Як обробляти виноград навесні мідним купоросом

    Поширити:

    Для того, щоб виноград давав потрібну кількість плодів, необхідно навчитися правильно його обробляти. Досить часто обробка проводиться навесні мідним купоросом, дотримання якого дуже важливо.

    Обробка винограду навесні мідним купоросом

    При виборі мідного купоросу для обробки винограду, головне – правильно розрахувати його дозування. Купорос – безпечний засіб, який використовується для обробки рослин. Він чудово підходить і для винограду.

    Важливо! При обробці необхідно правильно вибрати купорос. Він має бути мідним, а не залізним. У складі купоросу – різний вміст базового мікроелемента. У мідний купорос входять такі складові, як сіль сірчаної кислоти, що впливає на розвиток винограду. Застосовуючи будь-який засіб, обов’язково варто звернути увагу на рекомендації на упаковці.

    Випадки, коли потрібна обробка мідним купоросом

    При обробці винограду навесні за допомогою мідного купоросу важливо знати не лише його дозування для застосування, а й те, у яких випадках воно необхідне. Залежно від цього, яка мета переслідується, обчислюється і дозування препарату.

    Якщо основною метою обробки є підживлення, то мідний купорос навесні використовується як мінеральне добриво. Найкраще застосовувати купорос, якщо рослина росте в піщаних ґрунтах, на торфовищах. У чорноземі застосування препарату не потрібне. Завдяки обробці можна позбавити рослину хвороб, особливо тих, які виникають в результаті недостатнього харчування. При підживленні потрібно використовувати наступне дозування: від 2-5 г купоросу на 10 літрів води;

    При необхідності обробки грибкових захворювань можна також використовувати мідний купорос. Добре він допомагає від парші, білої та бурої плямистості, а також від борошнистої роси. Для того, щоб після обробки плівка тривалий час трималася на кущі, необхідно додати в розчин прилипачі, які забезпечать створення якісної плівки. Як прилипачі можна використовувати рідке мило, пральний порошок, знежирене молоко. Достатньо додати не більше 100 г вибраної речовини на відро води. Якщо йтиме дощ, мідний купорос буде збережений на рослині довгий час.

    Коли потрібно проводити обробку винограду

    Професійні садівники проводять обробку мідним купоросом тричі залежно від сезону:

    • обробка рослини восени – роблять цю обробку з метою позбавлення від бактерій або грибка;
    • навесні обробка проводиться як додаткова дезинфекція або для профілактики захворювань;
    • літня обробка винограду – допоміжна, допоможе позбавитися активних шкідників.

    Переважний час обробки винограду мідним купоросом – осінь, але можна виробляти її і навесні. Щоб не спалити рослину навесні, необхідно проводити обробку в той час, коли ще не розпустилися бруньки. Температура повітря навесні не повинна бути меншою за +5°.

    Це важлива умова, яку обов’язково потрібно дотримуватись при обробці винограду навесні з використанням мідного купоросу. Пов’язано це з тим, що мідь сприяє швидше охолодженню, що може бути згубним для лози. Діяти треба так:

    • після того, як рослина звільниться від снігу, почне підніматися, необхідно її закріпити, щоб вона просохла;
    • через 2 дні після висихання рослини необхідно приготувати розчин мідного купоросу із розрахунку 100 г на відро води (10 літрів);
    • потім провести обприскування рослини купоросом.

    Таким чином ви зможете досягти якісної обробки рослини, а також отримати велику кількість винограду восени. Головне – правильно розрахувати потрібну кількість купоросу на відро води, обробити рослину повністю. Правильний розрахунок гарантує те, що рослина під час обробки не буде спалена.

    Поширити: