Пересадка лілій восени: 5 корисних підказок для гарного цвітіння у новому сезоні

    Поширити:

    Що потрібно для того, щоб лілії добре цвіли після осінньої пересадки наступного року? Рослини повинні благополучно пережити зимівлю, залишитись здоровими, мати запас сил для цвітіння. Все це буде можливим, якщо використовувати 5 підказок від досвідчених квітникарів.

    Дотримання термінів пересадки

    Проводячи пересадку лілій, важливо зробити це вчасно. Основна умова – зачекати місяць після закінчення цвітіння. За цей час лілія встигне відновити сили. Температура повітря на момент пересадки повинна бути 10-12 °C.

    При такому температурному режимі цибулина нарощуватиме коріння, але не дозволить собі дати паростки. У лілії має залишитися близько місяця до того моменту, як настануть морози. Точний термін пересадки залежить від кліматичних особливостей вашого регіону.

    Обробка посадкового матеріалу

    Не варто одразу пересаджувати цибулини з одного місця на інше. Попередньо посадковий матеріал очищають від сухих лусочок і замочують у розчині фунгіциду. Підійдуть такі препарати, як “Максим”, “Фітоспорин”, “Карбофос”.

    Можна приготувати насичений розчин марганцівки. Після замочування цибулини просушують і потім приступають до посадки. Якщо були виявлені ділянки, що підгнили, їх зачищають, а потім обробляють ранку порошком вугілля або корицею.

    Вибір місця

    Одна з умов для гарного цвітіння лілій – достатня освітленість. Рослини не будуть цвісти, якщо посадити їх у тіні. У той же час на яскравому сонці лілії можуть почуватися незатишно. Краще вибрати для них місце, де сонце освітлюватиме клумбу у першій половині дня.

    П’ять порад для пишного цвітіння лілії

    Для вирощування лілій допустимим є невелике притінення, що можна організувати за допомогою невисокої огорожі або мереживної тіні дерев. Крім того, ліліям необхідна посадка на високій ділянці, де не застоюватиметься вода після дощу або танення снігу. Від надлишку вологи в землі цибулини легко загниють, і рослина пропадає.

    Правильна підготовка ґрунту

    Ліліям потрібна родюча, але при цьому добре дренована земля. В якості розпушувача можна додати в грунт вермікуліт або великий пісок. Обов’язково враховують вимоги сорту щодо кислотності ґрунту.

    Наприклад, тигрові лілії добре ростуть і цвітуть, якщо pH не перевищує 6 одиниць. Для трубчастих різновидів цей показник може досягати 8 pH. Якщо склад ґрунту відхиляється від норми, вносять необхідні добавки. У піщаний ґрунт додають трохи глини та торфу. Глинисту землю покращують внесенням торфу та річкового піску.

    Дотримання вимог до посадки

    Перш ніж викопати лілії зі старого місця, їм готують лунку на обраній ділянці. Розмір посадкової ями має відповідати величині цибулини. Загальне правило таке: глибина посадки лілій повинна відповідати потрійній висоті цибулини.

    У щільній глинистій землі посадковий матеріал можна підняти на 2-3 см, а в піщаній, навпаки – глибше посадити. Дно лунки присипають великим піском, щоб донце цибулини не стикалося з вологим ґрунтом. Це убезпечить посадковий матеріал від загнивання.

    Якщо на ділянці є гризуни, лілії краще садити у спеціальних пластикових кошиках. У цьому випадку їх не погризуть і не з’їдять. Після посадки ґрунт злегка втрамбовують і поливають. Зверху лілії присипають мульчею у вигляді торфу або тирси. Шар, що мульчує, захистить цибулини від промерзання взимку.

    Догляд за ліліями після цвітіння

    Якщо пересадку було проведено з дотриманням усіх вимог, вже наступного сезону лілії порадують свого власника вишуканим цвітінням. З приходом тепла навесні потрібно буде розгребти мульчу, а трохи згодом внести мінеральне добриво та органіку.

    Джерело

    Поширити: