Українські Блакитні лагуни: найчистіші озера та кар’єри для купання

  Поширити:

  Неймовірні барвисті пейзажі і райські блакитні лагуни заворожують в рекламних роликах і на картинках в соціальних мережах. Не всі знають, що такі місця існують і на території України. Пропонуємо, більш детально з ними ознайомиться.

  Розповідає Ukraine is

  Чисті і яскраві озера для купання в Україні

  Черепашинський кар’єр

  Вінницька область

  Неподалік від Вінниці в Калинівському районі розташований Черепашінський кар’єр.

  Колись в цьому районі була болотна місцевість, в якій водилося багато черепах – звідси пішла назва кар’єра. Спочатку це був гранітний кар’єр. У дев’яності роки його закрили, потім кар’єр затопило водою.

  Глибина водойми досягає ста метрів. Дно озера кам’яне і не рівне. Сьогодні цю місцевість порівнюють з тропічними островами. Тут чисте повітря і дуже чиста вода.

  Солоне озеро в Харківській області

  Фото kharkovforum.com

  У шістдесятих роках минулого століття з’явилася інформація від дослідників земних глибин про місцезнаходження нафти і газу під шаром підземної солі. У селі Антонівка була встановлена вишка. Незабаром почали бурити свердловину. Коли дійшли до газу, вишка провалилася. На цьому місці з’явилося Солоне озеро. Як зазначають місцеві жителі, сіллю були вкриті берега.

  З роками вода стала менш солоною, а навколо озера утворився обрив. Особливість цього місця в тому, що в солоній водоймі не можна потонути, вода дозволяє триматися на плаву.

  До озера приїжджають лікувати остеохондрози, артрози і радикуліти, так як вода володіє цілющими властивостями.

  Блакитні озера в Чернігівській області

  Фото ecousadba.in.ua

  Затоплені піщані кар’єри в селі Олешня Ріпкинського району, утворили чотири озера і стали пам’ятником природи. У цьому місці вода прозора і чиста немов кристал. Тут свіже повітря, сосновий ліс і зручні пляжі з білим м’яким піском.

  Найбільше озеро досягає 25 га, а глибина його приблизно 20 метрів. Через те, що дно вкрите покладами кварцового піску, вода озера насиченого блакитного кольору.

  Щороку на відпочинок до Блакитних озер в Олешні відправляється більше двохсот тисяч туристів не тільки з України, а й з інших країн. Також це місце люблять рибалки.

  Водоспад на річці Люта в Карпатах

  Фото karpaty.rocks

  У Великоберезнянському районі неподалік від селища Чорноголова на річці Люта, знаходиться мальовниче місце, яке вразить кришталевою водою бірюзового кольору. Серед карпатських гір між двох скель б’є водоспад, він і утворює лагуну.

  Її глибина сягає трьох метрів. У водоймі водиться багато риби. Вода прозора і чиста. Через стрімкий потік вода погано прогрівається, але спекотні літні дні комфортний час, щоб освіжитися і поплавати в гірській водоймі.

  Тиха місцевість, шум водоспаду, прохолода і свіже повітря … Лагуна в Карпатах ідеальне місце для сімейного відпочинку.

  Озеро Задорожнє у Львівській області

  Фото ua-travel.info

  В тридцяти п’яти кілометрів від Львова у Миколаївському районі знаходиться Задорожнє озеро, більш відоме як Байкал. Воно з’явилося на місці Дроговіжського вапнякового кар’єру. У сімдесятих роках минулого століття з метою убезпечити залізничне полотно, був проведений гідронамив. Він зміцнив західний берег і зробив більш доступними інші берега, лінія яких розтягнулася на 3135 метрів.

  Глибина озера близько сорока п’яти метрів. У водоймі розвивається флора, фауна, підвищується популяція риби. У цьому районі оптимальні умови для активного відпочинку, тут чиста вода і свіже повітря. Частина ділянок на західному березі здана під пляжі, на східному березі утворився дачний кооператив. Сьогодні Задорожнє озеро знаходиться під охороною.

  Мігейський кар’єр

  Миколаївська область

  Фото funtime.kiev.ua

  У селі Мигія можна побачити гранітне Блакитне озеро. За часів радянського союзу в цьому місці знаходилися каменоломні і проходили розробки граніту. З роками ландшафт кар’єра змінився, і утворилося красиве озеро. На різній висоті від води розташовані круті кам’яні схили. Глибина кар’єру сорок метрів.

  Прогулюючись навколо Мігейського водоспаду можна насолодитися красою Південного Бугу. У літній період у озера встановлюють тарзанки, з яких можна стрибати в воду, також, тут є можливість зайнятися рафтингом.

  Варто відзначити, що в кар’єрі може виділятися газ радон, який шкідливий для людини.

  Пашинський кар’єр

  Житомирська область

  Фото korosten.top

  Пашинський кар’єр утворився на місці гранітного кар’єру, який був затоплений через грунтові води. Пашинський кар’єр має овальну форму, а глибина його більше п’ятдесяти метрів. Біля берегів кар’єра можна побачити намети, іноземні туристи, як правило, приїжджають сюди на кілька днів. Тут красива природа, чиста і прозора вода.

  Це місце користується популярністю серед любителів дайвінгу, оскільки під водою є можливість побачити затоплені спіралі кар’єра, майданчики і чисельні обриви які досягають тридцяти метрів.

  Кар’єр Губник

  Вінницька область

  Фото /nazarenko.org.ua/gubnik-kareryi

  Дзеркальна гладь і бірюзова вода – чудові пейзажі в двох кілометрах від села Губникприваблюють любителів екологічного відпочинку. У цьому куточку Вінницької області за річкою Південний Буг, серед мальовничих краєвидів та чистого повітря можна розбити намет, поплавати, пострибати з тарзанки і порибалити. В озері водиться окунь, сом і товстолобик. Завдяки прозорій воді навіть на глибині в це місце приїжджають дайвери зі всієї України.

  Місцеві жителі розповідають, що колись в цьому районі добували камінь. У вісімдесяті роки кар’єр затопили. В результаті на скелястих берегах затопленого кар’єру сформувалися блакитні озера. Неподалік від них знаходиться поромна переправа і ліс.

  Кар’єр в Базальтовому

  Рівненська область

  Фото rivnetop.blogspot.com

  Мальовничий кар’єр з базальтовими стовпами розташований в урочищі Янова Долина біля села Базальтове. Кар’єр оповитий неймовірною красою однойменного озера.

  Вода тут кристально чиста з смарагдовим відтінком. На його тлі базальтові стіни виглядають особливо живописно. Замислившись на мить, можна перенестися в думках кудись на далекі тропічні острови.

  Серед затопленого водою кар’єра утворився маленький острівець, який називають «Островом кохання».

  Амвросіївський кар’єр

  Донецька область

  Амвросіївський кар’єр – один з найбільших мергельних кар’єрів в Європі. Тут поєдналися краса безкраїх степів Донбасу і можливості людини.

  Вода у водоймі дуже чиста і прозора.

  Озеро знаходиться в східній частині Донецької області, тому ми не радимо планувати відвідування на найближчий час, але все ж знати про нього варто

  Поширити: