Солодкі заготовки з кабачків: варення, дитяче пюре, джем та “ананаси”

    Поширити:

    Кабачки на зиму можна не тільки замаринувати чи приготувати ікру. З них готують дуже смачні солодку консервацію: варення, джеми, компоти, “ананаси”… І здогадатися, що це все з кабачків, – практично неможливо!

    Якщо у вашій сім’ї зростають малюки, взимку у пригоді стане домашнє смачне кабачково-яблучне пюре. А от “ананаси” з кабачків оцінять господині, які люблять готувати десерти: виходить ну дуже подібно на смак, але практично задурно!

    Одне слово, готуйте, експериментуйте і нехай у вас все вдається! Ось чотири рецепти консервованих солодких кабачків для вашого кулінарного натхнення! Нехай ваша зима буде по-літньому смачною!

    Варення з кабачків “Як бурштин”. Ніхто не може вгадати, з чого воно!

    Мені це варення дуже подобається. Воно виходить не густе, але надзвичайно красиве: зі шматочками, схожими на бурштин. І головне – ніхто не може вгадати, з чого воно. А я мовчу, що воно зі звичайних кабачків!

    Приготування

    10 літрових кружок нарізаних кубиками кабачків (2Х2 см) (без шкірки і середини), 5 літрових кружок цукру. Перемішати, залишити, щоб пустили сік (на ніч). Варити у 3 заходи по 30 хв від моменту закипання. Повторно варити, коли варення охолоне (буде тепле), тоді знову ставити на вогонь. На 3 раз вкинути 3-4 лимони (порізати скибочками зі шкіркою) і 0,5 ч. ложки лимонної кислоти.

    Рецепт Олени Проценко

    “Український ананас” з кабачків з аличею

    Ну дуже схоже на ананас! Але… кабачок! А ще смачні сливи і сироп на додачу.

    Кабачки, алича 1:1. Сироп: 1 л води, 200 г цукру.

    Кабачки почистити, нарізати кубиками, а з аличі видалити кісточки. У літрові банки накласти порівну кабачків та аличі – разом десь на 3/4 або на 2/3 від об’єму банки. Залити гарячим сиропом (на 1 л води – 200 г цукру). Поставити банки у гарячу воду настоятися, не стерилізуватися (зверніть увагу!). Сироп злити, закип’ятити, знов залити в банку та закрутити.

    Рецептом поділилася Світлана Дем’янчук

    Консервоване пюре з яблук та кабачків. Для найменшеньких

    Така заготовка – смачна альтернатива купованому пюре, яке зазвичай дають малятам. Воно не містить жодних консервантів, а кількість цукру можна регулювати на свій смак.

    3 кг яблук, 1–1,5 кг кабачків (гарбуза), 0,2– 1 кг цукру.

    Взяти 3 кг найнесмачніших і (або) некрасивих яблук, вимити, вирізати серцевинки і пом’яті частини. Нарізати шматочками. У товстостінну каструлю покласти приготовані яблука і налити 300–600 мл води. Поставити на помірний вогонь, тушкувати під кришкою, вогонь через деякий час зменшити. Взяти 1–1,5 кг кабачків (гарбуза) почистити, вирізати насіння, нарізати шматочками, покласти в каструлю, додати 200 мл води і поставити тушкуватися. Коли кабачки (гарбуз) стануть дуже м’якими, протерти через друшляк з дрібною сіткою (або блендером), туди ж протерти тушковані яблука. Пюре добре перемішати і додати цукор за смаком (можна також додати 1 скл. перемелених вівсяних пластівців). Кількість цукру залежить від кислоти яблук (0,2– 1 кг). Пюре з цукром прогріти 20–30 хв, аби прогрілася вся маса пюре. Пюре має кипіти не бурхливо і зовсім недовго. Перемішувати кілька разів. Потім прогріте пюре розлити в пропарені банки, закатати і накрити ковдрою.

    “Цитрусовий” джем із… кабачків. Дуже смачний і ніхто не здогадається, з чого!

    Ще ніхто з першого разу не вгадав, з чого цей джем. Я робила з лимоном, і він на смак нагадує цитруси або ананас. Хоча насправді зі звичайних кабачків. Любите експериментувати на кухні – то обов’язково приготуйте!

    1 кг кабачків, 1 кг цукру, 2 лимони або 2 апельсини або 1 лимон і 2 апельсини.

    Кабачки (без шкірки і насіння) порізати дрібними кубками або крупно потерти, засипати цукром, додати перемелені зі шкіркою фрукти (без зернят!) залишити на 5-6 год. Варити 5 хв після закипання. Дати повністю охолонути, зварити так ще 2 рази. Якщо хочете однорідний джем – можна змолоти блендером. А якщо не молоти, шматочки кабачка будуть схожі на м’які цукати. Після останнього варіння джем гарячим розлити у стерильні банки і закрутити.

    Джерело

    Поширити: