Як змусити курей краще нестися. Секрети досвідчених господарів

  Всім відомо, що зимою кури несуться не так часто, як літом.  Тому, давайте розберемося, як та чим допомогти курям, щоб вони несли багато яєць.

  Освітлення в курнику.

  Пташині експерти впевнені, що якщо в курнику є достатньо світла, то вони знесуть набагато більше яєць. Для освітлення знадобитися звичайна лампа чи ліхтар на сонячній батареї. Головне, вмикайте світло на ніч, тоді зросте кількість яєць. А ще, так комфортніше збирати яйця й убирати в курнику.

  Звертайте увагу на яйця, щоб їх не клювали кури.

  Більшість несучок клюють й їдять власні яйця, яких й так бракує восени. Щоб позбавити їх такої звички, зробіть гніздо так, щоб після знесення яєць, курка їх не побачила. Візьміть дерев’яну бочку, поставте горизонтально й застеліть цупкою тканиною вхід. Отже, в такій темряві кури не знайдуть власні яйця й перестануть їх клювати.

  Від нестачі білка в організмі, кури починають їсти власні яйця. Щоб цього не траплялося, підсипайте в корм рибне борошно чи покришені варені яйця.

  Додавайте до харчування курей комплексні вітаміни.

  Коли настають морози й в’яне зелена трава, тоді у несучок з’являється брак вітамінів в організмі. Кількість яєць буде залежати від того, якими вітамінам будете їх підгодовувати. Ліпше додавайте в корм подрібнені мушлі, свіжі овочі та пшеницю. А ще, несучки обожнюють листя кропиви, буряка й різні бур’яни.

  Покладіть несучкам миску з піском.

  Ще одна причина, чому кури не несуть яйця — це паразити, які заводяться в пір’ях. За допомогою піску, кури очищають своє пір’я від бліх та кліщів. Тому, є велика необхідність в мисці з піском, бо кури будуть в ньому купатися й спати.

  Пришвидшіть линьку курей.

  Кожного року у курей з’являється линька, яка починається наприкінці осені. В цей час, несучки не несуть яйця, бо віддають свою енергію на линьку й не мають більше змоги нестись. Проте, власники несучок можуть допомогти їм, прискоривши линьку. А саме, додати білок в корм, підкормлювати насінням соняшника та кукурудзи. Ще можна купити у ветаптеці спеціальні препарати для пришвидшення линьки курей.

  Годуйте курей більш вологою їжею.

  Якщо завжди годувати птахів сухим зерном й комбікормом, то вони будуть погано нестися. Для збільшення кількості яєць, годуйте курей сезонною й вологою їжею. Наприклад, гарбузами, кукурудзою, кабачками та кавунами. А в зимовий період, курям готують варену картоплю з зерном, а далі перетирають із зерновими висівками.