ГОТУЄМО КИСЛО-СОЛОДКІ, ГАЗОВАНІ, КВАШЕНІ ПОМІДОРИ ЗА 3 ДНІ
Поширити:
Простий рецепт! Напевно, побачивши таку картинку, хочеться вже просто так ухопити і з’їсти пару штук: вгризтися і висмоктати газовану помідорну м’якоть з яскравим смаком. Я завжди готую ці квашені помідори, вони незвичайні!
Помідори мию, роблю хрестоподібні надрізи і укладаю в ємність для квашення. Добре, якщо вона може щільно зачинятися. Помідори найкраще брати тонкокорі, не м’ясисті, а водянисті. Сорт сливка сюди не підійде. Тут маю 3 кг. помідор і середню головка часнику, невеликий пучок кропу, чорний перець, гостра перчинка порізана шматочками та 2-3 лаврові листочки.
Готую розсіл: на літр води по 2 ст. л. цукру та солі, перемішую і даю закипіти. Коли все закипіло — заливаю цією водою помідори. Так щоб були нею покриті. Закриваю кришкою. Краще залишити зовсім невеликий проміжок між нею і відром, щоб зайвий маринад міг вільно витікати. А ще відро потрібно поставити в таз або будь-яку іншу ємність, в якій і буде найближчі 3-4 дні «зберігатися» зайва рідина, що витекла з відра.
Це краще, ніж якби вона витікла на підлогу або стіл, де за кімнатної температури заквашуватимуться помідори найближчим часом. До речі, до помідорів можна одразу додати й огірки! А тепер ставлю всю цю конструкцію кудись, щоб не заважала і чекаю 3-4-5 днів. Помідори грають і квасаються. Усередині виходять газованими, грайливими. Весь вміст просолюється.
Через 3 доби можна відкрити та зняти першу пробу. Якщо смак влаштовує – відправляю в холодильник, доки не з’їмо. Зберігаю цебро або ємність вже щільно закритою, приблизний термін зберігання 2-3 місяці в холодному місці. Потрібно намагатися, щоб овочі були повністю занурені в розсіл-маринад, а кришка стикалася “в контакт” з ним. Ось вони готові! І тільки скажіть, що не апетитні.
Поширити: