10 українських фільмів, знятих за мотивами творів української літератури

  Поширити:

  Чудові екранізації культових українських творів!

  Зачарована Десна

  “Зачарована Десна” — художній фільм, кіноповість за однойменним твором Олександра Довженка. Знятий в 1964 році режисером Юлією Солнцевою.

  Фільм складається з двох частин: у першій оповідається про дитячі роки кінорежисера Олександра Довженка; у другій наведені спогади та міркування немолодого полковника, який в ході німецько-радянської війни звільняє рідне село.

  Кайдашева сім’я

  “Кайдашева сім’я” — український фільм Володимира Городька 1993 року, знятий кінооб’єднанням «Консорціум Козак», екранізація однойменної повісті Івана Нечуя-Левицького

  Лісова пісня

  “Лісова пісня” — художній кінофільм режисера Віктора Івченка, створений на кіностудії ім. Олександра Довженка 1961 року. Екранізація однойменної драми-феєрії української письменниці Лесі Українки. Прем’єра відбулася 7 серпня 1961 року.

  Тіні забутих предків

  “Тіні забутих предків” — український художній фільм режисера Сергія Параджанова, відзнятий у 1964 році на кіностудії «Київська кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка», екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського.

  Зйомки фільму здійснювалися в справжніх гуцульських хатах та околицях села Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області. Саме тут Михайло Коцюбинський написав свою повість.

  https://youtu.be/T3kMo7wtHpg

  Тигролови

  “Тигролови” — український художній фільм режисера Ростислава Синька відзнятий у 1994 році на кіностудії «Укртелефільм».
  За однойменним романом Івана Багряного.

  Мина Мазайло

  У 1991 на Кіностудії «Укртелефільм» зфільмовано фільм-комедію за п’єсою Миколи Куліша.
  Режисер: Сергій Проскурня.

  Наталка Полтавка

  “Наталка Полтавка” — український художній фільм режисера Івана Кавалерідзе, відзнятий 1936 на кіностудії «Українфільм»[1]. Фільм поновлено у 1969 році на кіностудії ім. О. Довженка.

  Чорна рада

  Чорна рада — український художній історичний фільм за романом українського письменника Пантелеймона Куліша «Чорна рада», знятий у 2000 році, на екрани вперше вийшов навесні 2001 року. Фільм складався з 9-ти серій, його загальна тривалість становила 485 хв.

  Пізніше фільм був переформатований, 70% його з невідомих причин було вирізано, тривалість сучасної версії фільму (яка датується 2002 роком) становить лише 144 хв.

  Згодом відбулася ще третя трансформація фільму (вірніше, його скороченої версії), а саме: він був розбитий на 4 серії та перекладений російською мовою. В українському кінопрокаті була збережена назва “Чорна рада”, для російського – переіменований на «Запорізьку Січ» і датований 2009 роком. Останні 2 версії фільму існують паралельно.

  Мартин Боруля

  “Мартин Боруля” — фільм-спектакль Київського державного українського драматичного театру ім. І. Франка за п’єсою Івана Тобілевича, знятий у 1953 році на Київській кіностудії художніх фільмів.
  Режисер спектаклю — Гнат Юра, режисер фільму — Олексій Швачко.

  Україна в огні

  “Україна в огні” — кіноповість Олександра Довженка, присвячена подіям 2-ї світової війни, долі сільської родини та простих селян.

  Джерело

  Поширити: