12 патріотичних мультиків для дітей, які розкажуть багато цікавого про Україну

  Поширити:

  Чи знаєте ви, чому українська земля особлива? А ваші діти знають? Існує безліч вражаючих, але маловідомих фактів про нашу Батьківщину. Розповісти дітям про Україну можуть патріотичні мультфільми, які ми дбайливо відібрали для вас. Дивіться самі, показуйте дітям і зберігайте собі, щоби не загубити.

  «Трембіта»

  Найдовший у світі музичний інструмент – наш. Трембіту вигадали для зв’язку в горах, коли телефонів ще не було. А робили її з ялинки, в яку вдарила блискавка. Трембіта — рекордсменка, її внесено до книги рекордів Гіннеса. Її довжина — 8 метрів, а важить вона лише півтора кілограма, як кіт.

  Літак «Мрія»

  Наш літак “Мрія” був найбільший у світі! Він завдовжки, як поїзд метрополітену, а завширшки, як Олімпійський стадіон. Він може перевезти 50 слонів або два кашалоти. Наша «Мрія» – найбільший рекордсмен з усіх літаків планети.

  “Сіль”

  Без солі не може прожити жодна людина. Її добувають у всьому світі, і в Україні. Наші запаси солі найбільші у Європі. А утворена соляна печера стала настільки великою, що в ній навіть літали на повітряній кулі. Нашої солі дуже багато. Якщо посипати нею всю планету, то вона вкриється сіллю, як сніговою ковдрою.

  “Гасова лампа”

  Перша у світі гасова лампа наша. Коли ще не було ламп, люди користувалися свічками. Їхнього світла було мало щоб увечері грати, малювати, читати. Наш винахідник вигадав лампу, в яку заливалася рідина — гас. Вона була яскравою та швидко стала популярною у всьому світі.

  «Чернозем»

  Українська земля — найродючіша у світі, у нас знаходиться чверть усіх запасів чорнозему планети. Якщо правильно обробляти чорнозем, то на ньому зростає велика кількість урожаю. У давнину, коли землю не обробляли, рослини були такі високі, що не можна було побачити вершника на коні.

  «Заповідник «Асканія-Нова»

  В Україні існує степ, який жодного разу не орали, дикий степ. Господарюють там не люди, а тварини. І називається вона – заповідник «Асканія-Нова». Там вільно мешкають тварини з усього світу. Зебри з зубрами, дикі коні Пржевальського, рідкісні рослини, птахи та комахи. «Асканія-Нова» — один із найстаріших та найвідоміших заповідників у світі, з унікальним та чарівним світом.

  “Щедрик”

  Різдвяний настрій усьому світу дарує українська мелодія “Щедрик”. «Щедрик» перекладено різними мовами та популярний у багатьох країнах. Це найдавніша з найвідоміших мелодій у світі. І вона звучить по всій планеті вже понад сто років.

  “Карта”

  Одна з найдавніших карт у світі, знайдених на Землі, наша! Це карта на кістці мамонта. Був час, коли зовсім не було ні паперу, ні олівців. І щоб намалювати, наприклад карту, потрібні були кістка великої тварини і камінь. Таку карту і знайшли в Україні, у поселенні давніх мисливців. На ній були зображені річка, дерево та курінь.

  «Рамковий вулик»


  Перший рамковий вулик – наш. Вулик – це житло для бджіл, яке змайструвала людина. Зовсім давно бджілки жили в гніздах, а щоб поласувати медом, людям доводилося руйнувати їхні будинки. Перший рамковий вулик дав бджолярам можливість дбати про бджолину сім’ю, не заважаючи її важливим медовим справам. Сьогодні Україна посідає 1-е місце у Європі з виробництва меду.

  «Співаючі тераси»

  Дивовижні «Тераси, що співають» — наші. Це такі сади, що співають. Замислювали їх, щоб вирощувати смачні теплолюбні ягоди та фрукти. І зненацька помітили, що коли вітер шелестить листям і дме в металеві труби, вбудовані в тераси, — звучить мелодія. Так фрукти зріють під чудовий супровід. Складається враження, що перебуваєш у дивовижному театрі просто неба.

  «Шлях із варяг у греки»


  Важливий древній торговельний шлях – наш. Коли ще не існувало пароплавів, поїздів чи автомобілів, нашою землею проходив важливий торговий шлях «з варягів у греки». Шлях пов’язував Північ та Південь, проходив через 2 моря та 3 річки. Купці — люди, які возили товари, долали цей шлях протягом місяця.

  «Гіпсова печера»

  Найдовша у світі природна гіпсова печера – наша. Гіпс швидко застигає та набуває будь-якої форми. Його використовують, коли будують, лікують, роблять, роблять. Цю печеру створила природа. Щоб обійти її, знадобиться не менше тижня! Наша печера тричі рекордсменка у книзі рекордів Гіннеса.

  Поширити: