Як змусити курей краще нестися. Секрети досвідчених господарів

  Поширити:

  Всім відомо, що зимою кури несуться не так часто, як літом.  Тому, давайте розберемося, як та чим допомогти курям, щоб вони несли багато яєць.

  Освітлення в курнику.

  Пташині експерти впевнені, що якщо в курнику є достатньо світла, то вони знесуть набагато більше яєць. Для освітлення знадобитися звичайна лампа чи ліхтар на сонячній батареї. Головне, вмикайте світло на ніч, тоді зросте кількість яєць. А ще, так комфортніше збирати яйця й убирати в курнику.

  Звертайте увагу на яйця, щоб їх не клювали кури.

  Більшість несучок клюють й їдять власні яйця, яких й так бракує восени. Щоб позбавити їх такої звички, зробіть гніздо так, щоб після знесення яєць, курка їх не побачила. Візьміть дерев’яну бочку, поставте горизонтально й застеліть цупкою тканиною вхід. Отже, в такій темряві кури не знайдуть власні яйця й перестануть їх клювати.

  Від нестачі білка в організмі, кури починають їсти власні яйця. Щоб цього не траплялося, підсипайте в корм рибне борошно чи покришені варені яйця.

  Додавайте до харчування курей комплексні вітаміни.

  Коли настають морози й в’яне зелена трава, тоді у несучок з’являється брак вітамінів в організмі. Кількість яєць буде залежати від того, якими вітамінам будете їх підгодовувати. Ліпше додавайте в корм подрібнені мушлі, свіжі овочі та пшеницю. А ще, несучки обожнюють листя кропиви, буряка й різні бур’яни.

  Покладіть несучкам миску з піском.

  Ще одна причина, чому кури не несуть яйця — це паразити, які заводяться в пір’ях. За допомогою піску, кури очищають своє пір’я від бліх та кліщів. Тому, є велика необхідність в мисці з піском, бо кури будуть в ньому купатися й спати.

  Пришвидшіть линьку курей.

  Кожного року у курей з’являється линька, яка починається наприкінці осені. В цей час, несучки не несуть яйця, бо віддають свою енергію на линьку й не мають більше змоги нестись. Проте, власники несучок можуть допомогти їм, прискоривши линьку. А саме, додати білок в корм, підкормлювати насінням соняшника та кукурудзи. Ще можна купити у ветаптеці спеціальні препарати для пришвидшення линьки курей.

  Годуйте курей більш вологою їжею.

  Якщо завжди годувати птахів сухим зерном й комбікормом, то вони будуть погано нестися. Для збільшення кількості яєць, годуйте курей сезонною й вологою їжею. Наприклад, гарбузами, кукурудзою, кабачками та кавунами. А в зимовий період, курям готують варену картоплю з зерном, а далі перетирають із зерновими висівками.

  Поширити: