5 найкращих екранізацій творів української літератури

  Поширити:

  П’ять найбільш вдалих екранізацій української літератури за останні роки.

  “Дике поле”

  Це екранізація роману Сергія Жадана “Ворошиловград”, який 2014 року став книжкою десятиліття за версією BBC. Працювала над фільмом “Дике поле” сильна команда: в режисерському кріслі – Ярослав Лодигін, добре відомий як співзасновник “Радіо Аристократи”, за сценарій відповідали Наталя Ворожбит, найвідоміший український драматург, і безпосередньо Сергій Жадан, а оператором став Сергій Михальчук – володар премії Берлінського кінофестивалю за картину “Під електричними хмарами” Олексія Германа-молодшого, музику написав Юхим Чупахін. Фільм Лодигіна про Донбас вдався смішним, зворушливим і дуже гарним.

  “Захар Беркут”

  Масштабна екранізація повісті Івана Франка про боротьбу карпатських громад з навалою монголів, над яким працювала команда найкращих. Режисер – Ахтем Сейтаблаєв, автор костюмів – Антоніна Белінська, відома також роботою над стрічкою “Сторожова застава”, серед акторів – Роберт Патрік, а історичним консультантом фільму був онук Івана Франка, Роланд. Фільм вдався ефектним і масштабним, за що навіть заслужив компліментарні порівняння з “Грою престолів”.

  “Іван Сила”

  В основі цього фільму – дитяча книжка письменника Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”, представлена 2007 року. Гаврош – один з найвідоміших в Україні дитячих письменників, книжки якого читають польською, сербською, німецькою мовами. 2013 року його книжку про пригоди циркового атлета Івана Фірцака, якого 1928 року визнали найсильнішою людиною планети, екранізував режисер Віктор Андрієнко. Головну роль – чарівного силача Івана – зіграв чемпіон з паверліфтингу Дмитро Халаджі.

  “Сторожова застава”

  Фільм знятий за мотивами однойменної фентезі-книжки Володимира Рутківського, легендарного українського письменника і автора дитячих романів, лауреата премії “Книга року ВВС”. Дія “Сторожової застави” відбувається 1097 року в Київській Русі, куди з майбутнього загадково потрапляє звичайний київський п’ятикласник Вітя. У фільмі зіграла низка чудових українських акторів: Наталія Сумська, Роман Луцький, Іван Денисенко і музикант Олег Михайлюта.

  “Століття Якова”

  Роман “Століття Якова” Володимира Лиса вийшов 2010 року у видавництві “Клуб сімейного дозвілля”, а 2016-го він перетворився на мінісеріал. Сценарій написав ще один важливий український письменник – Андрій Кокотюха. Герой серіалу Яків живе на Волині. Йому 100 років і за свій вік він встиг багато чого побачити: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину і СРСР. Роль Якова в серіалі зіграли два провідні українські актори: молодий Яків – Роман Луцький, а літнього віку – Станіслав Боклан.

  Джерело

  Поширити: