Чому перець сохне і в’яне листя: помилки, яких допустили городники

  Перець – це сонцелюбна культура. Однак при тривалій спеці може почати в’янути листя, а перець засихати.

  Важливо розібрати основні методи та рекомендації фахівців, які допоможуть уникнути проблем.

  Сухе повітря та висока температура

  При сильній і тривалій спеці починає в’янути листя у перцю і помідорів. Багато дачників відразу замислюються над поливом, але він здатний виправити ситуацію не завжди.

  Простий приклад: після поливу земля активно нагріватиметься сонцем, відповідно про захист і профілактику не йдеться.

  Є простий прийом: у світлий час доби можна встановити повітропроникне укриття. Можна застосовувати:

  • Тюль.
  • Сітки від комах.
  • Спанбонд та інші укриття.

  Неправильний полив

  Головна помилка дачників – збільшення кількості поливів. Важливо зрозуміти ключовий факт: брак вологи не менш шкідливий, ніж надлишок. Також немає сенсу виконувати листовий полив чи старанно заливати грядки.

  Найкращим рішенням можна назвати крапельний полив. Якщо немає можливості його організувати, достатньо контролювати ґрунт навколо рослин, він повинен бути трохи зволоженим на глибину штика лопати.

  Кожен дачник повинен розуміти, що, якщо коренева система сильно зволожена, листя також може виглядати зів’ялим. Контроль за вологістю грунту – це ключова умова, яку слід дотримуватись.

  Нестача поживних речовин

  Ще одна причина, чому може виникати така неприємність – це нестача поживних речовин. Тому варто задуматися, які підживлення і коли востаннє вносилися.

  Дозування підживлення та склад слід підбирати індивідуально. Звичайно, завжди можна вдатися до хитрощів, застосовуючи комплексні добрива, які підходять для певного періоду.

  Комплексне добриво можна приготувати: на 10 літрів води потрібно розвести:

  • 10 г селітри;
  • 25 г сульфату калію;
  • 25 г суперфосфату.

  Добриво потрібно вносити, коли зайшло сонце. Його можна застосовувати для перцю та помідорів. Також можна приготувати зольний розчин за схемою: 2 склянки на 10 літрів води.

  Застосовувати пташиний послід або гній ризиковано, оскільки вони можуть завдати опіків кореневій системі.

  Інфекції

  Найнебезпечніші інфекції перцю:

  • Фузаріоз.
  • Вертицильоз.

  Фузаріоз – це грибкове захворювання, яке характеризується в’яненням листя у світлий час та його відновленням уночі.

  З часом починають буріти стебла, а на листі починають проявлятися хлоротичні плями. Якщо нічого не робити, перець просто засохне.

  Вертицильоз
  Грибкове захворювання, яке виражається хлоротичними плямами. Хвороба поширюється повільно, саме з цієї причини багато дачників не можуть вчасно вжити заходів. Захворювання в результаті призводить до повної загибелі рослини.

  Важливо зрозуміти простий факт: якщо хвороби знаходяться на пізній стадії свого розвитку, то перемогти їх не вийде. У цьому випадку доведеться позбавлятися кущів і виконувати профілактичні заходи, щоб уникнути прояву грибкових захворювань у наступному сезоні.

  Джерело