Що робити, якщо гниє капуста: основні причини та профілактика

  Багатий урожай – результат величезних зусиль. Якщо капуста починає гнити, на це є вагомі підстави. У цій статті ми поговоримо про 5 причин, чому так відбувається, а також надамо конкретні рекомендації щодо порятунку врожаю.

  Чому гниє капуста: основні причини

  Причин, чому капуста гниє, може бути кілька. В основному це пов’язано з неправильним доглядом та неправильними умовами для її росту:

  • мала кількість сонячного світла та свіжого повітря;
  • волога;
  • азотні добрива;
  • дощі;
  • спекотна погода.

  Невелика кількість сонячного світла та свіжого повітря

  Капуста, посаджена в тіні, починає гнити частіше, ніж голівки, що ростуть на сонці. Те саме стосується випадку, коли вона посаджена дуже близько одна від одної. Нестача сонячного світла та свіжого повітря сприяють гниттю врожаю.

  Волога

  За відсутності регулярного розпушування верхній шар ґрунту перетворюється на скоринку. Через це зайва волога застоюється біля коріння рослини, і починається процес гниття.

  Азотні добрива

  Азотні добрива, якщо їх застосовувати у великій кількості, є причиною загнивання плодів.

  Дощі

  Капуста не любить зайву вологу. Рясні зливи, коли ґрунт не встигає висихати, стають причиною гниття плодів.

  Спекотна погода

  Тривала спекотна погода є основною причиною появи рослини шкідників. Вони завдають істотної шкоди листю, викликаючи інфекції, які, своєю чергою, сприяють гниттю качанів.

  Як правильно вирішити цю проблему

  Перше, що потрібно зробити, – видалити гнилі плоди з грядки. Врятувати їх вже точно не вийде, зате можна зберегти врожай, оскільки інфекція вже не зможе поширюватися далі. Місце, де росли качани, що загнили, перекопують і засипають попелом.

  Навіть якщо плід почав підгнивати, його потрібно зрізати. Якщо цього не зробити, хвороба продовжуватиме поширюватися. Деякі господарі воліють зрізати тільки лиски, що почали гнити, а решту качана залишають. Але так краще не робити, тому що плід вже заражений інфекцією, і вживати його не рекомендується.

  Профілактичні заходи

  Для профілактики гниття капусти її потрібно обприскувати фітоспорином або іншими подібними препаратами. Крім готових препаратів, для цього рекомендується застосовувати і народні методи.

  Гниття капусти – проблема дуже поширена. Тому обов’язково варто подбати про профілактичні заходи. Це стосується й тих випадків, коли рослині забезпечений правильний догляд і вона росте в добрих умовах.

  Джерело