9 найкращих швидкорослих в’юнких квітів для паркану, арок та шпалер на дачі

    Поширити:

    Ліани – дуже красиві рослини, які виконують одразу кілька функцій у ландшафтному дизайні. Пропонуємо вам огляд найцікавіших в’юнких рослин для створення «зелених стін».

    В’юнкі рослини в саду дуже багатофункціональні. Вони можуть не тільки стати ключовими елементами саду, а й прикрити живим вертикальним килимом непривабливі стіни будівель, а також створити чудовий живопліт, облагородити вхід на ділянку. Водночас в’юнкі рослини можуть зробити з присадибної ділянки відокремлене місце, якщо покриватимуть цілі альтанки, перголи або арки.

    Роза Зефірін Дроухін

    Ця троянда є однією з найкращих рослин для прикраси стін будівель або огорож. У троянди Зефірін Дроухін зовсім немає шипів. Її довгі (до 4,5 м) пагони досить гнучкі, що дозволяє легко спрямовувати їх у потрібний бік: обертати навколо альтанки чи арки. Для цвітіння рослині не потрібно багато сонця, воно може рости і в притінених місцях.

    Бугенвілея

    Якщо ви шукайте яскраву барвисту рослину для саду, посадіть бугенвіллею. З цієї рослини можна формувати кущики, закручуючи пагони навколо опори, розміщеної в центрі горщика, а також створювати живоплоти або прикрашати їм огорожі. Бугенвілея вважається найкращою в’юнкою рослиною для тіні. А ще цю рослину люблять за стійкість до хвороб та шкідників. Хоч би як ви посадили бугенвіллею – в горщик або в грунт – вона неодмінно стане справжньою окрасою ділянки.

    Гліцинія Блю Мун

    Гліцинія Блю Мун радує різноманітним забарвленням: для свого саду ви можете вибрати рослину, квітучу фіолетовими, червоними, синіми або білими квітками. Ця ліана зазвичай зацвітає на третій рік після посадки. Рослина світлолюбна, тому висаджувати її потрібно на відкритій ділянці в помірно родючий кислий ґрунт. Підгодовувати Гліцинію Блю Мун найкраще суперфосфатом навесні – це стимулюватиме зростання квіток. Гліцинію не назвеш невибагливою рослиною, але вона чудово підходить для прикраси альтанок та арок.

    Духмяний горошок

    Запашний горошок здатний радувати цвітінням все влітку і восени (залежно від сорту). Однак слід пам’ятати, що ця теплолюбна рослина вимагає особливої ​​уваги. Наприклад, висаджувати запашний горошок слід лише на сонячній стороні ділянки в добре дренований ґрунт. Щоб рослина добре і швидко росла, її потрібно підгодовувати кожні 2-4 тижні.

    Іпомея

    Квітки цієї світлолюбної рослини мають форму блюдця і розпускаються рано-вранці. Вони можуть бути синього, червоного, фіолетового або жовтого відтінку. Пагони ліани нерідко виростають до 1,5 м, а серцеподібне листя може досягати 12 см завдовжки. Вирощувати іпомею нескладно, вона непогано приживається на будь-якому ґрунті і довго може обходитися без поливу.

    Кампсис, який укорінюється

    Квітки кампсиса укорінюється витягнуті трубочкою, і кожен з них може мати різні відтінки (від помаранчевого до червоного та жовтого). Ця рослина добре виглядає на арках, перголах, парканах та шпалерах. Кампсис укоріняється – одна з найкращих в’юнких рослин, яка здатна вирости до 12 м у висоту. Рослина нормально почувається в тіні, але для пишного цвітіння все ж таки варто висаджувати його на сонячні ділянки.

    Клематіс

    Якщо ви хочете прикрасити перголу або альтанку клематисом, варто звернути увагу на вищі різновиди цієї рослини. Час цвітіння ліани – рання весна. Однак, щоб ліана закрила собою будову або паркан, потрібно кілька років. Тож доведеться запастися терпінням. Зате клематис не дуже вибагливий у догляді та відрізняється незвичайними та яскравими квітками.


    Діхондра Ізумруд

    Цю ліану від інших відрізняє чудове яскраво-зелене щільне листя, яке постійно розростається. Вирощувати рослину досить легко, оскільки дихондра Смарагд для повноцінного розвитку вимагає тільки сонячну ділянку та дренований ґрунт. Ця ліана не надто велика: її пагони досягають у довжину 5-10 см. Тому вона найбільше підходить для вирощування у вигляді ампельного рослини в підвісних кошиках.

    Настурція

    Яскраві квітки настурції, які можуть бути жовтими, оранжевими, бордовими або червоними, вигідно виглядають на зеленому листі. Таке поєднання відтінків чудово виглядає на парканах, стінах будівель, шпалерах. А ще настурцію можна вирощувати і як ґрунтопокровник. Якщо висадити рослину на добре освітлену ділянку, вона радуватиме цвітінням з червня по вересень.

    Якщо ви хочете посадити на дачі ліану, обов’язково виберіть якусь із тих, про які ми вам щойно розповіли. Повірте, ви не пошкодуєте.

    Поширити: