Підживлення капусти дріжджами у відкритому грунті

    Поширити:

    Переваги дріжджовий підживлення капусти

    Внесення дріжджового розчину в грунт дозволяє підвищити її родючість без використання хімічних добрив. Вносити дріжджі у відкритий грунт необхідно всього кілька разів за сезон, це дозволить поліпшити якість врожаю:

    • підвищить стійкість капусти до хвороб;
    • поліпшить смакові якості і підвищить соковитість капустяних листків;
    • прискорить зростання овочів;
    • допоможе отримати великі щільні качани.

    Підживлення капусти дріжджами – не єдине народне засіб підвищення врожайності. Її можна поєднувати з використанням золи, соди або нашатирного спирту, що дасть стабільно хороші результати.

    Для відповіді на питання, чи можна поливати капусту дріжджами, варто проаналізувати їх дію після потрапляння в грунт. До складу дріжджовий підживлення входять грибки, які збільшують швидкість розпаду органічних речовин. Також дріжджова підживлення – відмінне джерело білка, який стимулює зростання капусти та інших овочевих культур на городі. Після внесення дріжджових грибків на грядці поліпшується мікрофлора, і молоді рослини отримують більше поживних речовин.

    Загальні рекомендації по використанню сумішей з дріжджів


    Дріжджова підживлення застосовується тільки після прогрівання грунту. Внесення такого добрива ранньою весною не дасть ніякого результату, так як дріжджі в холодній землі будуть недоступні. Важливо не порушувати рекомендованих термінів: для прискорення зростання капусти і підвищення опірності хворобам досить триразового поливу дріжджовим розчином протягом вегетаційного періоду. Також такі добрива можуть застосовуватися під час висадки молодих кущів у грунт і для лікування захворювань.

    Важливо! При використанні дріжджового розчину не виключається застосування інших добрив: поєднуючи різні види підгодівлі, можна отримати найбільший ефект.

    Рецепти добрив для капусти на основі дріжджів


    Для приготування добрива можна використовувати сухі або сирі дріжджі, які підходять для випічки хлібобулочних виробів. Вони можуть бути розфасовані в брикетах або продаватися у вигляді порошку. Важливо перевірити, щоб термін придатності дріжджів не був вичерпаним.

    Сухі дріжджі


    Сухі дріжджі з’явилися у продажу зовсім недавно і швидко завоювали популярність. Їх зручно зберігати і дозувати, вони відрізняються високою активністю. Серед народних рецептів можна зустріти кілька варіантів приготування підгодівлі сухих дріжджів. Проте всі вони засновані на наступному рецепті:

    • 150 грам дріжджів розчинити в 10 літрах теплої води і додати 80 грам цукру.
    • Дати настоятися 3 години, щоб дріжджі почали діяти.
    • В розчин додати ще 20 літрів води і залишити на 48 годин, після чого можна використовувати для поливу капусти.

    Сирі дріжджі

    При використанні сирих дріжджів необхідно підготувати 5 літрів теплої води і 1 кг дріжджового продукту (зазвичай продається в упаковках по 100, 200, 500 грам). Після розчинення дріжджів розчин настоюється протягом 5 годин, після чого в нього додається ще 10 літрів води. Зберігати приготоване добриво необхідно в прохолодному місці протягом 3-5 діб.

    Інші підживлення капусти з використанням дріжджів

    Комбінування різних народних засобів для добрива капусти може збільшити ефективність підгодівлі. Наприклад, дріжджовий розчин часто застосовують разом з деревною золою або борною кислотою.

    Деревна зола


    Деревна зола не тільки допомагає поліпшити якість нейтральною або кислого грунту, але і ефективно бореться з багатьма шкідниками. У складі золи є фосфор, калій, магній, сірку і цинк, які забезпечують швидкий ріст рослин.

    Важливо! Обробка рослин деревною золою повинна проводитися в ранкові години, поки на листках не висохла роса. В іншому випадку перед застосуванням золи необхідно обприскати капусту водою.

    Для приготування розчину 300 грамів золи заливають гарячою водою і кип’ятять протягом 30 хвилин. Після цього готовий відвар необхідно процідити і додатково розвести 10 літрами води. Для поліпшення адгезії розчину при обприскуванні в нього рекомендується додати 40 грам рідкого мила.

    Також деревна зола допомагає швидко позбутися від слимаків та равликів без застосування хімічних препаратів: досить розсипати суху золу навколо качанів і безпосередньо біля стебел.

    Борна кислота


    В 5 літрах води розчиняють столову ложку дріжджів, 30 г цукру, 2 грами аскорбінки (вітаміну С) і жменю землі. Розчин перемішують і дають настоятися протягом доби. Для поливу 1 літр готової суміші додають у відро води, в якій попередньо розчинений зольний настій або борна кислота в пропорції 5 грам на 10 літрів. Таким розчином можна обприскувати капусту під час зав’язування бутонів, після розпускання квітів і під час дозрівання плодів. Використання борної кислоти прискорює засвоєння поживних речовин, нормалізує вироблення азоту і призводить до підвищення врожайності.

    Картопляні очистки


    Картопляні очистки відмінне добриво для багатьох овочевих культур. Для підвищення врожайності перед висадкою саджанців у грунт на дно лунки, яка готується на 10-15 см глибше, ніж зазвичай, викладається картопляна шкірка. Після цього вона присипається шаром грунту і висаджується капуста. Ямки для шкірки також можна викопати біля основної лунки для капусти, а самі очищення настояти в теплій воді до розм’якшення.

    Народні засоби для добрива капусти відрізняються не тільки перевіреної ефективністю, але і повною безпекою. Добриво дріжджами – відмінний варіант для тих, хто вирощує екологічно чисті овочі на своїй ділянці і хоче отримати якісний урожай.

    Джерело

    Поширити: