика, зацикленого на бажанні довести диригенту, на що він здатний. А одним із продюсерів «Пазманського диявола» став сам Мартін Скорсезе.
Вуличний кіт на прізвисько Боб/A Street Cat Named Bob, 2016 Великобританія
Ще кілька років тому однойменна книга займала перші рядки в різних рейтингах, а тут і фільм догнав. Так, вам не здалося, головний герой цього фільму — звичайний рудий кіт на прізвисько Боб. Хоча, правду кажучи, не такий він і звичайний, бо вусатий і смугастий став справжнім порятунком для одного хлопця, що опустився на саме дно. Джеймс Боуен, вуличний музикант і наркоман, одного разу повертаючись додому, побачив рудого кота, що сидів у під’їзді.
Помітивши наступного дня, що кіт хворий, Джеймс береться допомогти тварині, а пролікувавши того трохи, вирішує відпустити. Але не тут то було. Кіт почав слідувати за ним по п’ятах, у тому числі на вулиці, коли той грав на гітарі або продавав журнали, що не могло не привернути увагу перехожих. Так, разом із котом Джеймс став зіркою YouTube, а згодом ще й дві зворушливі книги написав. Ну а якщо ви не читали їх, то хоч подивіться цю теплу історію.
Будинок віце-короля/Viceroy’s House, 2017 Великобританія, Індія
Віце-король, про якого йтиметься у цьому фільмі, — це Луїс Маунтбеттен, дядько чоловіка Єлизавети II герцога Единбурзького Філіпа та останній віце-король Індії, за якого країна здобула незалежність. Події картини розгортаються 1947 року, коли Маунтбеттен мав передати владу місцевим лідерам. Але все виявилося не так просто: поки одні підтримували ідею незалежності, інші вимагали окремої держави для індійських мусульман, а треті від переговорів воліли взагалі утриматися.
Та й у самому будинку віце-короля, як у дзеркалі, відбивались усі хворобливі процеси, що супроводжували розділ Британської Індії. У головних ролях: Х’ю Бонневіль, відомий по ролі в Абатство Даунтон, Джилліан Андерсон і Майкл Гембон.
Дружина наглядача зоопарку/The Zookeeper’s Wife, 2017 США
Якщо ви встигли свого часу оцінити фільм «Хоробре серце Ірени Сендлер», то цей фільм вам однозначно сподобається. Знята за книгою Діани Акерман двогодинна картина розповідає історію директора Варшавського зоопарку Яна Жабинського та його дружини Антоніни, які у роки окупації Третім рейхом робили все можливе та неможливе для порятунку єврeїв.
Критики фільм сприйняли по-різному: одним історія самого зоопарку здалася цікавішою, ніж власне процес порятунку євреїв, тоді як інші помічали чудову та чуттєву гру акторів, гідну «Оскара», особливо Джесікі Честен, яка виконала роль Антоніни.
Поширити: