Тест: Наскільки добре ви знаєте творчість Володимира Івасюка?

  Поширити:

  На Івана Купала українці традиційно шукають квітку папороті. Може, хтось навіть знаходив – але це не точно. А ось Володимир Івасюк серед народних переказів та мальовничих гір віднайшов містичну червону руту – і, не вагаючись, подарував її світу.

  Цього року українському маестро могло б виповнитись 75, але не судилося. Тому запрошуємо вшанувати пам’ять культового поета і композитора, пригадавши його життєвий шлях та найгучніші хіти з тематичним тестом.

  Наскільки добре ви знаєте творчість Володимира Івасюка?

  Перевірте себе!

  1 / 10

  Українці недарма вважаються однією з найспівучіших націй планети. А Володимир Івасюк доклав чимало зусиль, щоб цей титул зберегти. Всього за 30 років життя він став співзасновником цілого виду музичного мистецтва, якого до ХХ ст. в нашій культурі просто не було. Здогадаєтесь, якого?

  2 / 10

  Величезний творчий спадок українського маестро досі приваблює дослідників, адже там справді є що вивчати. Як гадаєте, скільки композицій складають повний доробок Володимира Михайловича?

  3 / 10

  З кількістю пісень розібрались. А тепер спробуйте обрати три найпопулярніші твори Володимира Івасюка.

  4 / 10

  Часом натхнення з'являється несподівано. Так сталося з піснею «Я піду в далекі гори». Коли Володимир Івасюк їхав у потязі після чергового походу в Карпати, не мав при собі навіть аркуша паперу. Тому текст чергового хіта записав просто на…

  5 / 10

  Пригадаймо ще «Я піду в далекі гори». Пам’ятаєте, що несе ліричний герой до своєї милої?

  6 / 10

  Однією з пісень, які народжувалися найважче, була «Водограй». Легендарний твір зазнав численних змін і зрештою став другою за популярністю піснею Івасюка. Пригадаймо, що у фінальній версії композиції автор пропонує змайструвати з дзвінких гірських джерел?

  7 / 10

  Талановитий митець чудово виконував свої пісні, але радо писав і для зірок української естради. Вперше побачивши цю співачку, композитор одразу зрозумів, що їх поєднає довга та плідна співпраця. Так і сталося. Лишилося здогадатися, ким була ця загадкова жінка.

  8 / 10

  Більшість поціновувачів сходяться на думці, що «Червона рута» – це вершина творчості Володимира Івасюка. А кому він її присвятив, знаєте?

  9 / 10

  До речі, саме завдяки Софії Ротару світ побачив перший україномовний концептуальний диск. А називався він…

  10 / 10

  І наостанок: яку музичну настанову Володимир Івасюк дав українським меломанам?

  Поділитися з друзями

  Facebook Twitter
  0%

  Джерело

  Поширити: