5 старих українських комедій, які розсмішать вас до сліз

    Поширити:

    Сватання На Гончарівці

    Український художній фільм режисера Ігоря Земгано відзнятий у 1958 році на кіностудії «ім. О. Довженка» Комедія за п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка. Красуню Уляну віддають за дурня Стецька, але її серце належить кріпаку Олексію. Як складається далі її доля? Народні звичаї, велика кількість народних пісень допомагають глядачу зробити веселу подорож у минуле.

    За двома зайцями українською (1961)

    Величезна кількість людей любить і пам’ятає знаменитий комедійний фільм “За двома зайцями“. Кінострічку буквально розібрали на цитати. А головним персонажам Проні Прокопівні та Свириду Голохвостому навіть встановили пам’ятник у самому серці Києва біля Андріївської церкви. Комедію знімала Київська кіностудія імені Олександра Довженка. Зйомки проходили на Андріївському узвозі. В основу сценарію стрічки лягла п’єса Михайла Старицького, написана українською мовою. Праоснова цієї п’єси — твір Івана Нечуя-Левицького «На Кожум’яках». Спочатку стрічка “За двома зайцями” знімалася українською і планувалася до показу на території Української РСР. Але комедія стала дуже популярною і була частково переозвучена російською мовою. Відтоді стрічка потрапила у всесоюзний прокат і демонструвалася на телебаченні лише російською мовою.

    Пропала грамота, 1972 — найукраїнський фільм радянських часів

    «Пропала грамота» — український художній фільм кінорежисера Бориса Івченка, почасти заснований на однойменному оповіданні Миколи Гоголя. Виробництво фільму завершили ще 1972 року, але вперше його представили глядачам лише на початку 1980-х. Відразу після представлення кінцевої версії стрічки партійним чиновникам-цензорам 1972 року її заборонили до показу. Керівництву Кіностудії Довженка настільки «ідеологічно» не сподобалася кінцева версія фільму, що його «поклали на полицю» на понад 10 років. Оскільки в архівах Національної бібліотеки України зберігається кінопрокатний плакат Пропалої грамоти датований 1983 роком, реліз фільму стався у якийсь з місяців 1983 року. Однак у єдиних тогочасних українських часописах кінематографічного спрямування — «На екранах України», «Радянське мистецтво» та «Новини кіноекрана» — не вдалося знайти жодної статті про вихід стрічки на екрани Києва у 1983 році. Займає 12-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

    https://youtu.be/_ihIAyj2wb8

    Кайдашева сім’я (перша серія, 1993, друга серія, 1996)

    «Кайдашева сім’я» — український фільм дилогія режисера Володимира Городька 1993 року, екранізація однойменної повісті Івана Нечуя-Левицького.

    Веселі Жабокричі (Українська комедія)

    Веселі Жабокричі – українська комедія українською мовою за мотивами класичних українських комедій Марка Кропивницького, Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка та Степана Васильченка. Добірний український гумор. Український фільм, українське кіно. 1971 рік.

    Поширити: