Поливаю огірки цибулевим лушпинням: листя не жовтіють і плодоносять як божевільні

  Поширити:

  Мене так батько навчив – ніколи не викидати лушпиння від цибулі. У ній не тільки добре яйця на Великдень фарбувати, в першу чергу вона корисна для овочів! А особливо добре їй поливати огірки, особливо коли починають жовтіти листя.

  Для поливу огірків я готую настій цибулиння.

  Для цього склянку цибулиння (щільно набиту) заливаю водою (десь 8 л), доводжу до кипіння, вимикаю вогонь, накриваю кришкою і наполягаю десь добу. Потім проціджую настій і поливаю ним огірки під корінь десь по 0,5 л під один кущ.

  Цим же настоєм і огірки обприскують по листах

  Тільки розводжу 1: 5 (на 1 л настою на 5 л води). Виходить прекрасне позакореневе підживлення і захист від шкідників.

  Якщо на огірки напав павутинний кліщ

  Їх теж варто обприскати настоєм лушпиння цибулі. Але в цьому випадку можна використовувати більш концентрований розчин, водою не розводити. Обробити кущі необхідно три рази через 5 днів.

  Якщо з’явилася тля

  Теж допомагає цибулиння: в миску покладіть половину відра лушпиння цибулі, налийте до самого верху окропом, залиште настоюватися добу, далі процідіть і розбавте водою 1:2. Дехто такий настій застосовує і проти колорадського жука на картоплі й баклажанах.

  Взагалі, всі овочі на городі можна підгодовувати настоєм лушпиння цибулі

  Для цього 10 г лушпиння цибулі потрібно залити 5 л окропу, накрити кришкою і залишити до повного охолодження. Потім процідити й поливати грядки.

  Настій цибулиння містить безліч мікроелементів і корисних речовин: кальцій, калій, марганець, магній, залізо, мідь, селен, хром, бор, мідь і т.д. Кажуть, що цибулиння діє на рослини, як женьшень на людину: тонізує й оздоровлює весь організм! Тому цибулиння – прекрасне добриво! А ще, це натуральний інсектицид, який знищує патогенну мікрофлору в ґрунті, робить рослини більш стійкими до хвороб і шкідників. Спробуйте і переконайтеся, що це працює. І головне – не завдає шкоди навколишньому середовищу і вам, коли споживаєте плоди.

  Крім цибулиння, ще пораджу обприскувати огірки таким складом

  10 л води, 30 крапель йоду, 20 г господарського мила й 1 л молока. Все перемішати й обприскувати кущі, коли на них з’явилися перші 4 справжні листочки, кожні 10 днів.

  А щоб огірки довше плодили, зробіть таку суміш

  10 л води, 2 л сироватки. Обприскати й полити огірки. Після такої обробки на огірках і перцях знову утворюються зав’язі, і вони дають плоди.

  Джерело

  Поширити: