Маловідома Україна: 9 екзотичних ферм, на територію яких пускають туристів

  Поширити:

  Джерело фото: nosalty.hu.

  Відпочити душею на природі, подалі від новомодних гаджетів та шумних міст. Серед гір чи навіть неподалік вашого міста може ховатися затишна ферма з безліччю тварин. Багато з них – екзотичні чи рідкісні, бо залишилося по кілька десятків особин на території України. Вони добре сприймають гостей. Особливо раді дітям, та і малеча завжди «на ура» сприймає таке спілкування.

  IGotoWorld підготували добірку українських ферм, де можна поглянути на незвичайних тварин.

  Ферма зубрів, Мислівка

  Джерело фото: livejournal.com, автор: zubrytsky.

  Посеред Карпатських гір навіть зараз, у 21 столітті, можна зустріти сильних і навіть трохи страшних тварин. Сумніваєтеся? То подумайте, що б вам спало на думку, якщо б перед вами постав зубр. Без загорожі, чи будь-яких захисних споруд! Для людини, яка звикла жити у великому місті, таке видовище виявляється, на правду, незвичним і дещо моторошним. Та можливість поспілкуватися із цими тваринами є. І виявляється – вони не такі вже й страшні, а малята – досить милі.

  Де знаходиться: ферма зубрів розташована в Івано-Франківській області, Долинському районі, с. Мислівка.

  Оленяча ферма, Липча

  Джерело фото: galleryua.com

  Благородні тварини чекають вас на Закарпатті. Оленяча ферма існує ще з 1980-х років. Розмістили тут тварин для отримання лікарського матеріалу. Панти – відростки оленячих рогів після зрізання. Використовують їх з лікарською метою. Нині на фермі – 150 тварин. І їхня єдина мета – радувати туристів, коли ті приїздять поглянути на оленів. Окрас – яскраво-рудий з білими плямами. Та взимку трохи тьмяніє. Попри те, що олені майже ручні і живуть біля людей, природний механізм маскування взимку від хижака все одно дається взнаки.

  Вхід: 25 грн.
  Де знаходиться: оленяча ферма розташована у Закарпатській області, Хустському районі, с. Липча.

  Ферма свиней породи «мангалиця», Ботар

  Джерело фото: bakersgreenacres.com.

  Таких поросят ви ще не бачили! Кучеряві, або, як їх ще називають, «овечі», свині покриті шерстю. Це і дозволяє тваринам переносити холоди. Тож ночувати вони можуть і просто неба. Випасають їх також як овець. Вони шукають собі корінці, ними і живляться. Загалом «меню» тварин багате, вживають у їжу різновиди 100 рослин. Годують господарі ферми їх і ячменем, й іншими зерновими, адже свинку потрібно відгодувати до 120–140 кілограмів.

  Де знаходиться: ферма розміщена у Закарпатській області, Виноградівському районі, с. Ботар, вул. Головна, 26.

  Ферма сірих корів, Ботар

  Джерело фото: nosalty.hu.

  У цьому ж селі ви одразу можете навідатися на ще одну ферму. Тут розводять угорських сірих корів. Незвичні тварини не тільки своїм кольором, а і вельми загрозливими, але красивими рогами. Та ці корови не дають молока. Бики можуть важити 800–900 кілограмів. Ще у 20 столітті ця порода була на межі вимирання. В Угорщині залишилося тільки 600 тварин. Та, на щастя, корів вдалося зберегти і в рази збільшити поголів’я.

  Де знаходиться: ферма розташована у Закарпатській області, Виноградівському районі, с. Ботар.

  Долина страусів, Ясногородка

  Джерело фото: relax.com.ua.

  Тут ви довідаєтеся, звідки виникла легенда про те, що страуси, у разі небезпеки, ховають голову у пісок. Зможете перевірити страусине яйце на міцність. Подейкують, що воно з легкістю може витримати вагу дорослої людини! А тутешні – і поготів. Адже у Долині страусів живуть чорні страуси – найбільший пернаті у світі. Їхня висота може досягати трьох метрів, важать птахи – до 150 кілограмів. Окрім страусів, тут можна поглянути і на інших тварин, адже на території ферми діє зоопарк.

  Вхід на територію – 20 грн, екскурсійний квиток – 50 грн.
  Де знаходиться: ферма розташована у Київській області, Макарівський район, с. Ясногородка, вул. Підлісна, 32.

  Ферма віслюків, Заболотне

  Джерело фото: vinnitsaok.com.ua.

  Віслюк – звична тварина, на перший погляд, та закладаємося, вживу ви їх ще не бачили. А варто! Віслюки допомагають хворим, адже їхня енергетика добре впливає на організм. Молоко ж ослиці – лікує хвороби шкіри. А тутешня ферма незвичайна ще і тим, що влаштували її на території училища. Управляє нею колишній вчитель права, а допомагають йому учні навчального закладу. Вони вчаться доглядати за тваринами. А віслюки вимагають особливого підходу. Доглядати за ними потрібно, просто як за дітьми.

  Де знаходиться: розташована ферма у Вінницькій області, Крижопільському районі, с. Заболотне.

  Ферма «Бабині кози», Галайки

  Джерело фото: stalo.delo.ua.

  Кози, родом із Швейцарії, – на смарагдових луках… Київщини. Зааненські кози дають більше молока, ніж українські. І не такі задираки. Зааненські кози не б’ються, не галасливі і загалом мають дуже лагідну вдачу. З ранньої весни до пізньої осені можуть пастися на природі, а не чекати на сіно від господаря. Та на фермі їх, звичайно, утримують у загорожах, окремо кізочок і цапів, а також господарі самостійно вигодовують малят. На фермі можна побачити, як доять кізочок, а також які продукти виробляють з надзвичайно корисного козячого молока.

  Вхід та екскурсія фермою – 50 грн.
  Де знаходиться: Київська область, Тетіївський район, с. Галайки.

  Форелеві ставки, Колочава

  Джерело фото: vsviti.com.ua.

  Якщо ви спитаєте у закарпатця, яка риба із місцевих річок найсмачніша, то отримаєте однозначну відповідь – форель. Тому цей вид зустрічається не тільки у річках. У Закарпатті є кілька форелевих ферм. Одна з них у Колочаві. Тут є кілька басейнів, де аж кишить цими рибинами. Молодші і старші – у різних басейнах, адже дорослі рибини досить агресивні щодо молодняка. На форелевій фермі ви зможете спробувати себе у ролі риболова. Для цього вам дадуть вудочку, а далі – вже як пощастить! Але, зважаючи на те, що басейни переповнені рибою, то зловити принаймні одну не буде проблемою. Зловлену рибину можуть приготувати місцеві кухарі.

  Кілограм виловленої риби обійдеться в 120 грн.
  Де знаходиться: форелеве господарство знаходиться у Закарпатській області, Міжгірському районі, с. Колочава.

  Ферма карпатських буйволів, Стеблівка

  Джерело фото: nedilya.at.ua, автор Богдан Барбіл.

  На межі зникнення! Ця порода колись була дуже поширеною у Карпатах. Чи не в кожному дворі селяни тримали буйволів. Та з року в рік їхня кількість зменшувалася. Тож їх взялися рятувати ентузіасти. Один з них – німець Мішель Якобі, який приїхав на Закарпаття у 2006 році. Він і став розпорядником на фермі карпатських буйволів. Фермер запевняє: буйволи у господарстві вигідніші, адже менш норовливі, ніж корови. А буйволине молоко – корисніше, адже містить більше кальцію, фосфору, вітамінів, особливо групи В. Поїздка на ферму буде не тільки цікавою, а й корисною.

  Дегустація буйволиного продукту – 40 грн/особа.
  Де знаходиться: ферма розташована у Закарпатській області, Хустському районі, с. Стеблівка.

  Поширити: