Хто цвірінькає на вашій вулиці? Тест на знання птахів, які мешкают в Україні

  Поширити:


  Ласкаво просимо до тесту на знання українських пташок, які живуть поруч з нами! Українська природа багата на різноманіття птахів, які грають важливу роль у нашому оточенні. Спів синиць і крики серпокрильців є не лише звуками природи, але й своєрідними ознаками зміни сезонів. Давайте перевіримо ваші знання про цих чарівних пернатих і побачимо, скільки нового ви можете дізнатися про птахів, які живуть поруч з нами.

  Хто цвірінькає на вашій вулиці? Тест на знання птахів

  Чи впізнаєте ви пташку по фото і короткому опису? Перевірте себе

  1 / 12

  Ця пташина живе поруч із людьми так довго, що науковцям і не відомо, коли цей вид був відділений від людських осель. Це відбилося навіть у його українській назві.
  Цей птах зерноїдний, але малечу вигодовує комахами, тому не варто нарікати, що він краде корм у курей - він іще й гусінь поїдає. Хто це?

  2 / 12

  В Україні ця пташина живе весь рік, а її спів нагадує бойовий клич. Вона маленька, моторна й відважна.
  У виводку має 8-12 пташенят і під час їх вигодовування з’їдає понад 300 комах щодня. А взимку не відмовиться від сирого сала. Хто це?

  3 / 12

  Вони можуть прилітати весною, а можуть і нікуди не летіти, залежно від того, де живуть в Україні.
  Ці птахи мешкають колоніями, розумні та спостережливі. Всеїдні, поживу шукають на смітниках, полях або ж у місті - в парках чи на узбіччях.

  4 / 12

  Зазвичай це полохливий лісовий вид, який робить гнізда на гілках дерев. Проте від заходу на схід Європи шириться тенденція, що цей птах починає селитися в міських парках, вуличних насадженнях і навіть центрах міст.
  Міські представники цього виду не полохливі, близько підпускають людей і дозволяють гарно себе роздивитися. Хто ж це?

  5 / 12

  Прилітає в травні, його легко помітити завдяки вереску в повітрі. Ловить комах, п’є воду - він навіть спить у польоті!
  Ці птахи будують гнізда в щілинах, переважно повище, і часто літають зграями на великій швидкості між будинками.

  6 / 12

  Під його переливчатий спів травневим вечором гуляють у парку закохані пари. На відміну від своїх лісових родичів, міські популяції не бояться людей, тому на заході України вони заселили всі парки, сквери і навіть зимують у містах.
  У східних областях цей птах іще не навчився жити поруч із людьми, тому його складно помітити. Шукайте його в лісах і не чекайте, що він підпустить до себе так близько, як у Львові чи Києві.

  7 / 12

  Один із найчисленніших лісових вокалістів майже по всій Україні.
  Цікаво, що навесні спочатку прилітають самці і тільки за кілька тижнів зʼявляються самки, чиє забарвлення не таке яскраве.
  Згодом вони побудують гнізда, замасковані мохом, лишайником тощо.

  8 / 12

  Присяде і трусить хвостом, прилітає в кінці березня і оселяється буквально в людей над головою - переважно гнізда будує в будівлях. А колись давно заселяла тільки скелі та камʼяні розсипи.

  9 / 12

  Розміром із голуба, але живе не на горищі, а навіть поруч із людьми у високих будівлях.
  В Україну переважно прилітає і в березні-квітні займає свої гніздові території. Особливий політ цього птаха зачаровує.

  10 / 12

  Цей птах може кричати голосом динозаврів із фільму “Парк Юрського періоду”, а може жалібно нявчати або навіть ніжно щебетати.
  Кочує восени, а весною влаштовує групові територіальні тусівки, із родичами й хижими птахами скандалить дуже голосно.

  11 / 12

  Один із найгаласливіших птахів парків і лісів, звучить, наче сигналізація. А сама пташина невеличка, вправно лазить по деревах.
  Вхід у свою оселю замуровує грязюкою до необхідного розміру.

  12 / 12

  Не то кричить, не то нявчить - так і в чортівню можна повірити! Або в нещастя, яке спіткає тих, хто мешкає по сусідству з цим птахом. Але насправді він просто полює на мишей, нічого більше для щастя йому не потрібно. Хто ж це?

  Поділитися з друзями

  Facebook Twitter
  0%

  Джерело

  Поширити: