Щоб троянди не померзли взимку, їм потрібний правильний осінній догляд

    Поширити:

    Пам’ятаєте троянду з «Маленького принца», яка боялася протягів? Ці красуні, звичайно, не настільки крихкі, проте зима з її морозами безумовно небезпечна для троянд. Щоб допомогти їм перезимувати, не вимерзнувши, а також приготуватися до цвітіння нового року, восени рожеві кущі необхідно правильно підготувати до зимівлі. Усі процедури потрібно проводити не менш як за місяць до холодів.

    Троянди дуже не люблять бур’яни, вони уповільнюють ріст кущів, сприяють ослабленню цвітіння, а також вимерзанню навіть за слабких морозів. Тому необхідно добре пропушити або прокопати ґрунт по діаметру крони і ретельно звільнити його від бур’янів.

    Заражені рослини

    Заражені кущі не тільки слабо цвітуть, але й погано зимують, адже вони ослаблені, а також рано скидають листя. Тому при необхідності троянди потрібно обробити сумішшю фунгіцидів та інсектицидів.

    Осіннє підживлення

    Щоби троянди добре перезимували, в осінній період їх також необхідно підгодувати. Для підживлення у цей період використовуються калійні та фосфорні добрива. Ідеальним вибором стане суперфосфат, адже він містить фосфор, калій, сірку, магній і кальцій, які зміцнюють кореневу систему, а також допомагають рослинам накопичувати пластичні речовини в стеблах, а значить підвищують зимостійкість кущів, а надалі прискорюють їх визрівання. Крім того, таке підживлення захищає кущі від хвороб і шкідників, адже після зимівлі вони не будуть ослаблені.

    Суперфосфат слід прокидати під кущем, а потім прикопати його землею. Пропорції тут такі: для молодого куща достатньо 1 ст. л. під молоду рослину та 2 ст. л. – для старого.

    Також можна використовувати монофосфат калію, в такому разі потрібно розвести 1 ст. л. добрива до 10 л води. Для молодої рослини буде достатньо половини цієї норми.

    Якщо ви не хочете використовувати готові добрива, чудовою заміною стане зола гарної якості. У цьому випадку на кущ потрібно 1 склянку золи, нею потрібно просипати землю під кущем, потім прикриваємо золу зверху землею.

    Джерело

    Поширити: