На цьому світі немає нічого гіршого, ніж взяти на себе вирішення бід і проблем інших людей Ця коротка мудра історія розповідає, чому це так. Повинен прочитати кожен!

  Поширити:

  Прийшов якось до старця чоловік за порадою:

  – Наймудріший з Наймудріших, взиваю до тебе! Чутка про тебе розходиться далеко, і слава про чудеса, зроблені тобою, передається з вуст в уста. Ось і я, після довгих роздумів, зібрав свою волю в кулак і прийшов до тебе з моєю бідою і прикрістю

  – Так що ж ти збираєшся робити, щоб впоратися з нею?

  – О, Наймудріший, хіба ти не знайдеш рішення за мене?

  Старець відповів:

  – Адже ти стверджуєш, що це тебе гризе проблема – з чого б мені справлятися з нею?

  – А як же чутки про те, що люди виходять від тебе з готовим рішенням для будь-яких своїх прикростей і нещасть?

  – На світі немає нічого дурнішого, ніж брати на себе вирішення бід і проблем інших людей. Що ж, так і бути, я допоможу тобі, тільки скажи, що ж ти сам зробиш, щоб позбутися від твоєї проблеми? Який буде твій внесок?

  – Ось візьми гроші, що я приніс тобі в дар, Наймудріший.

  – Хм… Чи не думаєш ти, що я погоджуся за плату перекласти твою ношу на свої плечі? Все золото світу не змусить мене брати на себе чужі проблеми.

  – Але ж поголос стверджує, що люди з найвіддаленіших куточків поспішають побачитися з тобою, щоб розповісти свої прикрощі та біди…

  – А по-твоєму, проблему можна перекласти на інших людей, як зайвий вантаж, як непотрібну досадну перешкоду?

  – Але хіба не так? Яка мені в ній потреба? Адже в житті проблема завжди зайва, вона тільки псує налагоджений плин подій.

  Старець посміхнувся і відповів:

  – От якби твоя сім’я жила без туалету – всім домочадцям довелося б бігати по нужді на задній двір, і під прикриттям кущів вони робили б свої справи. Ця проблема стала б тебе дратувати?

  – Очевидно так, тому що все це накопичувалося б під кожним кущем і на кожній грядці!

  – Але ти міг би тоді згребти все докупи і відвезти на тачці в будинок навпроти. Я впевнений, за невелику суму, сусіди дозволили б тобі скинути все це в свою вигрібну яму. Це чи не найкращий вихід з положення?

  – Думаю ні…

  – А в чому ж тоді біда?

  – У тому, що туалету-то так і немає!

  – Але ж ти можеш щось зробити!?

  – Звичайно – обладнати його в будинку. Адже якщо навіть вся родина буде регулярно навідуватися в сусідський туалет, а я буду йому за це доплачувати, я все одно залишуся з невпорядкованим будинком, якщо не спланую рішення! Здається, я усвідомив, до чого ти ведеш! Ти направляєш мене, і я придумую вихід з важкої ситуації!

  – Так і є.

  – Тепер я зрозумів, що не варто перекладати свої проблеми на плечі інших людей, адже інакше я не зможу винести урок і сам знайти правильне рішення для них! А коли у мене вийде справлятися зі своїми бідами, я зрозумію, що робити, щоб уникати їх у майбутньому! Я вдячний тобі за науку, Наймудріший!

  – Іди з миром! Бачиш, і ти досяг успіху і збагнув науку мудрості! – посміхнувся старець.

  Поширити: