10 копійчаних аптечних засобів, які творять чудеса на городі та квітнику

  Неймовірно, але факт: препарати, які допомагають людям, приносять користь і рослинам!

  1. Борна кислота

  Дуже потрібна у дачному господарстві. Якщо загнивають плоди кабачків або цукіні, якщо томати в теплиці переживають стрес від спеки, якщо не зав’язуються плоди у перцю та баклажану, якщо мало зав’язей на огірках, робіть розчин борної кислоти та обприскуйте рослини.

  Рецепт такий: 2 г борної кислоти ретельно розмішати в 500 мл гарячої води та долити до 10 л прогрітою на сонці водою.

  2. Глюкоза та вітамін В1

  Додаю в удобрювальні поливи особливо цінних кімнатних та кадкових рослин. На 5 л потрібно 5 мл глюкози та 1 мл вітаміну В1. 5-6 поливів з інтервалом в 2 тижні і ваші рослини віддячать потужним ростом і рясним цвітінням.

  3. Мило господарське ( 72%)

  Також потрібно для додавання в настої та відвари для прилипання. Розчином мила поливаю зелені овочі та квіткову розсаду, якщо на них багато попелиці (150 г на 10 л води). А ще я його використовую для миття горщиків квітів і всяких інструментів. Причому таку мильну воду можна сміливо використовувати для поливу дерев та кущів.

  4. Сіль кам’яна

  Потрібна для удобрювальних поливів суворо під корінь буряка (100 г на 10 л води) на стадії 4-5 справжніх листочків і за місяць до збирання. Вона ж потрібна і для поливу теж суворо під корінь цибулі, якщо є загроза пошкодження мухою цибулі (півсклянки на 10 л води). Сілью присипаю зрізаний хрін, що росте в недозволеному місці. Його як не викопуй, а якийсь корінець залишається в землі, ось на нього і висипаю столову ложку солі.

  5. Порошок гірчиці

  Потрібен не тільки для миття скла теплиці або скляних судин, у яких стояли живці. Ним посипаю сухий ґрунт навколо рослин, що страждають від слимаків. Проти агрусової вогнівки і пильщиків в червні обприскую ягідні кущі (100 г на 10 л води, настояти 2 дні, процідити, розбавити навпіл водою і додати 40 г мила на кожні 10 л). Такий же настій використовую для обприскування плодових дерев через 15-20 днів після цвітіння від гусениць яблуневої плодожерки та листогризучих гусениць. Цей же настій гірчиці непогано діє на тлю, клопів та трипсів, що напали на капусту, коренеплоди та квіткові культури.

  6. Сода

  Харчова сода потрібна не тільки для миття горщиків та садових інструментів, але й для профілактики та боротьби з борошнистою росою на всіх рослинах, особливо у сиру погоду.

  Рецепт простий: 1 столову ложку харчової соди розчинити в 4 л води, додати пів чайної ложки рідкого мила та обприскувати раз на тиждень. Огірки взагалі обприскую міцнішим розчином – чайна ложка соди на 1, 3 л води.

  А щоб виноград був солодким, сода дуже потрібна: 2 обприскування по листі з розрахунку 75 г соди на 10 л води.

  7. Дігтярне та сірчано-дьогтярне мило

  Вони хороші для додавання в відвари і настої трав проти шкідників і хвороб, тому що не просто забезпечують хороше прилипання, але ще й самі володіють властивостями відлякувати шкідників, а сірчано-дегтярне ще й непогано діє на грушеву галицю, звичайно, коли вона не надто розплодилася .

  8. Йод аптечний


  Відмінний засіб для обприскування суниці перед цвітінням. Він сприяє активному зростанню суниці та захищає її від хвороб. Рецепт такий: 5-10 крапель йоду на 10 л води.

  9. Зеленка

  У мене завжди в кишеньці садового фартуха. Якщо доводиться зрізати тонку гілочку у чагарнику, то зріз простіше змастити зеленкою, ніж бігти за варом. Зеленкою змащу місця зрізів і зачисток на коренях бульбах і цибулинах. І якщо поранилася шкірка гарбуза – теж потрібна зеленка, ранка швидко затягнеться та проблем із зберіганням не буде.

  10. Марганцівка

  Зрозуміло, що марганцівка завжди потрібна, це найбільш доступний та зручний протруювач насіння та цибулин. Розчином марганцівки (2 ч. ложки на 10 л води) профілактично обприскую суницю після цвітіння проти сірої гнилі. У темно-рожевому розчині купаю картоплю перед посадкою, щоб відвадити дротяника, та насіннєву картоплю перед закладкою на зберігання.