Топ-5 найвеличніших палаців України, які зберегли свій вигляд до сьогодні

  Поширити:

  Топ-5 найкрасивіших палаців України:

  Палац Потоцьких у стилі французького класицизму у Львові

  Розкішна будівля, в якій зараз розміщується Львівська галерея мистецтв, і парк навколо палацу одна з родзинок історичного Львова. Взагалі рід Потоцьких набудував чимало палаців і замків по всій Україні і в Польщі.

  Митрополичний палац

  Найвизначніший шедевр архітектури Західної України — колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації, знаходиться в місті Чернівці.

  Палац Тарновських у Качанівці

  Качанівка — це національний заповідник історико-культурного значення, який знаходиться на мальовничому схилі біля річки Смош. Одне з найкрасивіших та найромантичніших місць Чернігівщини.

  Палац графа Кирила Розумовського у Батурині

  Є частиною Національного історико-культурного заповідника “Гетьманська столиця”. Палацово-парковий ансамбль дивує своїм багатим убранством та вишуканим стилем.

  Маріїнський палац у Києві

  Церемоніальна резиденція Президента України, пам’ятка архітектури XVIII ст. в стилі бароко. Цей палац було зведено упродовж 1750-1755 років за зразком палацу, який проектував Бартоломео Растреллі для Олексія Розумовського, фаворита імператриці Єлизавети Петрівни. Під час відвідування Києва у 1744 році імператриця Єлизавета сама обрала для нього місце.

  Джерело

  Поширити: