Домашні сири – 6 рецептів приготування
Поширити:
Готуємо свій домашній сир! Не гірше імпортного!
Ароматний домашній сир.
Складові:
- 1 л кефіру
- 1 л молока
- 6 яєць
- 4 ч. ложки солі (або до смаку
- 1/3 ч. ложки червоного гострого перцю
- щіпка кмину
- 1 зубчик часнику
- невеликий пучок різної зелені: кріп, кінза, зелена цибуля
Приготування:
- У каструлю вилити молоко і кефір, поставити на плиту. Не доводячи до кипіння, влити тонкою цівкою в гарячу молочно-кефірну суміш злегка збиті з сіллю яйця. Довести до кипіння і варити цю суміш, помішуючи, на невеликому вогні кілька хвилин до моменту відділення сироватки.
- Зняти з вогню, дати охолонути 1-2 хвилини й додати дрібно подрібнену зелень і червоний перець, видавити зубчик часнику (або що-небудь на свій смак). Вилити масу в друшляк, застелене марлею, складеною у 2 шари. Вирівняти сирну масу ложкою.
- Закрутити марлю вузлом, дати стекти сироватці. Потім марлю розкрутити, утворений кругляшок сиру прикрити краєм марлі, зверху покласти блюдце і поставити на блюдце який-небудь гніт (підійде, наприклад, банка з водою, закрита кришкою). Прибрати в холодильник на кілька годин. І все. Наприклад, ввечері зробили й прибрали в холодильник, а вранці вже можна їсти на сніданок. Відмінно смакує з чорним хлібом і помідорами.
Домашній сир «Паприка».
Починається все з того, що ми робимо звичайний панір. Тобто майже доводимо молоко до кипіння і додаємо на 2 л молока 0,5 ч.л. лимонної кислоти. Коли відокремилася сироватка, зливаємо її через сито з марлею, відразу ж в отриманий ще м’який і гарячий панір додаємо:
- зелень будь-яку (я брала петрушку, можна додавати базилік, кріп і т.п.)
- кмин 1 ч.л.
- паприку 1 ч.л.
Приготування:
- Паприка повинна бути не мелена, а шматочками. Насправді можна класти трохи менше спецій. Тепер швидко перемішуємо сир і загортаємо марлю зверху. Ставимо під прес на 40-60 хв.
- Пресом може служити каструля з сироваткою. Тепер додаємо в сироватку сіль з розрахунку 3 ст.л. солі на 1 л сироватки. Розгортаємо наш сири кладемо його в сироватку. Через добу чудовий сир готовий.
- Якщо брати сільське молоко у бабусь, яке зазвичай буває дуже жирним, то сир по консистенції нагадує звичайний магазинний сир, а якщо брати звичайне магазинне молоко, то сир «шарується» як сулугуні. З таким сиром можна робити бутерброди, але він такий смачний, що ми його з’їли просто так, до бутербродів справа не дійшла.
Домашній сир.
Складові:
- 1 літр молока
- 400 г сметани
- 1 ст.л. солі
- 4 яйця
Приготування:
- Молоко з сіллю закипить, додати сметану з яйцями.
- І помішуючи довести до кипіння, вилити на друшляк, застелений марлею. І під прес години на 3.
Домашній твердий сир.
Складові:
- 2 л молока (молоко ідеально домашнє, можна пастеризоване. Але НЕ стерилізоване для тривалого зберігання)
- 2 ст.л. солі
- 6 яєць
- 400 г сметани
- 200 г кефіру
Спосіб приготування:
- Поки закипає молоко з сіллю, збиваєте яйця зі сметаною. Тонко вводите яєчно-сметанну суміш, помішуючи, додаєте кефір і доводите до кипіння (не кип’ятити). Після всіх ваших маніпуляцій молоко повинно згорнутися.
- Викладаєте масу на дрібне-дрібне сито (або марлю), даєте стекти сироватці. Сир завертаєте в марлю, ставите під вантаж і в холод на 4-5 годин. Чим важче вантаж, тим твердіший сир.
- Можна експериментувати з добавками (оливки, маслини, перець гострий і т.д.)
3. Домашній твердий сир з перчиком і кропом.
Для сиру:
- 2 л пастеризованого (обов’язково) молока (за рецептом 1, 5 л)
- 500 мл кислого молока (в рецепті було 400)
- 4 яйця 9 по рецепту 3 шт.)
- 1 неповна ч. л. солі (в рецепті не вказано скільки)
Добавки можуть бути будь-які:
- червоний солодкий перець
- кріп
Приготування:
- 0,5 л пастеризованого молока заквасити, можна просто залишити при кімнатній температурі на 2-3 доби. Я для швидкості процесу нагріла до 40 градусів (приблизно, трохи тепле), додала ложку кефіру і залишила на кухні, через добу кислятина була готова.
- 1,5 літра молока поставити на вогонь і довести до кипіння. Цим часом 4 яйця і кисле молоко збити вручну, вінчиком до однорідності, до стану сметани.
- Як молоко закипить, зробити самий маленький вогонь і постійно помішуючи ввести кисло-яєчну суміш. Помішуючи, довести суміш до поділу на сирну частину і прозоро-жовтувату сироватку. У мене процес зайняв десь 7-10 хвилин.
- Потім відкинути на сито або друшляк, вистелений марлею і дати стекти всій рідини. Поки стікає рідина перчик нарізати дуже дрібно, кріп також порубати. У сирну масу додати сіль, добавки та добре перемішати.
- Як рідина стече так, що маса буде густа, сир викласти щільно в будь-яку форму, а зверху придавити вантажем і залишити на 8-10 годин. Потім сир витягнути, трохи натерти сіллю і прибрати в холодильник для охолодження на 1-2 години. Краще як дістали з форми, загорнути в плівку або в пакет. (Щоб не обвітрювалися) Потім ріжемо і їмо.
- Сіль додавайте до смаку, краще спробувати суміш, я солоний не люблю. Без холодильника він не тане і не плавиться, структура як в адигейського, навіть трохи щільніше. А як смачно з теплим хлібом!
Домашній сир
Інгредієнти:
- 3 л незбираного молока
- 1 л кефіру
- 3 яйця
- 1-2 ч. ложки солі
- 2-3 ч. ложки цукру
Добавки (якщо робиться з зеленню):
- 2 столові ложки рубаної зелені на свій смак (шніт цибуля, кріп, петрушка, базилік, часник, чилі) чорний перець
- 1 жовток (для запікання в духовці)
Приготування:
- Збити злегка яйця. Змішати кефір з яйцями.
- Поставити молоко на вогонь. Як тільки молоко почне закипати, відразу ж додати кефір з яйцями й перемішати.
- З появою на поверхні «пластівців», зняти молоко з вогню. Процідити молоко через сито.
- Додати сіль, цукор (за бажанням зелень) перемішати.
- Отриманий сир викласти в марлю, покласти в друшляк і придавити вантажем (або підвісити). Залишити на 7 8 годин для стоку рідини.
- За бажанням можна вистелити марлею форму, викласти відціджений сир, придавити важким вантажем і поставити в холодильник на 3-4 години.
- Для запікання в духовці, змастити сир збитим жовтком і поставити в попередньо нагріту до 225 ° С духовку на 10 хвилин, до золотистого кольору.
- Травички додати, під вантажем тримати всю ніч, потім в холодильнику теж під вантажем весь день, запікати 13 хвилин, і ось, що вийшло!
Поширити: