Чим краще обробити виноград весною, щоб він не хворів, а приносив гарний врожай

    Поширити:

    Використовувати одночасно для обробки виноградного куща мідний та залізний купорос не можна.

    Перед зимовим укриттям, виноградник потрібно ретельно обробити купоросом. Якщо цього не зробити, то навесні можемо виявити пошкоджені лози й бруньки цвіллю та гниллю, що є наслідком грибкової хвороби.

    Навіщо потрібно обробляти виноград.

    Щоб запобігти розмноженню грибкових спор напередодні укладки в зиму виноградних лоз, потрібно обов’язково обробити їх фунгіцидами. Це можуть бути мідний чи залізний купорос або інші більш дорогі засоби.

    Залізний купорос.

    Він має вигляд великої солі зеленого кольору. Приготований з нього розчин не зберігають й бажано використати його на протязі 2-3 годин. Він може знизити витривалість кущів й погіршити морозостійкість. Але, якщо вони на зиму добре вкриті, то морози їм не страшні.

    Мідний купорос.

    Цей препарат має порошкоподібну чи дрібнокристалічну структуру, світло-блакитного чи синього кольору. Він має більш ефективний й довготривалий захист ніж залізний купорос.

    Спосіб обробки.

    Норми витрат:

    • Залізний купорос 300-500 гр.;
    • Питна вода 10 л.

    Цей розчин виходить дуже міцним, але це не зашкодить виноградному кущу та його сплячим брунькам. Не хвилюйтеся, якщо після обробки кущі стануть чорного, неначе обвугленого кольору. Через кілька днів виноград можна буде вкрити на зиму.

    Обробляти рослини за допомогою мідного купоросу можна за такою ж схемою як і залізний. Різняться вони тільки нормами витрат:

    • Мідний купорос 100-150 гр.
    • Питна вода 10 л.

    Застерігання.

    Перед застосуванням даних препаратів, обов’язково, дотримуйтесь засобів особистого захисту. Для цього захищайте руки гумовими рукавичками, а дихальні шляхи респіратором та окулярами.

    Розчини залізного та мідного купоросу ніколи не змішуйте.

    Категорично не додавайте до будь-якого розчину оцет.

    Тільки у мідний купорос додають гашене вапно, тоді цей розчин буде називатися Бордоською сумішшю.

    Завжди дотримуйтесь цих простих правил й будете зі здоровим виноградником та багатим врожаєм.

    Поширити: