10 мультиків студії Pixar, які вчать боротися зі страхами
Поширити:
Картини студії Pixar люблять і малюки, і дорослі. Їхні мультфільми запам’ятовуються не лише барвистим візуальним рядом, а й мораллю: вірити в мрію та власні сили, не дивлячись ні на що. Режисери знають які струни душі смикати, тому, виходячи з кінозалів, глядачі часто не можуть впоратися з емоціями, чи це веселощі, чи сум. «Суперссімейка», «Валі-і» — вони не старіють і вже схожі на мультиплікаційну класику. Ось кілька картин, якщо у вас знову постало питання, що подивитися з дітьми і як добре провести час. Від найновіших до улюблених старих.
“ДУША”, 2020
Сюжет: Вчитель музики Джо виношує мрію – він хоче дати великий концерт разом із популярною саксофоністкою. Його мама категорично проти, вона сподівається, що син зможе у майбутньому забезпечити собі гідну старість. І коли герой за крок від виконання своїх мрій, відбувається несподіване: він вирушає на той світ. Там він шукає спільну мову з іншими душами та переосмислює деякі речі.
Лейтмотив: Ця стрічка показує, що життя сповнене дрібниць, якими можна захоплюватися. Варто жити зараз і не зариватися у страхах, не придушувати почуття та прихильності через труднощі.
«ТАЄМНИЦЯ КОКО», 2017
Сюжет: Сім’я Мігеля, мексиканського підлітка забороняє йому займатися музикою. Батьки відбирають у нього гітару і дають черевики — не зраджуй, мовляв, сімейному ремеслу, взуттєвій промисловості. У свято хлопчик випадково потрапляє до Країни мертвих, де зустрічає свого кумира Ернесто де ла Круса. Там він відкриває новий погляд на звичні речі.
Лейтмотив: Слідувати мрії, незважаючи ні на що. Але не втрачати контакт із сім’єю при цьому. У найважчі часи вона стане справжньою опорою. А ще — давати другий шанс тим, хто оступився та визнав свою помилку.
«ЛУ», 2017
Сюжет: Лу — це примара, яка живе на дитячому майданчику та збирає забуті іграшки та речі. Коли хуліган ображає дітлахів, відбираючи у них улюблені скейти та м’ячі, Лу дає відсіч. Він нагадує: колись і цей розбійник був хлопчиком, у якого забрали дещо дороге.
Лейтмотив: Робити добро набагато приємніше зла.
«У ПОШУКАХ ДОРІ», 2016
Сюжет: Сіквел мультфільму «У пошуках Немо» розгортається навколо рибки, що страждає на прогалини в пам’яті. Через рік після історії з Марліном, який втратив свого сина, Дора починає згадувати уривки зі свого минулого. У тому числі, як її засмоктало в трубу і вона втратила батьків. Рибка вирішує знайти їх, компанію їй складають старі та нові друзі.
Лейтмотив: Любов до себе. Довгий час Дорі була відкинута суспільством через її недугу. Але, подорослішавши, вона усвідомлює, що її оточення любить її такою, якою вона є, і рибка перестає соромитися своїх недоліків. Вона ніколи не зневіряється, не боїться просити допомоги і завжди її отримує. Майже на кожному кроці на неї чекають маленькі чудеса, що допомагають на шляху до мети.
«ГАРНИЙ ДИНОЗАВР», 2015
Сюжет: Несподіваний дме з динозавра та хлопчика-мауглі знаходять один одного у потрібний момент. Разом вони протистоять хижакам, дорослішають, вчаться приймати себе та оточуючих із усіма недоліками.
Лейтмотив: Подолання своїх страхів навіть тоді, коли навколо, начебто, лише вороги. Доброзичливість допоможе уникнути неприємних ситуацій. Цінність сім’ї.
«ГОЛОВОЛОМКА», 2015
Сюжет: Одинадцятирічна Райлі мало того, що вступає в період перехідного віку – вона робить це одночасно з переїздом до нового міста та школи. Емоції вирують і всі події її життя ми бачимо саме через їхню взаємодію. Радість, гнів, смуток, гидливість і страх сперечаються, показують себе, підтримують один одного і острівці особи Райлі. Такі самі емоції сидять за пультом управління і в батьків дівчинки, і в усіх людей навколо.
Лейтмотив: Дорослим мультфільм нагадає, який хаос може відбуватися в душі підлітка і що до бунтів дітей потрібно ставитися з розумінням. Діти ж наочно побачать, як почуття здатні впливати на наші рішення та поведінку. Картина показує, що такі «негативні» емоції як смуток, страх, огида дуже важливі, їх не можна ігнорувати.
«ХОРОБРА СЕРЦЕМ», 2012
Сюжет: Батьки принцеси Шотландії Меріди намагаються видати її заміж, але дівчина має свою думку з цього приводу. Вона хоче відчувати свободу, їздити верхи, підкорювати гірські вершини і стріляти з лука, а не слідувати уявленням дорослих про її швидке майбутнє. Протистояння мало не закінчується трагедією.
Лейтмотив: Батькам і дітям варто бути уважнішими один до одного, менше думати про громадську думку та вибирати свої бажання, а не заведені традиції.
“РАТАТУЙ”, 2007
Сюжет: Щурятко Ремі закохане в готування, має неймовірний нюх і смак, мріє стати шеф-кухарем. На жаль, тваринам на кухні не місце, тому гризун поєднує свої сили з прибиральником, який не відрізнить гумовий чобіт від стейка.
Лейтмотив: Слідувати за мрією, коли немає жодних шансів на її виконання. Тут порушується і сімейна проблематика. Батько Ремі, який довго був проти захоплень сина, нарешті каже: Ми не кухарі, але ми сім’я! Позначка батькам про те, що дітей важливо підтримувати навіть тоді, коли ви з ними не згодні.
“У ПОШУКАХ НЕМО”, 2003
Сюжет: Помаранчеву рибку-клоуна Марліна застала трагедія: він втратив дружину та майже все потомство. Після того, що сталося, він надто опікується своїм єдиним сином. Той бунтує і необачно попадає в акваріум драйвера. Невтішний батько вирушає на пошуки сина, по дорозі заводячи нових друзів.
Лейтмотив: Батьки мають більше довіряти своїм чадам, а ті прислухатися до старших.
“КОРПОРАЦІЯ МОНСТРІВ”, 2001
Сюжет: Страшні монстри під ліжком зовсім не злі. Просто лякати малюків – їхня робота. Якось дуже цікава малюк Бу потрапляє в Монстрополіс, де заводить друзів і змушує їх не слабко нервувати час від часу.
Лейтмотив: Важливо навчитися боротися зі своїми страхами, адже вони будуть все життя.
Поширити: