Як грамотно обрізати троянду відразу після цвітіння, щоб вона знову зацвіла
Поширити:
Не всі садівники знають, як обрізати троянду влітку і що ще потрібно зробити з нею після цвітіння.
Головне питання садівників зараз, як обрізати троянду влітку після цвітіння. Королеви саду вже потихеньку відцвітають, а тому саме час про них подбати. Крім правильної і грамотної обрізки потрібно врахувати ще пару важливих моментів. Розповідаємо про все послідовно.
Як обрізати троянди влітку
Перше, чим потрібно зайнятися після цвітіння троянд, це їх обрізка. Це стосується всіх сортів троянд, особливо тих, які цвітуть кілька разів протягом сезону. Після цвітіння рослина направляє всі сили на дозрівання насіння. Однак ми не збираємося займатися селекцією, тому суцвіття потрібно видалити. Після цього всі сили попрямують на подальше цвітіння і розвиток рослини.
Важливо правильно обрізати троянди. Багато початківців садівників видаляють тільки зів’яле суцвіття, але цього недостатньо. Якщо троянда буде цвісти ще раз, то брунька почне формуватися з останнього листа. Так вона виросте кволою і маленькою. Щоб цього не сталося, троянду потрібно обрізати набагато нижче. Потрібно залишити три повноцінних листочка (які складаються з 5 листочків) знизу, а все інше обрізати. До слова, обрізані стебла можна використовувати для розмноження троянд за допомогою живців.
Не бійтеся коротко обрізати троянду. Навпаки, це зробить другу хвилю цвітіння не менш пишною, ніж перша. Також варто відразу провести санітарну обрізку і позбутися від зламаних, засохлих і поганих пагонів. Квітка прекрасно переносить літню обрізку. Після неї він порадує тебе охайним виглядом і новим цвітінням.
Що далі
Після обрізки справи в саду не закінчуються. Ще одна важлива процедура — розпушування. Воно особливо необхідно, якщо літо дощове. Через зайву вологість ґрунт покривається кіркою. Крізь неї погано проходить кисень і розвиток троянди загальмовується. Гарненько розпушили землю під кущами, це допоможе їй краще рости.
Потім ґрунт можна підгодувати. За час цвітіння рослина витратила багато сил, тому потрібно їх відновити. Кращий варіант — чергувати кореневе і позакореневе підживлення. Як позакореневе можна використовувати розчин золи. У ньому багато калію, фосфору і кальцію, які так необхідні рослині. Для приготування підгодівлі залийте 2 склянки золи 1 л окропу, залиште на ніч. Вранці процідіть, додайте 10 л холодної води і обприскайте рослину.
Крім калію і фосфору кущам потрібен і азот, щоб прискорити зростання. Для цього можна використовувати розчин сечовини: 1 ст.л. на відро води. Якщо вам не хочеться возитися з саморобними добривами, можете скористатися будь-якими готовими комплексами.
Тепер ви знаєте, як обрізати троянду влітку і що ще потрібно зробити з нею після цвітіння. Всі садівники знають, що троянди вимагають до себе підвищеної уваги. Раз вже ви зважилися поселити її у своєму саду, потрібно дізнатися все про догляд за нею. Тоді вона обдарує вас пишним і тривалим цвітінням!
Поширити: