Посадка тюльпанів в серпні: чи можна садити в цей період, коли і як садити, які сорти найкраще садити

  Тюльпани — весняні квіти з витонченою формою бутонів різноманітних відтінків. Вони одними з перших радують дачників після довгої, холодної зими. Щоб насолодитися рясним і тривалим цвітінням, важливо дотримувати рекомендації по посадці цибулин. Процедуру проводять у серпні – листопаді залежно від клімату в регіоні.

  Можна садити тюльпани в серпні

  Кінець літа і осінь — найкращий період для посадки тюльпанів. Весняну посадку не практикують, оскільки цибулин не вистачить часу на вкорінення і подальший розвиток. Рослина не зможе випустити листя і бутони до настання холодів.

  Важливо! Головна причина посадки тюльпанів у серпні — необхідність стратифікації цибулин. Випробування холодом потрібно для природного загартування рослини в природних умовах і зимівлі без втрат.

  Тюльпани, посаджені в серпні – жовтні, радують яскравими і великими бутонами і тривалим цвітінням. Рослини, посаджені навесні, якщо і випустять бутони, не порадують садівників ні красою, ні розмірами, а відтінки пелюсток в основному будуть тьмяними і невиразними.

  Плюси і мінуси

  Переваги посадки тюльпанів у серпні:

  • нарощування потужної кореневої системи;
  • максимальне надходження поживних речовин із грунту в цибулини;
  • благополучна зимівля;
  • природна загартування садивного матеріалу;
  • рясне і тривале весняне цвітіння;
  • багатий вибір сортів.

  Недоліки:

  • при пізній посадці підвищується ризик неповного вкорінення і вимерзання цибулин;
  • пошкодження садивного матеріалу гризунами, комахами-шкідниками, збудниками грибкових і бактеріальних інфекцій.

  Терміни посадки

  точних термінів посадки тюльпанів не існує, все залежить від погодних умов у регіоні вирощування. Як правило, процедуру починають проводити в кінці серпня і завершують у жовтні. Період укорінення цибулин займає 30-40 днів. Тому садівники рекомендують відстежувати погодні умови, щоб почати посадку тюльпанів до настання заморозків. Занадто рання посадка небажана — цибулини проростуть і загинуть з настанням перших морозів.

  Оптимальна температура повітря для посадки тюльпанів: +15…+17°С вдень і +5…+7°С вночі. Температура грунту повинна становити +6…+10°С.

  Підходящі сорти для серпневої посадки<ins class=”adsbygoogle” style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-9303106233321434″ data-ad-slot=”2351798535″ data-ad-format=”auto” data-full-width-responsive=”true”></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>Підходящі сорти для серпневої посадки

  Для посадки у серпні підходять ранні тюльпани, які дають сходи вже в березні. Розглянемо найбільш популярні сорти:

  • Кенді Принц — різновид з великими бутонами світло-бузкового кольору. Підходить для створення комбінованих квіткових композицій, відрізняється невибагливістю у догляді.
  • Монро виділяється серед інших сортів великими білими або кремово-білими бутонами, приємним ароматом і тривалим цвітінням (до 15 днів). Рослина досягає 20-25 см у висоту.
  • Монте Карло — великі бутони досягають 10 см в діаметрі, пелюстки яскраво-жовті. Рослини стійкі до хвороб і температурних коливань.

  Підготовчий етап

  При посадці тюльпанів важливо вибрати місце для квіткової клумби, підготувати грунт і цибулини.

  Вибір і підготовка місця та грунту

  Тюльпани краще освітлені ділянки без порывистых вітрів і протягів з легким супіщаним, багатою перегноєм грунтом. Важкий і піщаний грунт для квітів не підходить. Глинистий, забиту грунт розпушують річковим піском. Занадто бідну піщану удобрюють дерном, перегноєм і торфом (20 л на 1 м2).

  Довідка. На ділянці не повинно бути застою води. При близькому заляганні грунтових вод тюльпани висаджують на височинах або земляних насипах. Для боротьби з високим заляганням ґрунтових вод споруджують дренажні канавки

  Надмірна кількість органіки негативно впливає на цвітіння: бутони приймають неправильну форму, формуються квітконоси викривляються. При удобренні грунту свіжим гноєм часто загнивають коріння, тому дочірні цибулини стають не придатними для подальшого розмноження.

  Заорювання в грунт сидератів благотворно впливає на розвиток і ріст тюльпанів. Таким дією володіє знезаражений компост. Важливо, щоб грунт мала нейтральну або лужну реакцію. Для визначення pH грунту використовують лакмусовими смужки, які продаються в магазинах для садівників.

  Для нормалізації кислотності в грунт закладають гашене вапно, крейду або доломітове борошно (400-500 г на 1 м2). Крім органіки, грунт удобрюють мінеральними речовинами, що сприяють тривалому цвітінню і збільшення бутонів. Найпопулярніші мінеральні добавки — суперфосфат (30-40 г на 1 м2), сірчанокислий калій (20-30 г на 1 м2), деревна зола (100-200 г на 1 м2).

  Вибір і підготовка садивного матеріалу

  І покупної посадковий матеріал, зібраний самостійно обов’язково дезінфікують.

  При виборі цибулин звертають увагу на:

  • розмір краще брати великі екземпляри з високим відсотком схожості порівняно з дрібними;
  • щільність — цибулини повинні бути щільними і жорсткими;
  • подсохшее денце — у такого матеріалу відмінна схожість.

  Млявий посадковий матеріал із запахом гнилі, слідами плісняви і білими плямами для посадки не використовують.

  Перед дезінфекцією з цибулин знімають жорстку оболонку. Матеріал замочують у розчині «Фундазолу» або перманганату калію (5 г на 10 л) на 30 хвилин.

  Як правильно садити тюльпани в серпні

  При посадці тюльпанів рекомендується дотримувати ряд нюансів: глибину висадки цибулин, відстань між ними, сівозміни.

  Покрокова інструкція

  Знезаражений посадковий матеріал відразу висаджують на підготовлені квітники. Не рекомендується довго тримати цибулини в набряклому стані із-за загрози зниження схожості. На ділянці роблять борозни глибиною 10-15 див. В пухкий грунт цибулини саджають на 5-7 см глибше. На глибину посадки впливають особливості сорту:

  • цибулини сортів екстра-класу заглиблюють на 15-18 см;
  • матеріал II-III розбору садять на глибину 10-12 см;
  • дітки лише незначно заглиблюють — на 5-6 див.

  Сухий грунт попередньо поливають теплою відстояною водою. На дно борозен вносять добриво, якщо цього не зробили при переорюванні. Зверху насипають шар річкового піску (4-5 см). Заглиблюють цибулини денцями вниз.

  У роботі використовують посадковий конус, яким зручно робити поглиблення, або лопатку садову. Для мінімізації ризику обламування корінців не рекомендується сильно вдавлювати матеріал в грунт. Перш ніж засипати борозни, цибулини припудрюють деревною золою.

  Довідка. Важливо дотримуватися сівозміни і повертати рослини на колишнє місце тільки через 3-4 роки.

  Тюльпани висаджують не тільки прямо в грунт, але і у контейнери або ящики. Такий метод популярний у багатьох країнах.

  Тара повинна бути місткою. Контейнери заповнюють готовим субстратом для квітів, який попередньо дезінфікують розчином «Фітоспорину» або марганцівки. Грунт готують і самостійно, змішавши дерен, вермикуліт, перегній, річковий пісок і перліт з кокосовим волокном у співвідношенні 4:1:1:1:1. Структура суміші повинна бути рихлою.

  На ділянці викопують ями, глибина яких відповідає висоті контейнера, насипають пісок і поміщають ємності з субстратом. Висаджують підготовлені цибулини, дотримуючись відстані 5-10 см в залежності від розміру матеріалу. Зверху насипають живильний субстрат, ділянку мульчують торфом або перегноєм.

  Схема і глибина посадки

  Для посадки тюльпанів застосовується правило: глибина дорівнює висоті цибулини, помноженої на 3. Наприклад, середні або великі цибулини висотою 4-5 см заглиблюють на 12-15 див.

  Загальноприйнята схема посадки цибулинних рослин виглядає так: відстань між цибулинами — 10-20 см. При такому розміщенні садивного матеріалу сусідні рослини не заважатимуть один одному при розростанні.

  Джерело