Тест: Що ви знаєте про відомих українських жінок

  Поширити:

  Чимало українських жінок всупереч традиціям та стереотипам досягли значних успіхів у різних сферах діяльності. Імена багатьох із них ми лише починаємо дізнаватися, адже в патріархальному світі їх діяльність була знецінена, а то й загалом не помічена.

  Пропонуємо пройти тест та перевірити, що ви знаєте про відомих українських жінок та їхні досягнення.

  Що ви знаєте про відомих українських жінок

  Перевірте себе!

  1 / 10

  Ця жінка започаткувала жіночий рух на Галичині у ХІХ столітті й зініціювала першу жіночу організацію у Львові/ Іван Франко писав, що її художні твори слугують розвою жіночого руху навіть більше, аніж публіцистичні.

  2 / 10

  Свій перший професійний запис ця дівчина зробила в дев'ять років, виконавши 12 дитячих та народних кримськотатарських пісень. Сьогодні її знає майже весь світ, бо вона представляла Україну на відомому міжнародному конкурсі та перемогла. В її репертуарі є пісні українською, російською, англійською та кримськотатарською мовами.

  3 / 10

  У 23 роки вона отримала звання народної артистки України. Ця талановита акторка 35 років виходила на сцену одного із театрів у Києві. Зіграла сотні ролей і отримала безліч нагород із рук президентів та міністрів, іменитих акторів та благодійників.

  4 / 10

  Вона народилась у ХІХ столітті. У той час дівчат ще не брали до вищих навчальних закладів, але вона не здалася та вступила до медичного університету аж у Швейцарії. Закінчивши його, стала першою українкою, що здобула університетську медичну освіту та першою жінкою, яка обійняла посаду лікарки.

  5 / 10

  Ця дівчина народилася у Львові. Свій перший шаховий турнір вона виграла у шість років. Це був чемпіонат Європи серед шахістів віком до 8 років. Зараз вона посідає сьому сходинку серед найкращих шахісток світу в рейтингу Міжнародної шахової організації ФІДЕ.

  6 / 10

  Із дитинства вона важко хворіла, але це наче додавало їй снаги — вона завжди була в курсі суспільно-політичних і культурних процесів, мала на все свою думку і що сказати світові. Свій перший вірш вона написала у дев'ять років. Невдовзі її вірші, переклади та п'єси почали друкувати, а сьогодні вона є однією з найвизначніших постатей не лише України.

  7 / 10

  Вона була донькою князя Ярослава Мудрого, вивчала багато мов: латинську, грецьку, французьку, добре знала руську та шведську. Також уміла писати, хоча в ХІ столітті це було для дівчат винятком. Коли вона стала королевою Франції, всі були вражені її розумом та культурою.

  8 / 10

  Ця жінка була мудрою правителькою. Одного разу вона попливла до грецької землі, у місто Константинополь, щоб прийняти християнство. Імператор Костянтин, побачивши її красу та розум, він захотів, аби та стала його дружиною. Але княгиня сказала, що вона іншої віри, тому він має її особисто охрестити, інакше вона не погодиться. Після хрещення жінка відповіла йому, що він не може взяти її за дружину, бо сам охрестив її і назвав донькою. Таким чином, жінка перехитрила імператора та ще більше укріпила свій авторитет.

  9 / 10

  Завдяки своїй наполегливості та цілеспрямованості ця жінка підкорила Казбек, Ельбрус, Монблан, Кіліманджаро та стала першою українкою, яка піднялася на Еверест – найвищу гору світу.

  10 / 10

  Вона народилася в маленькому селі. З дитинства малювала фантастичних звірів та квіти, яких ніхто не бачив. В її уяві у літака є крила жар-птиці, жаба грає на золотій трубі, мавпа живе з крокодилом, левиця робить зарядку, а лев відпочиває на ліжку. Цією українською художницею захоплювався знаменитий Пабло Пікассо.

  Поділитися з друзями

  Facebook Twitter
  0%

  Поширити: