7 цілющих джерел України, куди можна поїхати на оздоровлення

    Поширити:

    Унікальні джерела, подаровані самою природою, протягом багатьох століть допомагають відновити сили і позбутися від недуг.

    «Жива вода» – так говорять про цілющі джерела, що дарують міцне здоров’я. Біля багатьох з них виросли відомі курорти, такі як: Моршин, Миргород, Трускавець … Але існують і чудотворні водойми, про силу яких знають далеко не всі. Igotoworld ознайомить Вас з ними.

    «Срібна» вода

    Багато людей ніколи не чули про кристально-чисті Терпіннівські джерела. Вода в них насичена іонами срібла, не псується і має надзвичайно приємний смак. За своїми властивостями вона нагадує відомі мінеральні води «Нарзан» і «Єсентуки-20».

    Що лікує: джерело святого Пантелеймона позитивно впливає на органи травлення. Вода, що випита з джерела Миколи Угодника, тамує біль в кістках. А повернути душевне і психічне здоров’я допомагає джерело Божої Матері.

    Як дістатися: село Терпіння знаходиться за 20 км від Мелітополя (Запорізька область). Дістатися до цього місця можна автобусом або поїздом.

    Пам’ятки поблизу: Заповідник «Кам’яна могила».

    Джерело Святої Анни

    Купальні у селищі Онишківці – місце паломництва, куди тисячі людей відправляються за зціленням. У дивовижному джерелі Святої Анни взимку вода не замерзає, а жарку пору залишається прохолодною, адже її температура круглий рік однакова: + 5 ° C. Купалень тут дві – жіноча і чоловіча. Заходити у воду слід, читаючи молитву «Отче наш», а зануритися в чудотворне джерело слід тричі.

    Що лікує: зцілює безпліддя.

    Як дістатися: озеро знаходиться в селищі Онишківці, що за 30 км від Почаєва (Тернопільська область). У вихідні дні біля джерела дуже багато людей, тому їхати краще в будні.

    Пам’ятки поблизу: Свято-Успенська Почаївська лавра.

    Цілющі води Феофанії

    На території прекрасного парку «Феофанія» у Київській області протоптана паломницька стежка, яка веде до чудотворних джерел. У лісовій тиші, неподалік від Свято-Пантелеймонівського монастиря, збудована невелика дерев’яна купіль. Температура води в джерелі всього + 8 ° C.

    Що лікує: позбавляє від простудних захворювань і проблем зі шкірою.

    Як дістатися: курсують київські маршрутки №548 та 496.

    Пам’ятки поблизу: парк «Феофанія», Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир.

    Мертве море українського Закарпаття

    Солотвино – край солоних озер, що в передгір’ях Карпат. Тутешні води за своїми цілющими властивостями не поступаються всесвітньо відомому Мертвому морю. Коли ви занурюєтесь в солону воду озер, здається, що опиняєтесь в невагомості. І берег, і дно найвідомішого озера – Кунігунда покриті цілющими сульфідними грязями.

    Що лікується: вода допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної, нервової системи, позбавляє від алергії, шкірних проблем.

    Як дістатися: зі Львова до Солотвино курсує поїзд. Також можна доїхати власним транспортом. Відстань від Львова – 319 км, з Ужгорода – 161 км.

    Пам’ятки поблизу: Музей соляних копалень, лікувальні соляні печери.

    Цілющі води «Української Швейцарії»

    У мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці. Чаруючі ландшафти, зелені садиби дуже нагадують альпійські пейзажі Швейцарії. Невелике селище – справжній бальнеологічний курорт, що нараховує 38 мінеральних джерел. За своїм складом вони подібні до славнозвісної «Нафтусі».

    Що лікує вода: сольові діатези, цукровий діабет, недокрів’я, урологічні проблеми, шлунково-кишковий тракт.

    Як дістатися: можна доїхати поїздом до станції Борислав (Львівська область), що за 10 кмите курорту або ж сісти на автобус, який відправляється зі Львова. Також можна дістатися особистим транспортом.

    Пам’ятки поблизу: Національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань».

    Золотий кран здоров’я

    Як приємно в холодну пору року опинитися в теплій парній купальні! Така можливість вам випаде на курорті Косино. Тут є кілька термальних басейнів, температура води в яких завжди 41-42 ° С.

    А декілька років назад відкрили нову купальню – «Золотий кран здоров’я». Здається, ніби цей дивовижний фонтан-ілюзія попросту завис у повітрі! Поруч з ним чотири фонтани-джакузі, w яких вода подається з гігантської чашки кави, 5-ти метрового пивного келиха і навіть пляшки вина.

    Що лікує купіль: допомагає при проблемах опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної діяльності. Відновлює нервову систему, виліковує шкірні проблеми.

    Як дістатися: з Ужгорода до станції «Косонь» курсує поїзд. Звідти до курорту можна доїхати автобусом або таксі. Також є регулярне автобусне сполучення з Берегово.

    Пам’ятки поблизу: замок Шенборна, Музей ткацтва, Боржавська вузькоколійка.

    Поширити: