20 найкращих історичних пригодницьких фільмів, які поглинають з головою

  Поширити:

  У чому секрет Грааля? Які таємниці ховають за своїми стінами німецькі бункери? Чому долі американських президентів такі схожі? Що за страхи ховаються у єгипетських пірамідах?

  Відповідь Вам допоможе знайти список найкращих історичних пригодницьких фільмів.

  1. Лоуренс Аравійський (1962)

  Сюжет фільму розповідає нам про події життя офіцера британської розвідки Лоуренса, який працював у Сирії в роки Першої світової Війни. Він активно взаємодіяв з арабськими кочівниками, через що й отримав прізвисько «Аравійський». Досвідчений офіцер активно проникнув до арабів, він глибоко перейнявся духом цього народу і очолив партизанську війну арабів проти Османської імперії.

  2. Кон-Тікі (2012)

  Пригодницька картина, в основі якої лежить подвиг всесвітньо відомого мандрівника Тура Хейєрдала, який 1947 року здійснив епічну експедицію — перетин Тихого океану на маленькому хисткому плотику Кон-Тікі. Гігантські кити, сутички з голодними акулами, грозовий шторм, вітер, що роздирає, битва за життя серед бурхливої ​​стихії…. Героям доведеться виявити чималу силу та працьовитість, щоб цей день не став останнім.

  3. Царство небесне (2005)

  Готфрід, барон Ібелінський в 1184 повертається на свої рідні землі Південної Франції, щоб знайти свого незаконнонародженого сина. І він знаходить його, це коваль Баліан. Зовсім недавно у нього трапилося тяжке нещастя: його дружина наклала на себе руки після того, як її дитина померла після народження. Барон запрошує його йти за ним із загоном хрестоносців на Святу землю разом.

  4. Агора (2009)

  Сюжет фільму оповідає нам про часи, коли в місті почалися релігійні зіткнення, в результаті яких християнами була розграбована і повністю знищена одна з найбагатших бібліотек світу. Давус – колишній раб Гіпатії, який закоханий у неї, також став християнином та учасником цього погрому. Церква згодом набувала дедалі більше влади, а єпископ Кирило Олександрійський незабаром зажадав, щоб Орест та інші відмовилися від Гіпатії, а їй у свою чергу заборонили викладати та займатися науками.

  5. Ми з майбутнього (2008)

  Дія картини розгортається у двох тимчасових пластах: у наші дні та роки війни, під час важких оборонних боїв серпня 1942-го. Головні герої стрічки — четверо «чорних слідопитів» — Борман, Череп, Чуха та Спірт. Вони ведуть розкопки в тих місцях, де колись точилися бої, щоб потім продати знайдені медалі, ордени, документи та німецьку зброю. Справа ця вигідна, але небезпечна.

  6. Битва біля Червоної скелі (2008)

  Стародавній Китай, 208 рік нашої ери. Хитромудрий прем’єр-міністр, а фактично імператор імперії, Цао Цао переконує нерішучого імператора розпочати війну з двома незалежними царствами, під приводом об’єднання Китаю. Мільйонна армія легко розбиває нечисленні загони царства Шу і замикає залишки війська в цитаделі біля Червоної Скелі, не залишивши їм іншого вибору, як звернутися по допомогу до правителя царства Східний У, пославши туди військового радника Чжуге Ляна.

  7. Місія (1986)

  Річка, що протікає крізь густі джунглі, несе закатованого єзуїтського священика, прив’язаного до грубо хреста. Розп’яття проноситься через скелясті стремнини і в один момент, сповнений жаху і чарівної краси, обрушується вниз з 70-метрової висоти і зникає в гуркотливому водоспаді. Цією сценою відкривається один із найбільш видовищних фільмів в історії кіно, про людину зі шпагою та людину в каптурі, які об’єдналися, щоб захистити індіанське плем’я від колоніальних імперій 18-го століття.

  8. Король Артур (2004)

  Сюжет фільму оповідає нам про події Раннього Середньовіччя, історію вождя британців, короля Артура та його доблесних лицарів круглого столу. Артур та його віддані друзі з нетерпінням чекають на повернення на рідні землі. Але Рим доручає їм важливе завдання: доставити коханого учня Папи Римського до Риму. Лицарі вирушають у далеку дорогу, де на них чекає безліч пригод і довгоочікувана свобода. Але перед цим вони мають перемогти військо саксів.

  9. Анжеліка, маркіза ангелів (1964)

  Сюжет фільму розповідає нам історію незвичайної красуні Анжеліки. Її батько – бідний аристократ, і вона змушена вийти заміж за кульгавого Жоффрея де Пейрака. Але буквально одразу після весілля дівчина щиро закохується у чоловіка. Але щастя тривало недовго. У їхньому замку на одному з прийомів був присутній король Людовік XIV, він був підкорений красою Анжеліки, і він має на меті зробити її своєю наложницею.

  10. Жанна Д’Арк (1999)

  Набожна дівчина гуляє в лісі і бачить видіння. Повернувшись, вона застає село у вогні. Загарбники гвалтують та вбивають її старшу сестру. На сповіді вона каже священикові, що хоче пробачити їх, але не може. Вона їде до Шинона до дофіна Карла, просити армію. Юна діва отримує загін воїнів і завдає кілька поразок англійцям. Чотири дні кровопролитних битв – і облогу Орлеана знято. Ім’я Жанни д’Арк у всіх на устах, простий народ підносить її, а солдати вірять у неї і готові на нові подвиги.

  11. Сім років у Тибеті (1997)

  Генріх Харрер, офіцер Рейха, людина, яка мала все — успіх, краса, популярність. Але йому мало земної слави. Залишивши вдома вагітну дружину, він вирушає на підкорення неприступного піку в Гімалаях. Цей подвиг має увічнити його ім’я. Однак попереду на нього чекає не успішне сходження, а смертельна небезпека, ворожий полон, довгі поневіряння… Нарешті він дістається таємничого міста Тибету Лхаса, де він має провести довгих сім років.

  12. Рота Шарпа (ТБ) (1994)

  Сюжетна атмосфера фільму занурює нас у 1812 рік. Непередбачувана Іспанія тих років постає перед глядачем. Найзапекліший ворог Шарпа ще по службі в Індії сержант Обадайя Хексвілл прибуває у складі групи підкріплення у війська, де служить сам Шарп. Армія веде облогу міста Бадахоса, і тут Річард дізнається, що ще він тепер і батько, а його дочка якраз перебуває в місті.

  13. Останній із могікан (1992)

  1757 рік. Англо-французька війна за американські колонії у розпалі. Дочки полковника Манро намагаються пробратися до обложеного французами англійського форту. Їм на допомогу приходить молодий білий мисливець Соколине Око. Між Соколиним Оком, що виросло серед індіанців племені могікан, і старшою з дочок, витонченою Корою, спалахує взаємне почуття. Але Кора та її сестра потрапляють у полон до союзників французів — гуронів, і від болісної смерті їх може врятувати лише Соколине Око.

  14. Якось у Китаї (1991)

  Кінець дев’ятнадцятого сторіччя. Китайці намагаються боротися всіма доступними їм засобами з розширенням американського впливу, рішуче повстають проти зухвалого пограбування та викрадення людей. Але знаходяться й такі, яким чужа мода, традиції та культура припали на руку в їхніх темних справах. Народний герой Китаю Вонг намагається захистити дівчину, яку заповзятливий бариг — китаєць продав на Захід у бордель.

  15. Битва за вогонь (1981)

  Сюжет фільму переносить нас у далеке минуле, в епоху палеоліту. В одному з печерних племен сталася страшна подія — у печері згас вогонь, який вони підтримували протягом тривалого часу. Оскільки люди так і не змогли навчитися розпалювати його, їм необхідно було вирушити на його пошуки, адже без нього існування племені просто неможливе. Проте здійснити небезпечну подорож охочих не виявилося, оскільки кожен розумів, що це смертельно небезпечно.

  16. Залізний лицар (2010)

  Дії фільму «Залізний лицар» відбуваються далекого 1215 року в Англії. Бунтівні барони змушують короля підписати закон «Велика хартія вольностей», у якому йшлося про право на свободу як пересічних громадян, і баронів. Однак король змінив своє слово і зібрав армію, щоб повернути колишні закони. Першою метою був замок Рочестер, який обороняли лицарі Тамплієрів.

  17. Слуга государів (2007)

  1709 рік. Європу роздирають міжусобні війни. Францією все ще править старіючий Людовік XIV, а подвиги мушкетерів ще не забуті. У Версалі два французькі дворянини, посварившись через карткову гру, порушують існуючу заборону на дуелі і опиняються між в’язницею та плахою ката. Милістю короля страту замінено посиланням «на користь держави». Один із них має вирушити на службу до двору російського царя Петра Першого, інший — до двору шведського короля Карла XII, щоб шпигувати на користь Франції.

  18. Останній неандерталець (2010)

  Сюжет фільму оповідає нам історію головного героя стрічки неандертальця на ім’я Ао, який, повернувшись до рідних печер, бачить там мертві тіла своєї дружини, дитини та інших членів клану. Розуміючи, що все найдорожче в житті втрачено, Ао починає тривалу подорож на далекі землі Півдня. Там він сподівається знайти свого єдиного брата, з яким багато років тому розлучився. На своєму жахливо небезпечному шляху він змушений весь час боротися за виживання, на нього чекає безліч труднощів.

  19. Падіння останньої імперії (2011)

  Сюжет фільму розповідає нам про ті далекі часи, коли було засновано Китайську республіку. На екрані ми бачимо Китай у 1911 році. Це був період революційних настроїв та політичної нестабільності у державі. На тлі загальної невизначеності та плутанини, хтось Сунь Ятсен організовує повстання і спрямовує силу своїх військ з єдиною метою, він хоче скинути правлячу династію Цінь і встановити тут новий, соціально-спрямований режим республіки.

  20. Король-завойовник (2009)

  Біографічний фільм про життя короля Арагона Хайме I (1213-1276), короля Арагона – найвідомішого з іспанських середньовічних королів. Хайме прославився тим, що додав Балеарські острови та Валенсію до свого царства і таким чином розпочав Каталоно-Арагонську експансію в Середземномор’ї, яка досягла свого піку в останні десятиліття 14 століття і закінчилася завоюванням наприкінці XIV століття Сицилійського королівства.

  Поширити: