5 містичних місць в Україні, які досі викликать багато запитань

  Поширити:

  У яке б місце України ти не поїхав, завжди знайдеш захопливу тему для досліджень. Адже українська земля оповита тисячами легенд та переказів. Не останнє місце у нашому фольклорі посідає тема містики та див.

  Чим далі від міста, тим цікавішими стають розповіді місцевих.

  Мавринський майдан

  Неподалік міста Павлоград, що на Дніпропетровщини, є комплекс земляних валів, які мають досконалу рельєфну форму. З висоти пташиного польоту вони складаються у цікавий малюнок. Місцеві прозвали це місце – Мавританський майдан. Коли він тут з’явився остаточно не встановлено, але припускають, що його вік понад шість тисяч років.

  Зокрема, у день весняного рівнодення сонце ховається прямісінько по центру однієї з впадин майдану. Саме через це явище, його вважають давнім слов’яно-арійським святилищем або українським Стоунхенджом.

  “Гніздо блискавок”

  Існують місця, які найбільше притягують блискавки. Їх ще називають “громовищами”. Одне з них розташоване у селі Купище Житомирської області. Місцеві жителі розповідають, що бачили як з-під землі виринали блискавки, ніби світло від яскравих прожекторів. Згодом, ним зацікавилися археологи, які виявили тут залишки незрозумілої стародавньої споруди, бронзову статую із зображенням якогось ідола та кам’яні плити з написами невідомою мовою.

  За припущенням, на цій території до появи Київської Русі жила розумна та розвинута цивілізація.

  Цікавий факт, що кожен, хто наважиться ступити на цю землю, починає відчувати негативний вплив: раптово погіршується настрій та самопочуття.

  Три криниці

  Стоять в селі Суботові три криниці ще з часів славного гетьмана України Богдана Хмельницького.

  За переказами, у цій місцині розташовувався військовий шпиталь. Якось у село в’їхали три вершники з важкопораненими товаришами. За наказом гетьмана, поранених залишили у знахаря, який щодня лікував їх травами, настояними на джерельній воді. Коли козаки стали на ноги, кожен на місці цілющих джерел викопав криницю.

  Є місцеве повір’я, якщо дівчина вип’є води відразу із трьох колодязів, то через три дні вона зустріне свого нареченого.

  Кримські піраміди

  Не лише Єгипет славиться своїми історичними пам’ятками архітектури – пірамідами. В Україні вони є також. У Севастопольському районі між мисами Форос та Балаклава під час тривалих розкопок учені виявили піраміду, яка була завширшки 72 метри та завдовжки – 45 метрів. Неподалік археологам вдалося розкопати ще шість споруд такого типу. Також в одній із них вдалося виявити об’єкт схожий на сфінкса.

  Під час розкопок учених повсякчас переслідували перешкоди. То камера не вмикається, то кран зламається. Фахівці фіксують тут стрибки випромінювань. Через ці природні аномалії досі тривають суперечки.

  Варто зазначити, що вік кримських пірамід, за останніми даними, 7-10 тисяч років до н.е., водночас найстаріша піраміда Єгипту – Хеопса датується 2560 року до н. е.

  Кам’яна Могила

  У Запорізькій області поблизу села Мирне є місце надзвичайно сильної енергетики – Кам’яна Могила. Це нагромаджені брили пісковика, які займають площу близько 3 тисяч квадратних метрів. Висота цих каменів доходить до 12 метрів. Загалом ця територія схожа на курган, або величезний могильник.

  На внутрішній поверхні каменів можна побачити багато петрогліфів сакрального значення. Учені вважають, що ці символи є магічними малюнками, які використовували у різних ритуалах. Наприклад, щоб прикликати вдачу у полюванні, або ж отримати вигоду від іншої людини.

  Також існують версії, що тутешні наскельні символи були першими зразками писемності людства. Деякі вчені дотримуються гіпотези, що мелітопольські петрогліфи на півтори-дві тисячі років давніші за всесвітньо відомі месопотамські глиняні дощечки

  Україна цікава у своїй самобутності та містичності, автентичності та унікальності. Водночас ця територія є мало досліджена, що провокує нас на нові маршрути та мандри.

  Поширити: