Будиночок для кішки своїми руками: 59 фото і докладного опису кращих варіантів

    Поширити:

    Робимо разом з профі повноцінний розвиваючий будиночок для кішки своїми руками. Як створити цікаве місце проживання та розваги для домашнього вихованця читайте далі.

    Будь-яка домашня кішка незалежно від її віку та породи потребує відокремленої площі, де вона може відчувати себе захищено і спокійно.

    Замислюючись про те, як зробити будиночок для кішки своїми руками, варто почати з планування і креслень.

    При будівництві такого будиночка власноруч, необхідно враховувати деякі особливості і нюанси.

    Пропонуємо вашій увазі галерею готових будиночків та фото процесів їх виконання власноруч. Нижче – детальні інструкції.

    Розміри і форми житла

    Різноманітність конструкцій будиночків для котячих вражає. Однак найоптимальнішими є конструкції у вигляді лежанок і будинків, обладнаних когтеточку. Краще, якщо все буде з’єднане разом.

    На розміри майбутніх квартир кішки впливають два фактора:

    • розміри тварини,
    • вільна площа для установки конструкції.

    Якщо в родині є кілька пухнастих, то ігровий комплекс просто необхідний. Фото будиночка для кішки показують, що різноманіття сучасних оздоблювальних матеріалів дозволяють створювати конструкції, які можуть гармонійно вписуватися в інтер’єрні композиції будь-якої стилістики.

    Матеріали для будівництва

    Найбільш часто використовуються для побудови котячого житла наступні матеріали:

    • для виготовлення каркаса підійдуть ДСП, МДФ і фанерні полотна, дошки з натуральної деревини;
    • зшити м’якенький будиночок для улюбленої кішки у вигляді комфортабельній лежанки можливо з тканини і поролонового наповнювача;
    • просто створюються будиночки для кішки зі звичайних коробок;
    • щоб оформити когтеточку для пухнастого, варто запастися мотузкою з джуту або сизалі. Тільки кріпити їх скобами або цвяхами не потрібно, так як тварина може пошкодити кінцівки;
    • для основи когтеточки підійдуть труби ПВХ або вироби з металу і деревини;
    • у вигляді наповнювача для подушок і матраців вибирають синтепон, поролонові шматки;
    • внутрішній інтер’єр оформляють хутром, плюшем або флісом;
    • для покриття зовнішнього фасаду підбирається матеріал, виходячи з звички тварини дерти свої кігті: ковролін буде хорошим варіантом;

    Установка котячого житла

    Головна умова при розміщенні котячих апартаментів – стійкість конструкції.

    Рівень установки також важливий, адже кішки люблять стежити за тим, що відбувається зверху. Тому оптимальною висотою розташування будиночка буде 1-1,2 метра від стельового перекриття.

    А ось лежанки і майданчики повинні бути розподілені на різних рівнях конструкції.

    Підготовка до будівництва будиночка

    Перед початком будівництва слід обзавестися такими матеріалами:

    • ДВП дошка 40 на 120 см (заснування) та 44 на 55 см (стіни), ДСП 44 на 60 см (дах);
    • Сім рейок (розпірки) довжиною близько 40 см, 3 на 4 –розтин;
    • Труба ПВХ діаметром 11 см завдовжки 60 см і джутова мотузка (когтеточка) і дошка 40 на 20 см (похила когтеточка);
    • ДВП і ДСП з поролоном 44 на 30 см (лежанка);
    • Обивочное тканинне полотно.
    • клейові склади для роботи слід купувати без їдкого запаху, який може відлякати кішечку.

    Процес конструювання

    Інструкція як зробити будиночок для кішки власноруч досить проста.

    Першочергово з панелей ДСП і ДВП вирізають згідно з розмірами прямокутні деталі. На двох деталях малюють кола в діаметрі 27 див.

    Задня стінова площину залишається глухою, а на передній расчерчивается декілька отворів: однією діаметром 22 см — це вхід, і кілька маленьких у вигляді віконець. Далі лобзиком або дрилем випилюють отвори за вказаними мітках.

    Після цього два отриманих елемента поєднують для того, щоб позначити місця, де будуть встановлені вертикальні рейки. Краще взяти 7 штук. Мітками будуть наскрізні просвердлені отвори на обох стінках.

    Рейки для котячого житла потрібно попередньо обробити: обстругать, вирівняти і відшліфувати. Передній і такий же задній елементи будиночка рейками з’єднують на саморізи.

    Далі можна приступати до тканинної обробці житла. Кріпляться полотна тканини на клейову основу за допомогою термопістолети.

    На підставі з полотна ДСП в місці, де буде кріпитися будиночок, слід розмістити поролон, та окреслити коло там, де буде встановлена когтеточка. Вся поверхня підстави закривається декор-матерією, яку зручно кріпити на степлер.

    Дах будиночка

    Для цього верхню частину обклеюють, а рейки, які розташовані в нижній частині усередині конструкції закриваються. Після готовий будиночок кріплять на основу, підібравши потрібні за розміром саморізи.

    Щоб розміщена всередині труба була стійкою, її з обох сторін фіксують дерев’яними брусочками. Кріпляться вони на саморізи або клей.

    Для облаштування лежанки з ДСП вирізують напівкруглі деталі, які нанизуються на трубу. Після того, як в вертикальному положенні буде визначено місце для розміщення когтеточки, трубу можна з’єднувати з основою будинку.

    У кінці будівництва під лежанкою кріпиться шнурок з коханою котячої іграшкою.

    Сама лежанка обшивається поролоновими елементами і обраної тканиною. Труба обмотується джутом або сизалеві мотузочкою, які кріпляться на клей.

    Когтеточка для кішечки з країв оббивається матерією, а серединку краще обмотати мотузкою. Далі дошка кріпиться в вгорі до рейки будиночка, а внизу на основу споруди.

    Котяча майданчик для ігор

    Спочатку будівництва робиться коробка відповідних розмірів. Вхід всередину може мати будь-які контури і форми. Зібрана коробка кріпиться на основу комплексу. Труби кріпляться на будиночку з допомогою куточків і шурупів.

    Наступний рівень ігрового комплексу представлений лежанкою. Щоб тварині було цікаво переміщатися по своєму житлу, можна встановити сходи збоку або всередині будівлі, закріпивши її куточками.

    Верхній рівень оформляється у вигляді двосхилого даху, встановленої на 4 труби.

    Після збору всього комплексу можна приступати до декор-оформлення

    Всі труби слід обмотати відповідними мотузками, лежанки та інші перекриття можливо покрити ковроліновими полотнами. Всі спіли і стінки отворів необхідно закрити меблевими планками, щоб забезпечити тварині безпечне пересування всередині комплексу.

    Джерело

    Поширити: