Зола підходить далеко не всім рослинам. Щоб не втратити врожай, дізнайтеся, які рослини не можна підгодовувати золою

    Зола – безкоштовне і ефективне підживлення для багатьох рослин. Але декому вона справді може принести, швидше, шкоду, ніж користь. Які рослини можна і не можна підгодовувати золою, як правильно приготувати зольний розчин, як використовувати золу при посадці картоплі – дізнайтеся трохи нижче.

    Отже, зола, будучи лужною, абсолютно не підходить рослинам, які віддають перевагу кислому грунту. До таких рослин відносяться такі: всі хвойні дерева, лілії, люпин, незабудки і конвалії, лохина, гортензія, незабудка, верес, рододендрон, циннію, хризантема, волошка. Також ґрунт із підвищеною кислотністю любить малина, жимолість, японська айва, гамамеліс, яблуня.

    Люблять золу багато овочевих культур: капуста, огірок, гарбуз, квасоля, горох, буряк та багато інших.

    Щоб внести суху золу в ґрунт, необхідно дотримуватися норми – 100-200 гр. на 1 кв. м. Зольний розчин готується наступним чином: в 10 л води додається по 1 склянці золи і 9% столового оцту. Оцет додається для того, щоб активізувати засвоєння кальцію із золи. Особливо таке підживлення буде корисне томатам.

    Зола під картоплю, яка віддає перевагу слабокислому грунту, може вноситися, але особливим чином. Вносити золу в грядку для картоплі краще за рік до посадки бульб, під перекопування, притому в невеликій кількості (не більше 100 гр. золи на 1 кв. м). Тоді зола принесе картоплі лише користь!